Wielki Piątek dniem wolnym od pracy? Chcą tego posłowie PiS

Do Rady Ministrów trafiło zapytanie ze strony Komisji do Spraw Petycji. Chodzi o ustanowienie kolejnego wolnego od pracy dnia. Miałby nim być Wielki Piątek.

wróć do artykułu
  • ~Genitaliusz
    (2018-03-13 13:14)
    W kraju w którym każdy nawet jeżeli nie jest to powinien być Katolikiem wolny powinien być cały Wielki Tydzień.
  • ~Do narodu analfabetow
    (2018-03-13 09:22)
    W Biblii nie ma mowy o zadnych Trzech Krolach,W wielu krajach ,Wielki Piatek jest najwiekszym swietem.W dniu tym wykonalo sie !,Syn Bozy zlozyl z swego ciala raz jeden doskonala ofiare ,a krew Jego obmywa nas wierzacych z kazdego grzechu.Niedziela w katolickim kosciele jest oszustwem,na mszy zaprzecza sie to co napisane jest w Biblii.I Kor 11,23 - 32.Lk 22,19 - 20.J 6,62 - 63.Hbr 8,24 - 28.Hbr 9,24 - 28.Hbr 10 ,12 - 18.1P, 3 -18.Rz 6,8 - 10.
  • ~R.bil
    (2018-03-13 07:42)
    W protestanckiej na wskroś laickiej Norwegi to nawet Wielki Czwartek maja wolne! Wolny Wielki Piątek zamiast bezsensownego poniedziałku
  • ~Genitaliusz
    (2018-03-13 07:27)
    Tak powinno być, będzie kiedyś się pomodlić porządnie.
  • ~Jato
    (2018-03-12 22:16)
    A niby dlaczego Wielki Piątek, Przecież tydzień przedświąteczny cały jest Wielki. Więc dlaczego tak wyrywkowo, a kiedy do kościoła, kiedy jajek nagotować.
  • ~am haarec
    (2018-03-12 20:04)
    W Republice Czeskiej od ubiegłego roku Wielki Piątek jest dniem wolnym!
  • ~Rozbawiony
    (2018-03-12 19:22)
    A Tłusty Czwartek nie powinien być wolny?
  • ~backspace
    (2018-03-12 19:00)
    Nie ograniczajmy sie. Kazdego 10 dnia miesiąca, urodziny i imieniny dowolnego czlonka Wielkiej Rodziny Kaczyńskich, urodzin, smierci i pontyfikatu JP2, itd itp. A poza tym: wszyscy w tych zwiazkach zdrowi? moze czas na wizyte u psychiatry?
  • ~Jolka
    (2018-03-12 15:12)
    To sklepy beda zamkniete?
  • ~mbukowska
    (2018-03-12 15:00)
    Może tak jak w starożytnym Rzymie, ustalmy dni w których można pracować
  • ~v4
    (2018-03-12 14:00)
    prawie 100% to chrześcijanie czyli mamy to co mamy
  • ~bazio
    (2018-03-12 13:26)
    A co z wtorkiem wielkanocnym wogóle cały wielki tydzień powinnien być wolny od pracy
  • ~Zielona Dolina
    (2018-03-12 13:23)
    Wolny piątek, wolna niedziela, emerytura najlepiej po 30-tce , wszystkim po 1000 plus. Ciekawe kiedy to wszystko runie jak w Grecji...Gnomowi już niewiele czasu zostało więc się nie przejmuje co będzie potem. Ważne żeby jeszcze porządzić i zrujnować nasz kraj do reszty
  • ~xyz
    (2018-03-12 13:14)
    Kto widział 100% katoli? To,że zostałem ochrzcony nie z własnej woli znaczy, że jestem katolikiem?
  • ~amarekr
    (2018-03-12 12:56)
    tu bardzo ważne porozumienie z Kościołem, i powinni znięść święto w poniedziałek wielkanocny, chyba że już jest zniesione tak jak np św. szczepana 26 grudnia i obowiązkowo ustanowić wielki piątek dniem wolnym od pracy bo świętuje go /uczestniczy w licznych nabożeństwach /większość polaków chyba że wybiorą inaczej
  • ~utylizator styropianu
    (2018-03-12 12:47)
    Wazelina Duda kupuje sobie miejsce w "niebie" w zamian za pischrystianizację Polaków. 100% katolików w PL ? chyba go pogięło. Dlaczego nie zrobi się referendum w tej sprawie ?
  • ~robo
    (2018-03-12 12:34)
    Piszą komentarze ludzie bez wiary. Przecież Wielki Piątek wraz z Wielkanocą to centralne święto całego roku liturgicznego.
  • ~Anita
    (2018-03-12 12:25)
    Czyli w Wielki Piątek zamykamy sklepy. Zakupy przenosimy na Wielką Sobotę? Oj, się będzie działo.
  • ~A w BUNDESKALIFACIE
    (2018-03-12 12:19)
    WIELKI PIĄTEK jest wolny? Tak tylko pytam :-)
  • ~Bebok
    (2018-03-12 12:19)
    Na Słowacji też Wielki Piątek jest wolny i też katolików jest tam więcej niż protestantów

Może zainteresować Cię też: