Bunt szczurów. Polacy nie chcą tracić życia na nadgodzinach za kiepskie wynagrodzenie

| Aktualizacja:

Ubywa chętnych do wyścigu o lepszą posadę lub wyższą pensję. Praca wciąż jest ważna, ale przegrywa albo z rodziną, albo z chęcią wygodniejszego życia.

wróć do artykułu
  • ~wojtek
    (2017-12-29 07:55)
    CZYTAM TE BREDNIE W KAZDYM KRAJU LUDZIE PRACUJA ZA MALE PIENJADZE A POTEM POMALU SIE AWASUJE
  • ~gostom
    (2017-12-28 17:34)
    Ja pracuję aby żyć, a nie żyję aby pracować. Taka jest teoria - realność zupełnie inna.
  • ~malek
    (2017-12-25 10:14)
    Ten sam proces widać w przypadku lekarzy, którzy zapowiadają, że nie będą brać dodatkowych dyżurów. I co tu zrobić? Zapłacić więcej - oczywiście nie. Pozostaje albo mało skuteczne odwoływanie się do etosu, albo z góry skazane na niepowodzenie próby zmuszania do pracy za pół darmo.
  • ~F. Ward
    (2017-12-24 11:58)
    Nie głosujcie na układ PO-PIS! Głosujcie na nowe postępowe partie
  • ~Jonek
    (2017-12-23 14:28)
    Warto przyjrzec sie branzy IT bo tam od lat jest rynek pracownika i takie procesy zachodza wczesniej oraz na relatywnie wieksza skale. Ja np postanowilem wybrac mniejsze miasto, slabszy wzrost pensji, ale slyszec jak dzieci mowia do mnie Tato a nie prosze pana. Koniec z godzinami na dojazdy, w 30 minut sie uwine tam i powrot.
  • ~ksionc z Sokolki
    (2017-12-23 13:40)
    O Bosze - chcialbym spotkac tego, kto wymyslil prace i nawalic mu w ryj !!!
  • ~Ass
    (2017-12-23 11:26)
    Pracuje 5 dni w miesącu. Zarabiam żeby starczyło do 1. Pozostałe 26 dni spędzam w domu a wyścig szczurów? Powiedziałem szefowi żeby sam sie ścigał z innymu szefami
  • ~żart
    (2017-12-22 20:03)
    Człowiek rodzi się "po to" aby pracować (jak ma zdrowie). Nie "bamącić" o szczurach (czyścioszki). W obozie-Niemcy, najbardziej bały się szczurów i wszów, -niejeden więzień skorzystał.
  • ~miki
    (2017-12-22 12:23)
    Dzienniku dlaczego nazywasz moich rodaków Polaków szczurami? Redaktorze pracujący dla niemieckiej gazety ile ci trzeba zapłacić abyś pisał takie rzeczy może się dogadamy i zaczniesz pisać o Polsce i Polakach dobrze
  • ~Mikołaj
    (2017-12-22 12:15)
    Od 30 lat niemieckie media (80% mediów w Polsce) wciskają kit że Polak nie jest produktywny bo przecież wiadomo że niemiecki kierowca autobusu przejedzie 3 raz więcej km dziennie, fryzjer ogoli 3 x więcej głów, rolnik wydoi 3x więcej mleka od krowy a murarz postawi 3 razy więcej cegieł. Od 30 lat mówiono nam że wyroków nie można komentować, a jak kraść to miliony lub kamienice. Dzienniczku pakuj swe manatki i jedź do cioci anieli na święta może pomożesz przy porządkach w germańskiej koalicji Wesołych Świąt
  • ~pracuś
    (2017-12-22 12:14)
    5 dych na karku czas pomyśleć o rentce , no a potem emeryturka.Reparacje , które PIS załatwi-od Niemiec , Włoch , Japonii i Austrii-za wojnę , od Anglii i Francji-bo nie pomogli , od Rosji- za komunizm i od Chin-bo jest ich dużo załatwia nam to.
  • ~polak123
    (2017-12-22 11:16)
    Wydajność pracy w Polsce gwałtownie wzrosła a płace nie. Zacznijcie płacić dobrze bo niewolnictwo w Polsce dobiega końca. PO i Tusk są już na śmietniku.
  • ~xyz
    (2017-12-22 11:13)
    To nic. PiSSiory będą pracować za darmo, dla idei.
  • ~kot
    (2017-12-22 09:11)
    Daj nowoczesny Polaku nura w wyscig szczura.

Może zainteresować Cię też: