ZAROBKI LEKARZY, czyli krezusi i nędzarze w białych fartuchach

| Aktualizacja:

Specjalista w stolicy z tytułem doktora, 15 lat doświadczenia, pełny etat, trzy dyżury w miesiącu. Pensja: 5,2 tys. zł. Asystenci w Oleśnie: od 12,5 do 22 tys. zł. Nie ma jednej prostej prawdy o zarobkach lekarzy.

wróć do artykułu
  • ~kkkk
    (2018-01-04 08:23)
    Krezusi i nędzarze w białych fartuchach - tytuł sugeruje, że wśród lekarzy są nędzarze. Szczerze powiem, ze w moim ponad półwiecznym życiu nie widziałem ani jednego. A wiem co mówię. W rodzinie zdarzyło się mi mieć kilku. Żaden z nich nie zarabia mniej niż ja a można rzecz zarabiają wielokrotnie więcej. Jeśli 4 tysiące wg pismaka dla lekarz to nędza to w takim razie ja jestem podczłowiekiem ponieważ na nędzę się nie łapie. Lekarz rodzinny posiadający własną przychodnię potrafi na wsi wyciągnąć kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie. Lekarz na dyżurze (polegającym na siedzeniu pod telefonem) wyciąga do 25 tysięcy. Ordynator ponad 30 tysięcy. Lekarz rodzinny zatrudniony w przychodni około 4 tysiące. Takie są realia. Gro pieniędzy przeznaczone na leczenie pochłaniają pensje i kontrakty lekarskie oraz służb z nimi związanych (pielęgniarki, ratownicy, salowe, dyrektorzy, technicy, obsługa) oraz aptekarze. Kolejną olbrzymią pulę pieniędzy przeznacza się na leki i refundacje. Na pacjentów jest ich coraz mniej ponieważ pacjent nie jest człowiekiem a jedynie procedurą za którą się płaci. Im bardziej procedura płatna tym bardziej się nim "interesują" lekarze. Gdyby np. za złamanie płacono przysłowiowy złamany grosz nikt nie leczyłby złamań a jedynie czekał aż się samo zrośnie ( i znam takie przypadki). Jednym słowem na pieniądzach przeznaczonych na leczenie jak pijawki przyssały się pasożyty, które czerpią z niej całymi garściami. Primum non nocere, sed sibi - Po pierwsze nie szkodzić, ale sobie - to nowe hasło obecnie nazywanych lekarzami i innymi specjalistami od leczenia.
  • ~Ja (bis)
    (2018-01-04 08:17)
    BIAŁA MAFIA W KITLACH !!!!!!!!!!!
  • ~lis
    (2018-01-04 08:09)
    REPOLONIZACJA GAZET !!!!!!!!!
  • ~karla
    (2018-01-04 08:19)
    gdyby za wizytę płacił pacjent a nie pośrednik NFZ to by się okazało. że mamy też bezrobotnych lekarzy
  • ~leo
    (2018-01-04 08:36)
    A to zawsze najwyższe płace mają być w Warszawie ?
  • ~toj
    (2018-01-04 09:07)
    Po co to całe pisanie o zarobkach lekarzy . Wystarczy pójść prywatnie do pierwszego z brzegu lekarza i zobaczyc ile kosztuje 15 min wizyta nawet gdy nic nie dała . Praktycznie ceny zaczynają się od 100-150 zł i strach poprosić o paragon fiskalny bo cena wzrasta o podatek . Córka poszła na wizytę do p. prof. ginekologa 600 zł praktycznie za nic 10 min Wszystko sie zgadza gdy chodzi o młodych lekarzy bez prywatnej praktyki . Co stało się z lekarzem z Włocławka / ginekolog / o którym pisały media ,że nie wiadomo czy był nawet na dyżurze gdy blizniaki umierały w łonie matki . Pacjenci umierają nie wiadomo dlaczego ,lekarze pracuja w paru miejscach , dodatkowo mają prywatne praktyki a gdy przychodzi do zrobków to daje to parę groszy
  • ~and
    (2018-01-04 08:57)
    Ja tu nie trzymam strony lekarzy ale jeśli ktoś pracuje w nadgodzinach to zarabia więcej w zależności od ilości nadgodzin i to jest normalne.
  • ~doktórka
    (2018-01-04 10:38)
    "Rezydent z doktoratem i 8-letnim stażem" - to dopiero ciekawostka!
  • ~pilot
    (2018-01-04 09:28)
    oddzielić prywate od państwowych płacisz prywatnie ubezpieczenie jak za samochod i tylk o tam się leczysz państwowo to państwowo i zobaczymy jak to pojdzie
  • ~Fili
    (2018-01-04 07:58)
    Zarobki lekarzy powoli wzrastają, być może zbyt wolno. Ze wzrostem dochodów wzrasta szacunek dla lekarzy w społeczeństwie.
  • ~Batko-Macisław Płatow
    (2018-01-04 09:43)
    Czyli wniosek z tego JEDEN.Specjalista specjaliście nie jest równy. ŻADNYCH PODWYŻEK.Jest za DUŻO Szpitali w Dużych Miastach.Połowę Zamknąć.
  • ~jerzy
    (2018-01-04 10:42)
    tu trzeba zrobic gruntowna reforme lekarze musza dobrze zarabiac ale bez przesady ponadto najwyższy czas cos zrobić a nie gadac ze nie można z absolwentami medycyny ktorych szkolimy ZA OLBRZYMIE PIENIADZE DLA BOGATYCH PANSTW UNII I AMERYKI oni musza swoja nauke odrobic w Polsce
  • ~sp
    (2018-01-04 10:51)
    Wprowadzić zdrowy system stypendialny na studiach (nie tylko medycyna) z obowiązkiem odpracowania lub spłaty i nieco zwiększyć limity przyjęć.
  • ~gzres
    (2018-01-04 11:55)
    kazdy lekarz ktory wyjezdza za granice powinien zrwocic dwukrotnosc kosztow jakie panieslismy na jego wyksztalcenie
  • ~w yborca
    (2018-01-04 08:30)
    W tvn 24,pl analize przeprowadzil> Pan Michal Chlebowski...... W dzennik . pl analize zeobil Pan Patryk Slowik. Zadnej nie doczytalem. Ale zauwazylem, ze ZADEN z autorow nie wspomnial, ze SZPITAL W GIZYCKU/ kolo Gierlozy, oraz w kilku sasiednich powiatach , bodajze Goldap, Ketrzyn i paru innych w rejonie byly przygotowywane do sprywatyzowania i przejecia przez firme ze SZCZECINA. Zmiana wladzy zastopowala proceder, i omal nie bylo kaput ze szpitalami. Ale zaczely podnosic sioe z kolan. Ludzie walxcza , woza chprych do Elku i dalej. Modla sie w Diecezji Elckiej i rozmawiaja/.I katolicy, i prawoslawni, i Protestanci i Jswiadkowie Jehowy i Zielonoswiatkowcy i inni. Wszyscy wiedza o co chodzi.A media sa cicho sza , dlaczego tak sie dzieje.Jest nadzieja, bo i lekarze i pacjenci to jedna Rodzina.Rezydenci tez sa wspanialymi Lekarzami i robia co moga. Bedzie O*kay.
  • ~ac
    (2018-01-04 11:35)
    z artykulu wynika ze lekarze z doktoratem pracujacy w stolicy sa uposledzeni umyslowo, hmmm, nie sadze;)
  • ~raz dwa trzy
    (2018-01-04 13:37)
    Ponad 5 tyś na rękę i nędzarze????? No to redaktor ma fantazję........
  • ~Jula
    (2018-01-04 10:32)
    Rozpoczyna sie nagonka PiSiureckiej prasy na lekarzy.A kto bedzie wam leczyl rozumek z prezesinym wlacznie ?
  • ~(:)
    (2018-01-04 09:05)
    każdy pisowiec wypisuje bzdury jakie nakazał im ich guru to samo mówią jakby czytali z kartki co do joty
  • ~pacjent
    (2018-01-04 11:51)
    lekarzy z Polski należy wygonić.Wszystkich,bo nie są tu potrzebni.

Może zainteresować Cię też: