Pracowali za granicą, dostają 4793 zł zasiłku dla bezrobotnych. Coraz więcej Polaków bierze zachodni socjal

| Aktualizacja:

8,8 tys. rodaków, którzy wrócili z emigracji, pobierało w 2017 r. zasiłki dla bezrobotnych przysyłane z zagranicy. To o ponad 12 proc. więcej niż rok wcześniej.

wróć do artykułu
  • ~slazak
    (2018-04-17 14:26)
    nie ma cwaniaka nad polaka
  • ~ajax
    (2018-04-17 15:26)
    Skoro zasiłek się należy to dlaczego nie pobierać, a to że zasiłki dla bezrobotnych w krajach tzw. zachodnich są niemal takie jak średnia płaca w Polsce też wiele mówi?!I czym tu polskie władze chcą zachęcać tych co wyemigrowali do powrotu na stałe do kraju?Przeciętną płacą na poziomie mniejszym jak 3000 zł brutto?Śmiech na sali.Co tu się dziwić, że Polacy nie chcą pracować za takie pieniądze i dalej emigrują tysiącami za granicę.
  • ~gostom
    (2018-04-17 15:56)
    Polak jak syty to leniwy......
  • ~z.
    (2018-04-17 16:06)
    A co to k...a za artykul? Jak sie nalezalo to pobieraja.
  • ~nie
    (2018-04-17 16:47)
    To dowód że w polsce nie warto pracować.
  • ~Jozef
    (2018-04-17 17:00)
    w Niemczech to raczej nie tak "einfach".Bezrobotny musi się zgłosić na każde wezwanie Arbeitsamtu,przedstawić za każdym razem kilka "bewerbungów" oraz zaświadczenia o odmowie przyjecia do pracy - jesli Arbeitsamt takie propzycje wysłał.Jesli bezrobotny "oleje"te wymagania - to guzik z "arbeitslose".
  • ~Julka
    (2018-04-17 18:11)
    Moja prawie cała rodzina jest za granicą, zakładają tam działalność i mówią że byli głupia i prowadząc ja w Polsce, nikt ich nie gnebi, kasy full i jeszcze ściągają Polaków do swojego zakładu, w Polsce jak nie zus to urząd skarbowy cię zniszczy, grzebią dopóki czegoś nie znajdą, na nagrody rządu musi przecież starczyć
  • ~PiS ci da JPK
    (2018-04-17 19:05)
    Parę lat temu propaganda władzy prawicowej zachwalała socjal dla bezdomnych w Niemczech. Dziś propaganda PiS maluje cudowny obraz socjalu dla Polaków trafiających na bezrobocie w Niemczech. To jest sposób walki z bezrobociem. Wynocha z Polski. Polska władza ma Ukraińców.
  • ~gostom
    (2018-04-17 19:25)
    Do Niemiec przyjechało 1,5 miliona Polaków i to nielegalnie! Nikt ich tu nie zapraszał. To tego dochodzą tacy, którzy posiadają dwa paszporty, ale mimo tego większość z Nich nie reprezentuje Niemieckiej kultury i Niemieckich obyczajówm tzw. MN. Ta migracja istnieje nadal. Jeżeli by nie było uchodżców z Syrii to Polacy stanowiliby obecnie największą grupę dzisiejszych Migrantów w Niemczech. Polacy reprezentują aktualnie też tą największą grupę Obcokrajowców, którzy otrzymują od Państwa Niemieckiego socjal i zapomogę dla dzieci . W Berlinie żyje obecnie 5 tysięcy Bezdomnych Obywateli z Europy wschodniej. W tym aż 4 tysiące z POLSKI.
  • ~alicja z Belgii
    (2018-04-17 21:21)
    Tylko ze niemiecki dziennik nie raczyl dodac ze to pobieranie zasilkow przez osoby powracajace z zagranicy nalezy sie w takich sumach jak za granica tylko przez maksymalnie dwa lub trzy miesiace po tym czasie nalezy albo podjac prace w Polsce albo zapisac sie w Polskim Urzedzie Pracy i pobierac polska staweczke
  • ~hekmut
    (2018-04-17 21:57)
    Nie czyń nikomu tego,czego nie chciałbyś,żeby inny ci uczynił.
  • ~mongo
    (2018-04-18 06:15)
    judzenie na najwyższych obrotach, dziennikarz autor tego czegoś oczywiście nie wie o czym pisze. To nie żaden socjał, tylko ubezpieczenie od utraty pracy. Ciekawe, czy jak autor ma stłuczkę i wypłacają mu z OC likwidację szkody, to też uważa, że dostał socjał. Składkę na to ubezpieczenie pobiera się od pensji i trzeba sobie na to zapracować, aby z tego korzystać. Warunki tego ubezpieczenia są dość ostre o czym niektórzy piszą, więc nie jest to taki raj, jaki rysuje się z tego artykuliku. Wiadomo, że ludzie kombinują, ale robią to wszyscy, nie tylko Polacy. Ohydny paszkwil.
  • ~Ktus
    (2018-04-18 11:53)
    A to w Polandyji Ktos jeszcze zostal ????
  • ~MagdaaZ42
    (2018-04-18 14:19)
    No nie jest głupie rozwiązanie, pieniądze się zgadzają. Ja pracuje w Niemczech, od dłuższego czasu jestem opiekunką w Promedica24 i powiem, że wyjazdy się opłacają. W kraju tyle bym nie zarobiła a tu odłzożyć sobie na koncie trochę grosza mogę.
  • ~dziad
    (2018-04-18 20:57)
    A nasz ZUS płaci emerytury tym co pracowali za granicą z Polskiej firmy, nie od tych pieniędzy co tam zarobili tylko od takich zarobków jakie były w kraju. Wspólnie z pracodawcą dbali by pracownika oskubać.
  • ~gaga1
    (2018-04-19 14:38)
    Pytanie do autora artykulu. Skad te dane? Przeciez zasilek bezrobotny wyplacany jest z pieniedzy publicznych a wiec ze skarbu panstwa i przyznaje sie go w celu wykorzystania w panstwie ktore go nadaje. Nie "podrozuje" wiec z bezrobotnym po calym swiecie.!!! Poza tym sa ogromne kontrole, "spowiadanie sie" w odpowiedniku Urzedu Pracy, wypelnianie miesieczne czy nawet tygodniowe odpowiednich kart. Mieszkam na zachodzie i znam co nieco tutejsze prawo. A wiec drodzy redaktorzy i czytelnicy. Sprawdzajcie wiadomosci!!!
  • ~dziad
    (2018-04-19 23:49)
    Ja pracowałem w Polskiej firmie i zostałem wysłany do Niemiec to nie dość że zarobki były mniejsze około (1000)E to gdy przechodziłem na emeryturę to ZUS liczył mi tak jak bym pracował w kraju 1800zł ( zarobek innego pracownika na tym samym stanowisku i stawce pracującego w kraju). Takie są złodziejskie przepisy by wyrolować polskiego pracownika.
  • ~Atv
    (2018-04-22 08:38)
    pasorzyty europejskie.
  • ~zip
    (2018-04-22 11:53)
    Dlaczego dziennikarzyno patalachu piszesz nie wiedzac o czym tym samym podburzasz ludzi tak tylko jechac i brac zasilek ,tyllko wytlumacz ilu polakow go niema spiad pod wiaduktami i grze sie da i chleja wiec skoro tak latwo sie pisze to dlaczego nie wracaja i nie pobieraja tych wysokich zasilkow niechca powstac z kolan ??? lub ten raj i malpi gaj sie niepodoba. Pan nie potrafisz wez sie za inna robote bo zygc mozna tymi wypocinami.
  • ~Dec
    (2018-05-18 22:49)
    To mniej więcej tyle, ile będzie dostawał prezydent Warszawy czy Krakowa po obnizce, Polska to kraj do zaorania

Może zainteresować Cię też: