Coraz trudniej o ludzi do pracy. Dla ekspertów jest oczywiste, że tylko napływ imigrantów może nam pomóc

| Aktualizacja:

Z kwartału na kwartał coraz trudniej o ludzi do obsadzenia nowo powstających miejsc pracy.

wróć do artykułu
  • ~MTRX
    (2018-08-27 05:41)
    ludzie do pracy są, tylko nie za głodowe pensje. Aktywnie szukam pracy od ponad roku (chcę zmienić prace, nie jestem na bezrobociu) - i co ? Wysyłam średnio 1 CV tygodniowo - na ofertę pracy w swoim mieście, zgodną z moim doświadczeniem i wykształceniem : przez rok byłem na jeden rozmowie, rozbiło sie wszystko o pieniądze i działalnośc gosp - której nie chce, bo to śmieciówka - teraz pracuje na etacie - samozatrudnienie - kompletnie mnie nie interesuje, no chyba że dodamy jeszcze jedno zero przed przecinkiem - zebym miał chociażby z czego oplacić sobie emeryturę.
  • ~karma wraca
    (2018-08-26 20:25)
    Nie chciało się Januszom biznesu płacić jak ludziom za pracę Polakom, to niech teraz się bujają... Liczyli, że napchają sobie kabzy półdarmowymi chłopami feudalnymi i kicha :) W wielu przypadkach mieli - nawet najprostsze prace wykonane bardzo dobrze. Czy tak samo zrobią to Ukraińcy? Bywa z tym (jak słychać) bardzo różnie.
  • ~bezskutecznie
    (2018-07-17 13:52)
    A Pani Gersdorf szuka pracy ?
  • ~Arkadiusz Wernicki
    (2018-06-18 15:34)
    Bardzo ciekawy artykuł. Całkowicie sprzeczny z moimi obserwacjami. Mam duże doświadczenie i prawie 50 lat na karku. Wysyłam CV do wielu firm, w których mogli by mnie zatrudnić. Nawet jako kierowca. Niestety, żadna z dziesiątek firm mnie nie chce zatrudnić. A ja chcę pracować - tylko oni nie chcą mnie zatrudnić. Nawet na rozmowę kwalifikacyjną mnie nie chcą zaprosić. To o jakim ssaniu mowa? O czym szanowny Redaktor pisze? O jakim braku pracowników? Ja raczej obserwuję sytuację, że firmy owszem chętnie zatrudniają ale pracowników zza wschodniej granicy a nie nas polaków. Coraz częściej salowe w szpitalach nie mówią po polsku tylko po rosyjsku lub ukraińsku, coraz częściej pracownicy budowlani mówią po ukraińsku. W sklepie coraz więcej personelu mówi słabo po polsku. I wcale pracodawcom nie chodzi o brak chętnych polaków tylko o to, że pracownicy ze wschodu mają niższe wymagania finansowe. No ale cóż, my też wyjeżdżamy do pracy na zachód - prawda? Czyli polacy będą pracowali w Niemczech i Angli, Ukraińcy będą pracowali w Polsce. Ciekawe kto będzie pracował na Ukrainie i gdzie będą pracowali Anglicy.
  • ~Agat
    (2018-06-17 18:57)
    A to imigranci umieją pracować? Bo ja spotkałem takich, co lepiej trzymają nóż niż młotek.
  • ~Fezuj
    (2018-06-17 12:19)
    Nie pomyślą, że nędznie placą,że sami są winni tylko zawsze niewolników szukają. Albo PIS winne i J Kaczyński. Chore to się staje.
  • ~Wera
    (2018-06-15 05:19)
    W Biedronce zamiast na zmianie ma być 7 osób są dwie ludzie psioczą.Studenci mają egzaminy.a potem wyjazd do tych nie dobrych jak mówi PiS Niemiec.na zarobek .A przecieź w Polsce tak teraz dobrze jest .Czworo dzieci zrobisz i emeryturka będzie .mieszkania za darmo .kasa się sypie że wszystkich stron .ludzie zarabiają teraz lepiej .Więc po co wyjeźdzac na Zachód .Ziedziec W Polsce i oglądać TVP .
  • ~opo
    (2018-06-15 01:08)
    W Polsce jeszcze długo nie będzie problemu braku ludzi do pracy, jest tylko jeden nieustanny problem, braku płacy za pracę. A ta musi wzrosnąć przynajmniej dwukrotnie na poczatek. beż tego nic tu nie pomoże, to tylko odwlekanie agonii.
  • ~franca
    (2018-06-14 19:29)
    Trusek wyprowadził ludzi za granice,bo sobie nie radził z rządzeniem, to teraz niech ich ściągnie jako tzw król jeuropy
  • ~Mika
    (2018-06-14 18:32)
    Nie o pracowników tylko coraz trudniej o niewolników pracujących za 1500 zł miesięcznie. Chcecie żeby na was pracowali za miskę ryżu i żebyście sobie co tydzień mogli zmieniać samochód, willę z basenem i tak dalej. To jest wyzysk.
  • ~tarantula
    (2018-06-14 09:08)
    Obserwujemy ODPOLACZANIE Polski w działaniu, coraz intensywniejsze. Warunki płacowe coraz gorsze, młodzi emigrują, składnik polskości w polskości w naszym kraju coraz niższy. Presidencik i premierek bez przerwy deklamują jako to dobrze jest i bedzie coraz lepiej. Szkoda czasu na pisanie, już z póżno.
  • ~thomek
    (2018-06-13 09:39)
    Angela nie jest durna
  • ~korwinista
    (2018-06-13 09:17)
    Inżynierowie z Afryki już budują Niemcy ładunkami wybuchowymi a lekarze leczą Niemców tylko że zaczynają od masowego wypatroszenia i badań ginekologicznych.
  • ~korwinista
    (2018-06-13 09:10)
    Wielu pisze że problemem są niskie płace. Rzeczywiście to jest problem ale nie z winy pracodawców tylko prawodawców bo praca opodatkowana jest na horrendalnym poziomie i często pracownik dostaje do ręki zaledwie połowę tego co zarobił a druga połowa to podatki. Natomiast fakt istnienia w Polsce ponad 120 róznych podatków powoduje że z każdej pensji 20% to realny zarobek a pozostałe 80% różnymi sztuczkami podatkowymi wpływa do budżetu - i tam jest MARNOWANE NA BZDURY!
  • ~Biedny Polajk
    (2018-06-12 23:18)
    Za mało płacą , szara strefa ,dlaczego nie wracają nasi z zagranicy ? Pracują z Ukraińcami ,na początek mają 15 zeta na rękę + pośrednik 10 zeta. Nic nie umieją , MUSZĘ ich uczyć za darmo ,i mam 11 zł netto. I się dziwią polaczki . że nie ma rąk do pracy . Jak bardziej się dba o obcych niż swoich. Dostają ubranie ,darmowe lokum,wyżywienie. i karcić ich nie można za złą pracę , bo zaraz rasizm.
  • ~jaity
    (2018-06-12 22:04)
    Imigranci zarobkowi to dumping polskich płac, powinien być zakazany.
  • ~jjj
    (2018-06-12 21:39)
    Czy już ciemny lud zaczyna rozumieć, że trza wrócić do późniejszego przechodzenia na emeryturę? Co to jest żeby 60 letnią kobietę, lepiej wykształconą i dużo zdrowszą niż w tym samym wieku mężczyzna, przed którą jeszcze 25 la życia wywalać na emeryturę?
  • ~Achtung.
    (2018-06-12 20:57)
    Der Dziennik atakuje.!!!!
  • ~czykita
    (2018-06-12 16:53)
    Zmniejszyc podatki,zamiast zasilkow pomoc w znalezieniu pracy osobom zdrowym i zdolnym do pracy ,podniesc zarobki,studia platne bo za duzo mamy mgr po byle jakich kierunkach mowiacych ze nie po to studia konczyli zeby fizycznie pracowac,przywrocic szkoly zawodowe a tak po prostu to POZWOLIC LUDZIOM NORMALNIE ZYC a nie wprowadzac podatki od podatkow!!!!!!!!!!!!!!! Moj syn pracuje za granica w miedzynarodowej firmie.Ma b wysokie kwalifikacje jako sieciowiec,zarabia £40 000 tys rocznie +prywatne ubezpieczenie dla siebie i rodziny na kwote £750 000.Jego zona jest nauczycielka nauczania poczatkowego.Oboje znaja biegle ang i przywiezli by do kraju dwojke zdolnych dzieci bo bardzo chca wrocic a nasz wspanialy rzad chce sprowadzac zagranicznych pracownikow.POZWOLCIE WROCIC MADRYM
  • ~bebe