"Zarabiam w sumie około 20 tys. zł brutto". Życie w ciągu dyżurowym, czyli szczerze o lekarskich pieniądzach

| Aktualizacja:

Zarabiam w sumie około 20 tys. zł brutto. Obok etatu biorę udział w badaniach klinicznych, prowadzę szkolenia i wykłady. Pracuję 290–300 godzin miesięcznie – mówi lekarz z warszawskiego szpitala. 

wróć do artykułu
  • ~oad
    (2018-01-08 11:06)
    praca na wariackich papierach czy to już bangladesz czy jeszcze dobra zmiana
  • ~bez ajajajajaj
    (2018-01-10 09:48)
    Złośliwie - rynek wódy tej legalnej i nielegalnej jest wart tyle ile roczny budżet NFZ, czyli tyle wydajemy na chlanie ile NFZ ma na nasze leczenie. Średnia składka płacona przez pracującego Polaka co miesiąc na NFZ to ok 200 zł, no to czego wy do k.... nędzy za to oczekujecie ????? I z tej jednej skłądki pokrywane są koszty leczneia np ojca rodziny, jego neiparcującej żony i 5 dzieci, czysta groteska.
  • ~Filip
    (2018-01-08 11:56)
    Lekarzom trzeba podnosić pensje, zwiększy to szacunek społeczny lekarzy w społeczeństwie, a to przenosi się na lepsza opiekę zdrowotna.
  • ~gs
    (2018-01-09 06:25)
    A dlaczego ci wszyscy zazdosnicy nie podejma tej pracy , skoro to takie kokosy , sa wolne etaty po 15 tys. wiec do roboty . Potraficie to robic wiec sie zatrudnijcie , zamiast "chwalic " sie narodowa polska cecha - zazdroscia i opluwaniem innych
  • ~qqq
    (2018-01-09 08:10)
    Jak lekarz jest na kontrakcie to szału nie ma.
  • ~mec. Janusz
    (2018-01-08 08:00)
    "Na dużurze odpoczywam. Czytam" - i tak jest na 90% dyżurów. nie ma więcej pytań. Limit godzin pracy jak dla kierowców i rygorystycznie rozliczać.
  • ~Wiwin
    (2018-01-08 07:02)
    Niech No tylko kierowca przekroczy 9 godzin pracy!
  • ~Belfort
    (2018-01-08 07:21)
    Niech nie lamentują. Są wolnymi ludzmi. Skoro im tak zle, pieniądze za małe, mogą przecież zmienić pracę. Walczą przecież o pieniądze...
  • ~ł a p i d u c h
    (2018-01-08 19:38)
    Zabrakło najważniejszego pytania, jak wielki jest Pana Lekarza cmentarzyk ? Prof. Dziadkowiak zawsze pytał o ten dorobek każdego konowała
  • ~pm
    (2018-01-08 07:43)
    Podejrzewam, że dużo ludzi pracuje tyle samo godzin za 10% tego co ten Pan. Sam pracuje po 10 -12 godzin dziennie też aby mieć jako taki poziom jestem po studiach i mam też parę specjalizacji ale moje zarobki to 25% tego Pana. Po prostu uważam, że lekarze to też specjalna kasta.
  • ~pracownik
    (2018-01-08 08:16)
    100 zł na godzinę za czytanie książek + dodatkowo płatna każda procedura, jednocześnie pracuje na etacie oraz kontrakcie w jednym szpitalu - każdy tak by chciał ale nie każdy może, to mniej więcej tak jakby sędzia dostawał 100 zł na godzinę za to że jest sędzią i ekstra kasę za udział w rozprawach, dodatkowe wynagrodzenie za napisanie uzasadnienia do wydanego wyroku, dodatkowo za przesłuchanie świadka itp. - ten system to patologia finansowana z naszych składek
  • ~lis
    (2018-01-08 07:32)
    POLITYCZNY PROTEST ODSUNIĘTYCH OD KORYTA !!
  • ~mxm
    (2018-01-08 07:37)
    Trochę to straszne. Kiedyś będzie zbyt zmęczony, by prawidłowo zareagować i ucuerpi człowiek, któremu miał pomóc.
  • ~fafuła
    (2018-01-08 08:33)
    Dyżury są fajne-książka,telewizor,leżanka i pielęgniarka koleżanka.No i kasa.
  • ~Roland
    (2018-01-08 07:38)
    Wprowadzić zakaz konkurencji dla lekarzy.
  • ~~Ja(bis)
    (2018-01-08 07:29)
    U mnie na wsi wszyscy mają mnie za d e bila ,inaczej jest w zakładzie psychiatrycznym gdzie będę jeszcze rok :-)
  • ~cichy obserwator
    (2018-01-08 11:29)
    Bardzo dużo ludzi w Polsce byłoby bardzo szczęśliwymi, gdyby ktoś zaproponował im 5 tys. zł za pracę. Czas najwyższy skończyć z tym chaosem finansowym. Jak można pracować kilka tygodni na okrągło. Zostali rozpuszczeni i teraz ciągle im mało. Szarym Polakom potrafią zabrać wszystko, a nimi nie potrafią zrobić porządku. Pozwolili im, na dyżurowanie bez przerwy od piątku popołudnia do poniedziałku rana, pozwolili na kontrakty, a oni maja krzywdę, jak w czasie dyżuru trzeba pracować, są obrażeni i wulgarni.
  • ~by się nie leczyc
    (2018-01-08 09:06)
    Przykład z nocy z soboty na niedziele, szpital powiatowy przyjechałem z ojcem na SOR - ostre bule a lekarz od razu czy nie można poczekać do poniedziałku bo on jest na dyżurze już od piątku. Może i zarobi ale czyim kosztem, swojego zdrowia i pacjenta, a może solidarność powalczy o to by lekarze mniej pracowali, walczyła o handel teraz niech Pan Duda powalczy o służbę zdrowia.
  • ~Jonek
    (2018-01-08 08:26)
    Ciekawi wątek agencji pracy w tej branży. Państwo aby obejść swoje prawo, zatrudnia swoich pracownikow przez prywatny podmiot płacąc mu dodatkowo kilkadziesiąt % całej sumy. To przeciez nie branza IT!
  • ~Waldemar
    (2018-01-08 12:01)
    to co przeczytałem w tym artykule, to włosy jeżą się na głowie, a pięści zaciskają się w kieszeni. Wśród lekarzy nastąpiło tak wielkie rozpasanie, że jest to karygodne. Widać jak na dłoni jacy oni są pazerni na kasę. Dla nich pacjent, to sztuka, a nie chory człowiek. Ciągle szukają okazji do wyciągnięcia pieniędzy z ludzi i ciągle im mało, ale za to narzekać na swój LOS , to robią po mistrzowsku.

Może zainteresować Cię też: