Pieniądze za nadgodziny nie trafią od razu do kieszeni pracownika. Oto, co jeszcze chcą zmienić rządowi eksperci

| Aktualizacja:

Pensja za godziny ponadwymiarowe trafiałaby na konto powiernicze prowadzone przez firmę. Dłużej będą mogli pracować pracownicy twórczy, sezonowi i objęci zadaniowym czasem pracy - mówi w wywiadzie Monika Gładoch, wiceprzewodnicząca Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy.

wróć do artykułu
  • ~robotnik
    (2018-02-07 21:11)
    Zabrać "na konto powiernicze pracownika prowadzone przez przedsiębiorcę" zapracowane pieniądze, przymusowo? a co z oprocentowaniem? Czy takie nadgodziny będą przymusowe? Gdzie my mieszkamy?
  • ~Kafel
    (2018-02-07 21:12)
    to są jakieś kpiny, bo inaczej tego nazwać nie można.
  • ~NoName
    (2018-02-07 21:16)
    Super, rządzący chyba żyją na innej planecie! Chyba sobie nie zdają sprawy z tego że setki w Soboty to jest to na co większość pracowników nie tylko się zgadza ale liczy też na to przy naszych pensjach. Chyba że wprowadzą jednocześnie możliwość odmówienia pracy w nadgodzinach dla każdego pracownika bez konsekwencji bez względu na to czy ma dzieci do lat 4 czy nie ( jak jest obecnie).
  • ~KLM
    (2018-02-07 21:33)
    Niedziele nie pracują, więc nie mogą być pracujące. Proszę używać zwrotu "niedziele robocze"!
  • ~eu
    (2018-02-07 21:37)
    To sa naprawde nieudaczniki kturzy sie na niczym nieznaja
  • ~helena
    (2018-02-07 21:38)
    Czy was pogięło? przecież pracownik pracuje po to żeby zarobić dodatkowe pieniądze na swoją rodzine, a nie będzie tuczył pracodawcę !!! jeżeli to przejdzie to PiS straci duuużo wyborców!!!!!!!!
  • ~Someone
    (2018-02-07 22:10)
    Mam nadzieję że ten artykuł to to tylko balon próbny sondujący nastroje
  • ~nowv
    (2018-02-07 23:21)
    We the people się rozkręcają nadgodziny nie są płatne buhaha pańczyzna się zbliża
  • ~Inżynier Wiewióra
    (2018-02-07 23:51)
    Spokojnie. Komisja Europejska natychmiast wyrzuci te PiSowskie bzdury na śmieci... pieniądze pracownika za nadgodziny mają trafić na jakieś konto pracodawcy... przecież to mógł wymyślić tylko jakiś chory umysłowo dureń.
  • ~dd
    (2018-02-08 00:23)
    Lepiej by zmienili stawki za pracę w godzinach nocnych z ustawowych 20% do przynajmniej 50% więcej. Chyba to i tak niewiele za utratę zdrowia
  • ~koper
    (2018-02-08 08:11)
    Członkowie Komisji są chyba oderwani od życia. Mniej teorii więcej praktyki panowie.
  • ~Henio
    (2018-02-08 08:35)
    Czyli rząd proponuje pracę w nadgodzinach za darmo. Ja pracuję już 12 lat, w mojej firmie nigdy nie było tak, żeby zapotrzebowanie na pracę nie spadło. Zawsze jest więcej pracy niż można przerobić. Nigdy nie będzie można z funduszu powierniczego tych pieniędzy odzyskać. To spowoduje, że nadgodzin oficjalnie nie będzie. Pracodawcy zaczną wypłacać pracownikom w kopercie pod stołem. Zwiększy się udział szarej strefy.
  • ~Sceptyk Pospolity
    (2018-02-08 08:50)
    Komuna pełną gębą. Będą wypłacać "przestojowe" z pieniędzy, które pracownik i tak uprzednio już zarobił w nadgodzinach... Ciekawym, jak bardzo "Lewiatan" jest umoczony w prace tej komisji...
  • ~qqq
    (2018-02-08 09:41)
    Z jednej strony wielki krzyk o zakaz handlu w niedzielę z drugiej - 3 do 6 przymusowych niedziel roboczych w roku. Dlaczego nie 52?
  • ~xxxx
    (2018-02-08 09:44)
    Jako pracodawca twierdzę ,że ten przepis o niewypłacaniu pracownikom nadgodzin jest do d...y. Pracownik to dla firmy jest wartość i za to co do firmy wnosi a tym jest wykonywana przez niego praca należą mu się pieniądze jak psu zupa. Jeśli pracuje w godzinach nadliczbowych to za te godziny tym bardziej.
  • ~qqq
    (2018-02-08 09:47)
    I co na to Piotr Duda i Związek Zawodowy Solidarność" ? Protestów nie slychać.
  • ~arnold
    (2018-02-08 10:30)
    Takiego pomysłu nie powstydziła by się N.z Balcerowiczem na czele. Swoją drogą jeżeli pracownik w uzasadnionych przypadkach (czyli w praktyce zawsze) nie może odmówić pracy w nadgodzinach i nie będzie mógł decydować o własnych pieniądzach to z czym mamy do czynienia? Czy to nie jest zawoalowane niewolnictwo? Poza tym jeżeli to będą pieniądze pracownika to na jakiej podstawie pracodawca będzie mógł nimi inwestować bez jego zgody i kto otrzyma ewentualne zyski? To są jakieś jaja.
  • ~m
    (2018-02-08 10:50)
    NIGDY NIE BEDZIE dobrze DLA roboli POLAKOW kiedy PRAWO PRACY BEDA USTANAWIALI stypendysci fundacji BATOREGO google
  • ~beznadziejna
    (2018-02-08 10:56)
    to ja swoje "nadgodziny" będę przechowywać na koncie powierniczym i jak pracodawca będzie płacił godziwie i na czas to mu je wydam. PIS chce z nas niewolników zrobic. Patrzec jak jeden z drugim ucieknie...pewnie dziura w budzecie i stad głupie pomysły. Rozdawajcie wiecej- na koty 300+ na psy 500+ na rower 100+...
  • ~Nika.
    (2018-02-08 13:02)
    Zmieńcie ekspertów.

Może zainteresować Cię też: