Pracowali za granicą, dostają 4793 zł zasiłku dla bezrobotnych. Coraz więcej Polaków bierze zachodni socjal

| Aktualizacja:

8,8 tys. rodaków, którzy wrócili z emigracji, pobierało w 2017 r. zasiłki dla bezrobotnych przysyłane z zagranicy. To o ponad 12 proc. więcej niż rok wcześniej.

wróć do artykułu
  • ~akurat
    (2018-06-13 15:10)
    to jest nie prawda, te pieniadze przejmuje zus, a pacjent dostaje wg polskich norm.
  • ~pracus
    (2018-05-27 14:00)
    No bo Polacy to sa nieroby.
  • ~Rik
    (2018-05-25 10:47)
    Jak masz bezrobotne to nie wolno Ci opuścić kraju. Jak wyjeżdżasz do Polski na tydzień to musisz to zgłosić i za ten tydzień nie dostaniesz pieniędzy. Niektórym się wydaje że zachód nie wie co zrobić z tymi hałdami pieniędzy i wysyłają je nawet do Polski za tymi co przepracowali tam kilka miesięcy. Większych bzdur nie czytałem.
  • ~Steff
    (2018-05-25 07:44)
    Ja dostaje emeryture Gierka! Pracowalam 10 lat w Polsce, 30 w Niemczech. Cala emeryture placa Niemcy, bo kiedys , w latach 70 tych Gierek sprytnie wyszachowal Niemcow, zawierajac umowe, ze Niemcy placa Polakom w Niemczech emeryture, rente, a Polska Niemcom zyjacymi w Polsce! Wtedy nikt nie przewidzial, ze Polska bedzie w Unii, miliony Polakow w Niemczech. A oki tych Niemcow pobierajacych emeryture w Polsce, czy w ogole sa tacy? Niemcy dali sie nabrac dzieki czemu ja mam wieksza emeryture, bo ta z Polski bylyby mini, mini!
  • ~Misio.,,,...
    (2018-05-19 23:31)
    Pobierają zasiłki dla bezrobotnych zagraniczne , a w Polsce jeszcze 500+ i jest problem , bo oficjalnie powinni przebywać w kraju gdzie pobierają zasiłek. Okradają i Polskę i jakiś kraj zachodni.
  • ~Dec
    (2018-05-18 22:49)
    To mniej więcej tyle, ile będzie dostawał prezydent Warszawy czy Krakowa po obnizce, Polska to kraj do zaorania
  • ~zip
    (2018-04-22 11:53)
    Dlaczego dziennikarzyno patalachu piszesz nie wiedzac o czym tym samym podburzasz ludzi tak tylko jechac i brac zasilek ,tyllko wytlumacz ilu polakow go niema spiad pod wiaduktami i grze sie da i chleja wiec skoro tak latwo sie pisze to dlaczego nie wracaja i nie pobieraja tych wysokich zasilkow niechca powstac z kolan ??? lub ten raj i malpi gaj sie niepodoba. Pan nie potrafisz wez sie za inna robote bo zygc mozna tymi wypocinami.
  • ~Atv
    (2018-04-22 08:38)
    pasorzyty europejskie.
  • ~dziad
    (2018-04-19 23:49)
    Ja pracowałem w Polskiej firmie i zostałem wysłany do Niemiec to nie dość że zarobki były mniejsze około (1000)E to gdy przechodziłem na emeryturę to ZUS liczył mi tak jak bym pracował w kraju 1800zł ( zarobek innego pracownika na tym samym stanowisku i stawce pracującego w kraju). Takie są złodziejskie przepisy by wyrolować polskiego pracownika.
  • ~gaga1
    (2018-04-19 14:38)
    Pytanie do autora artykulu. Skad te dane? Przeciez zasilek bezrobotny wyplacany jest z pieniedzy publicznych a wiec ze skarbu panstwa i przyznaje sie go w celu wykorzystania w panstwie ktore go nadaje. Nie "podrozuje" wiec z bezrobotnym po calym swiecie.!!! Poza tym sa ogromne kontrole, "spowiadanie sie" w odpowiedniku Urzedu Pracy, wypelnianie miesieczne czy nawet tygodniowe odpowiednich kart. Mieszkam na zachodzie i znam co nieco tutejsze prawo. A wiec drodzy redaktorzy i czytelnicy. Sprawdzajcie wiadomosci!!!
  • ~dziad
    (2018-04-18 20:57)
    A nasz ZUS płaci emerytury tym co pracowali za granicą z Polskiej firmy, nie od tych pieniędzy co tam zarobili tylko od takich zarobków jakie były w kraju. Wspólnie z pracodawcą dbali by pracownika oskubać.
  • ~MagdaaZ42
    (2018-04-18 14:19)
    No nie jest głupie rozwiązanie, pieniądze się zgadzają. Ja pracuje w Niemczech, od dłuższego czasu jestem opiekunką w Promedica24 i powiem, że wyjazdy się opłacają. W kraju tyle bym nie zarobiła a tu odłzożyć sobie na koncie trochę grosza mogę.
  • ~Ktus
    (2018-04-18 11:53)
    A to w Polandyji Ktos jeszcze zostal ????
  • ~mongo
    (2018-04-18 06:15)
    judzenie na najwyższych obrotach, dziennikarz autor tego czegoś oczywiście nie wie o czym pisze. To nie żaden socjał, tylko ubezpieczenie od utraty pracy. Ciekawe, czy jak autor ma stłuczkę i wypłacają mu z OC likwidację szkody, to też uważa, że dostał socjał. Składkę na to ubezpieczenie pobiera się od pensji i trzeba sobie na to zapracować, aby z tego korzystać. Warunki tego ubezpieczenia są dość ostre o czym niektórzy piszą, więc nie jest to taki raj, jaki rysuje się z tego artykuliku. Wiadomo, że ludzie kombinują, ale robią to wszyscy, nie tylko Polacy. Ohydny paszkwil.
  • ~hekmut
    (2018-04-17 21:57)
    Nie czyń nikomu tego,czego nie chciałbyś,żeby inny ci uczynił.
  • ~alicja z Belgii
    (2018-04-17 21:21)
    Tylko ze niemiecki dziennik nie raczyl dodac ze to pobieranie zasilkow przez osoby powracajace z zagranicy nalezy sie w takich sumach jak za granica tylko przez maksymalnie dwa lub trzy miesiace po tym czasie nalezy albo podjac prace w Polsce albo zapisac sie w Polskim Urzedzie Pracy i pobierac polska staweczke
  • ~gostom
    (2018-04-17 19:25)
    Do Niemiec przyjechało 1,5 miliona Polaków i to nielegalnie! Nikt ich tu nie zapraszał. To tego dochodzą tacy, którzy posiadają dwa paszporty, ale mimo tego większość z Nich nie reprezentuje Niemieckiej kultury i Niemieckich obyczajówm tzw. MN. Ta migracja istnieje nadal. Jeżeli by nie było uchodżców z Syrii to Polacy stanowiliby obecnie największą grupę dzisiejszych Migrantów w Niemczech. Polacy reprezentują aktualnie też tą największą grupę Obcokrajowców, którzy otrzymują od Państwa Niemieckiego socjal i zapomogę dla dzieci . W Berlinie żyje obecnie 5 tysięcy Bezdomnych Obywateli z Europy wschodniej. W tym aż 4 tysiące z POLSKI.
  • ~PiS ci da JPK
    (2018-04-17 19:05)
    Parę lat temu propaganda władzy prawicowej zachwalała socjal dla bezdomnych w Niemczech. Dziś propaganda PiS maluje cudowny obraz socjalu dla Polaków trafiających na bezrobocie w Niemczech. To jest sposób walki z bezrobociem. Wynocha z Polski. Polska władza ma Ukraińców.
  • ~Julka
    (2018-04-17 18:11)
    Moja prawie cała rodzina jest za granicą, zakładają tam działalność i mówią że byli głupia i prowadząc ja w Polsce, nikt ich nie gnebi, kasy full i jeszcze ściągają Polaków do swojego zakładu, w Polsce jak nie zus to urząd skarbowy cię zniszczy, grzebią dopóki czegoś nie znajdą, na nagrody rządu musi przecież starczyć
  • ~Jozef
    (2018-04-17 17:00)
    w Niemczech to raczej nie tak "einfach".Bezrobotny musi się zgłosić na każde wezwanie Arbeitsamtu,przedstawić za każdym razem kilka "bewerbungów" oraz zaświadczenia o odmowie przyjecia do pracy - jesli Arbeitsamt takie propzycje wysłał.Jesli bezrobotny "oleje"te wymagania - to guzik z "arbeitslose".

Może zainteresować Cię też: