Urlop na żądanie będzie bezpłatny? Oto NOWE POMYSŁY na wypoczynek pracowników

| Aktualizacja:

Zaproponujemy, aby pracodawca mógł jednostronnie decydować o terminie wypoczynku, ale z dwumiesięcznym uprzedzeniem. Jego wymiar byłby jednolity dla wszystkich pracowników, bez względu na staż. Utrzymamy urlop na żądanie, ale powinien być on bezpłatny - mówi w rozmowie z "DGP" prof. Arkadiusz Sobczyk, przewodniczący zespołu ds. opracowania projektu ustawy – Kodeks pracy Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy

wróć do artykułu
  • ~wuj
    (2018-01-14 21:22)
    Bzdura piramidalna i zmiana będzie bardzo kosztowna dla pracodawców bo w ruch pójdą l-4 albo inne narzędzia . 4 DNI W ROKU pracownik może zadecydować i to dla nich za dużo . Jak pracodawca decyduje grafikiem cały rok to jest dobrze ? Jeszcze mało .
  • ~kuba
    (2017-12-07 13:49)
    Urlop na żądanie bezpłatny? Weźmy na przykład sytuacje gdzie jedziemy do pracy samochodem i mamy na nieszczęście kolizję i tradycyjnie czekamy 2 godziny lub więcej na policję. Normalnie dzwonimy do pracy i bierzemy urlop na żądanie. Ale z jakiej kur...... Racji ma to być bezpłatny???? To jest urlop który bierze się co do zasady w nagłych przypadkach więc profesorku wara od urlopu na żądanie
  • ~mati88
    (2017-11-01 00:43)
    Powiem szczerze, że to są lepsze pomysły od tego co jest dzisiaj.
  • ~żygać sie chce
    (2017-10-28 15:22)
    PISowskie BAGNO !!!!!!!
  • ~dssds
    (2017-10-28 15:12)
    Ten pomysł o bezpłatnym urlopie na żądanie ma swoje drugie dno. Chodzi o to aby budżetówka (nauczyciele, lekarze, górnicy, hutnicy , kolejarze, urzędy itd.) nie brali takiego urlopu w celu strajku :(
  • ~qqq
    (2017-10-28 08:33)
    Najpierw był pomysł wiceministra na 20-32 dni urlopu w zależności od porozumień resortowych lub decyzji pracodawcy. Teraz jest pomysł by pracodawca wyznaczał nam termin urlopu. Będzie jak w starym kawale: "Dyrektor do Kowalskiego: Kowalski lubicie spocone kobiety i ciepłą wódkę? Nie, panie dyrektorze. Dobrze, pojedziecie na urlop w listopadzie".
  • ~bibi
    (2017-10-27 22:09)
    A kto wchodzi w skład tej komisji? Pewnie głównie z PO. Czuję że działa lobby pracodawcy. Nikt się na to nie zgodzi, to niewolnictwo.
  • ~a.
    (2017-10-27 12:54)
    dobra zmiana ujawnia prawdziwe wilcze oblicze
  • ~Autorka
    (2017-10-27 11:42)
    Dołóżcie z tego menelom na 500+.
  • ~zodiak
    (2017-10-27 11:04)
    chcą zrobić z nas NIEWOLNIKÓW banda działająca przeciw polakom.
  • ~Pracuś
    (2017-10-27 09:43)
    Po co zmieniac jak cos w miare dobrze funkcjonuje? Tym panom z komisji to bym wyznaczył nie urlop a wyjazd z tego kraju. Chorzy na glowe - do lekarza!!!!
  • ~m
    (2017-10-27 09:01)
    Szanowna komisjo to co wymyślacie woła o pomstę do nieba I ta pomsta będzie ponieważ już sami nie wiecie jak dołożyć temu biednemu pracownikowi.
  • ~u2
    (2017-10-27 07:43)
    A co na to obrońca praw pracowniczych duda i jego papierowe zwiazki?
  • ~ Marek
    (2017-10-27 05:18)
    Może od razu zróbcie ja w Chinach... 7 dni urlopu złodzi..je... nic was społeczeństwo nie obchodzi... tylko własne stołki
  • ~Ryszard
    (2017-10-26 22:54)
    Polacy w Polskim rzadzie tylko Polskie partie polityczne , Kukiz ,Korwin ,ONR ,Ruch Narodowy tylko wtedy odzyskamy nasz kraj i dume
  • ~Bbs
    (2017-10-26 21:43)
    Sobczak to chory człowiek to było do przewidzenia że będą s korzyścią dla pracodawców złodziei tworzyć kodeks pracy, urlop na żądanie jakim prawem ma być bezpłatny, czy mają decydować o czymś urlopie to już zaczyna się przyciskanie praw pracowniczych niedługo wprowadza że soboty będą pracujące i ograniczenie praw, obywatele obudzcie się bo zrobią z ludzi niewolnikow, a ci co tworzą ciekawe ile im na konta przybedzie
  • ~oszukiwany
    (2017-10-26 21:20)
    Z tego nieróbstwa/to w ministerstwach,im po prostu odbija palma.Jak tylko upokorzyć ludzi pracy najemnej.Banda czubków,na dodatek sadystów.
  • ~lew
    (2017-10-26 21:17)
    Kolejna propozycja wprowadzająca "pańszczyznę" !
  • ~sebs
    (2017-10-26 18:34)
    Haha chyba was poje......ło. To placie godziwe pieniadze ciezko pracujacym bo u mnie to trzeba dorabiac na urlopie i weekendach aby mozna bylo wyzyc od 10 do 10 kolejnego miesiaca.
  • ~toroy 230
    (2017-10-26 17:21)
    drozd masz racie z h..em na uby sie pozamieniali

Może zainteresować Cię też: