Inspektorski bunt. Pracownicy PIP też chcą wolnych niedziel

| Aktualizacja:

Konieczność systematycznego sprawdzania sklepów naruszy prawo inspektorów do wolnej niedzieli – twierdzą związkowcy. I domagają się zmian w planowaniu ich pracy w taki dzień

wróć do artykułu
  • ~dsds
    (2018-03-19 15:25)
    przecież kontrola to nie handel
  • ~andrzej sowa
    (2018-03-16 17:56)
    a kiedy beda miec wolne ksieza rzymsko-katolicy w niedziele nie zgodne z przepisami pracy zarabiaja pzez siedem dni w tygodniu trzeba sie wziac za tych czarnoksięzników
  • ~aaa
    (2018-03-16 16:35)
    OTK antka !Cwiczenia z TOPOGRAFI.
  • ~Helena
    (2018-03-16 10:16)
    A ja bym chciała, żeby taki inspektor pip do mnie przyszedł w niedziele.
  • ~a ja mogę pracować
    (2018-03-15 08:38)
    Jestem gotowy pracować w PIP nawet w każdą niedziele. Mieszkam w Legionowie. Proszę o kontakt.
  • ~Kasjerka
    (2018-03-14 11:27)
    Tak to my kasjerki mamy pracować a "elita" ma mieć wolne? ************* tak jak my!!! Parszywe ************
  • ~Marta
    (2018-03-14 11:11)
    Wszyscy inni nie mogą pracować, bo to wbrew przepisom, ale sieciowki maja być otwarte najlepiej 24 h.Pracownicy sklepów to inna kategoria? Jestem za wolna ndz.lub za jesli mam pójść do pracy chcę godnej zaplaty za ten dzien- praciwnicy PIP na pewno takową otrzymają, a kasjer ????
  • ~WERT
    (2018-03-14 08:26)
    JEST ROZWIAZANIE- POWOLAC INSPEKCJE ROBOTNICZO -CHLOPSKIE IM. ALBINA SIWAKA SLADAJACE SIE Z CHLOPA, ROBOTNIKA I POLOWY INSPEKTORA PIP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~lekarz
    (2018-03-14 08:03)
    od dziś nie biorę dyżurów w niedzielę i święta
  • ~chcącypracowaćwPIP
    (2018-03-14 06:59)
    Panowie związkowcy z PIP , bardzo proszę o podanie do którego oddziału PIP mam się zgłosić w celu podjęcia tej lukratywnej pracy w PIP (mogę pracować w soboty , niedziele i kiedy tylko sobie życzycie ) !!! Praca w PIP to marzenie wielu Polaków , walic głupa i dobrze zarabiać !!!
  • ~Amerykanski szpion
    (2018-03-13 21:40)
    Państwowa inspekcja nie chce pracować to państwo powinno przestać im płacić.Chętnych do pracy w PIP jest w pip , nawet jak się pozwalniają to dziury w niebie nie będzie.
  • ~Wojtek
    (2018-03-13 17:54)
    PIP, ten boży bicz na pracodawców, niech się lepiej weźmie do pracy bo poza braniem łapówek nie robią nic !!!
  • ~raz dwa trzy
    (2018-03-13 17:21)
    No a co z policjantami, ratownikami medycznymi, celnikami.......pracownikami kin kawiarni.....PIP to funkcjonariusze i jak trzeba interweniować to jest to ich "psi" obowiązek.
  • ~PIP do radykalnej wymiany
    (2018-03-13 13:28)
    Panie Premierze jesli jest tak ,ze pracownicy PIPu sie buntuja /nie wierze w te brednie gebelsowskiej niemieckiej gazety / to nalezy natychmiast rozgonic to stado nieudacznikow ,ktore tuszowalo przekrety producentow zywnosci /np, sol drogowa czy maslo zrazone /.Jest wielu chetnych do takiej pracy i sa to ludzie nie zepsuci poprzez lapowki ,kolesiostwo itp, Wartaloby przewietrzyc ta sitwe w PIP.
  • ~byłem Polakiem
    (2018-03-13 11:10)
    Obok reklamo-dezinformacja przygotowawcza: "najlepsi odejdą z budżetówki. Chyba, że rząd podniesie płace...". PO zachecało do kapowania na paragony. PiS wychwala w informacjach tv obywatelskie donosy na otwarte sklepy. To prawda... razem starali sie, by nie zadziałała ustawa lustracyjna. Razem wgnietli w ziemie byłych funkcjonariuszy (wszystkich, także tych z wywiadu i kontrwywiadu) nie tylko z Betki, by zatkac im usta. Tego się boją. Bo wyjdzie cała prawda o TW we krwi dziś rządzących i nazywających sie prawica.
  • ~Zdzisław
    (2018-03-13 10:48)
    PIP powinna pracować jak Policja, Straż Pożarna, Służba Zdrowia i inne kluczowe instytucje - w weekendy, niedziele i święta również. Czy w weekendy ludzie nie mają problemów z prawem pracy, nie zdarzają się wypadki przy pracy ??. PIP jest instytucją której rzekomą MISJĄ jest obrona praw pracowniczych - zupełnie niezrozumiałe jest więc o co chodzi kontrolerom z tymi niedzielami. Ustawa o PIP jest do zmiany - trzeba ją dostosować do dzisiejszych czasów - w tym do tego, że część ludzi pracuje w weekendy. Prawda może być inna - część inspektorów pracy nie chce pracować w weekendy bo w tym czasie szkolą na prywatnych uczelniach lub prowadzą swoje biznesy. Czy kierownictwo PIP rozlicza inspektorów za czas pracy - za 8 godzin pracy skoro pracują na pełny etat - czy to nie jest czasem tak, że część z nich traktuje pracę w PIP jako "przy okazji" ???
  • ~E
    (2018-03-13 09:34)
    W kosciolach tez kwitnie handel niedzielny.tylko ganiaja ministrantow. Sprzedaja prase .swiece.gromnice.baranki .dewocjonalia i handelek kwitnie. Mozna?
  • ~chętnydopracywPIP
    (2018-03-13 08:07)
    Przecież PIP może przeprowadzić kontrole kas fiskalnych w ciągu pozostałych dni tygodnia !!! PO za tym , fucha w PIP to bardzo lukratywne stanowiska , chętnie będę "tyrał" w niedzielę w PIP - dajcie namiary który PIP mnie przyjmie bez koneksji !!!
  • ~aaa
    (2018-03-13 07:48)
    Dałeś się za psa to szczekaj jak ci każą.
  • ~Tommy
    (2018-03-13 07:22)
    Inspektor to służba i praca w Niedziele wchodzi w zakres obowiązków tego zawodu.Tylko w PIP jest cała masa nierobów którzy traktują swoje obowiązki jako dobrą zabawę.

Może zainteresować Cię też: