Minimalna pensja skoczy mocno w górę. Ale związkowcy nie są zadowoleni

| Aktualizacja:

2217 zł miesięcznie na etacie i 14,50 zł za godzinę na zleceniu – tyle co najmniej będzie musiało wynosić przyszłoroczne najniższe wynagrodzenie.

wróć do artykułu
  • ~zwykły Polak
    (2018-05-08 22:16)
    A kiedy podwyżka kwoty zwolnionej od podatku do 50 tys. zł?
  • ~ajax
    (2018-05-08 23:18)
    O jejciu, co za wspaniałe wieści,to minimum ponad 500 euro brutto będzie?Podzielę się tą rewelacyjną wiadomością ze wszystkimi swoimi znajomymi pracującymi za granicą i powiem, żeby wracali do kraju.Albo lepiej nie, bo jeszcze pomyślą, że rozum postradałem.
  • ~Filip
    (2018-05-09 08:51)
    Podwyżka pensji minimalnej to świetna wiadomość. Gonimy zachód.
  • ~Mini Strand
    (2018-05-09 09:04)
    ALE WSTYD! Po cholerę nam ta Europa skoro tyle lat po wstąpieniu do Unii nadal najniższa pensja jest na poziomie zasiłku?
  • ~...rzekotka...
    (2018-05-09 10:39)
    ....poteżna podwyżka aż 117zł brutto... Hawaje czekają....
  • ~spoko
    (2018-05-09 00:14)
    każdy powinien dostawać dwie średnie krajowe , o to muszą walczyć Związki Zawodowe
  • ~Anna
    (2018-05-09 06:19)
    A na co moga liczyc emeryci po 38-48 latach pracy?Kiedy w końcu przestana płacic wysokie podatki od niskich emerytur?znowu beda w najgorszej sytuacji bo beda biedota w stosunku do pracujacych.Ci co dzisiaj maja najnizsze emerytury to ludzie którzy zamiast pracowac w Polsce wyjeżdżali na zachód dorobili sie majatków a dzisiaj płacza,że niska emerytura i takim nie należą sie specjalne podwyzki bo dogonia tych co pracowali w Polsce za małe pieniądze po 35-45 lat.Będa sie smiali,że rząd własnie takich faworyzuje i jest to niesprawiedliwe w stosunku do ciężko pracujacych w Polsce emerytów.
  • ~Jolal
    (2018-05-09 05:45)
    Mój znajomy pracujejuż prawie 50 lat i na 2100 pensji .i nie widział już 20 lat podwyżki
  • ~m-53
    (2018-05-09 01:40)
    jak zwykle związki i pracodawcy się nie dogadają i rząd ustali 2250 lub nawet 2300. Tak sądzę i taką mam nadzieję. Zaczynajmy wychodzić z minimaalnych płac bo to pobudza postęp.
  • ~jmk
    (2018-05-09 10:32)
    Związki Zawodowe to zarzewie komunizmu . Zlikwidować !
  • ~Michał
    (2018-05-09 11:14)
    Najniższa stawka godzinowa powinna wynosić 18zl netto a nie 14.5 brutto.
  • ~Julka
    (2018-05-09 17:39)
    Taki wzrost oznacza, że rząd zafundował nam niezłą inflację, ludziom 100 zł sobie 80000 dodatkowo, tfu
  • ~ciach
    (2018-05-09 07:29)
    Związkowcy nigdy nie są zadowoleni
  • ~Wiara czyni cuda
    (2018-05-09 11:14)
    Nadal idziemy w zaparte. ? Minimum netto 3000 dla technika i 6000 netto dla inżyniera/magistra i jednolity zasiłek dla bez pracy 1600 tudzież netto . To są wielkości nie zakłamujące rzeczywistość .
  • ~Komunista
    (2018-05-09 10:57)
    Żołądki mamy takie same!
  • ~jak pretensja to jeszcze do PO
    (2018-05-09 10:06)
    Poczekajcie troche, bo przeciez nikt nie moze zrobic raju przez dwa i pol roku. Dopiero w drugiej kadencji mozemy byc niezadowoleni.
  • ~Bożydar
    (2018-05-09 13:06)
    Episkopat wymusił tak wielką podwyżkę?
  • ~ciao
    (2018-05-12 15:29)
    własnie zacząłem pracę w Holandii -2200pln nie robi wrażenia
  • ~yes