Zaległy urlop, wypłata wynagrodzeń uznaniowych. Zmiany w kodeksie pracy

| Aktualizacja:

Komisja kodyfikacyjna uzgodniła już wiele rozwiązań, które znajdą się w nowym kodeksie pracy. Ograniczona zostanie np. możliwość wypłacania uznaniowych składników wynagrodzenia - mówi prof. Marcin Zieleniecki, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, przewodniczący komisji kodyfikacyjnej prawa pracy.

wróć do artykułu
  • ~rtx
    (2017-10-03 09:19)
    dopóki w kodeksie pracy nie będzie wyraźnych przepisów umożliwiających ściganie karne takich patologicznych zachowań jak dyskryminacja, mobbing czy molestowanie, dopóty będzie to tylko makulatura a patologie w zakładach pracy będą trwać w najlepsze.
  • ~gumis
    (2017-10-03 15:21)
    polscy prywaciarze to przewaznie dziady niech sami zapiepszaja jak im sie nie podoba
  • ~Nieqmaty
    (2017-10-03 13:27)
    Czy ja dobrze czytam ? "...Zaproponujemy, aby wymiar urlopu wypoczynkowego mógł być ustalany w układzie zbiorowym – zakładowym lub ponadzakładowym..." Czyli, teoretycznie rzecz biorąc, wymiar urlopu może być ... ZMNIEJSZONY do jednego dnia. No .... partia pro-społeczna pełną gębą :D
  • ~maly
    (2017-10-03 13:24)
    W transporcie międzynarodowym niema takiego słowa jak urlop wypoczynkowy czy diety.większości przewoźnicy to zlodzieje mafia zorganizowana ma za sobą policje inspekcję pracy ITD.
  • ~Eeee tam...napiszcie lepiej co tam słychać u HGW
    (2017-10-03 10:04)
    ...pejsatej złodziejki DZIAŁEK i KAMIENIC w Warszawie , siedzi M E N D A z PEŁO ?
  • ~qwerty
    (2017-10-03 11:17)
    czy wszystko ******** i przeregulują jak znam życie
  • ~Iwona
    (2017-10-04 10:50)
    A jak pracodawca nie puści pracownika na urlop to będzie musiał wypłacić ekwiwalent? Tylko pracownikom na państwowej posadce udaje się wykorzystać urlop w danym roku , pozostali mogą zapomnieć o 3 tygodniowym urlopie w wakacje . Pracodawca byłby szczęśliwy jakby pracownik w ogóle nie chodził na urlop i jeszcze pracował w weekendy.
  • ~Lol lool
    (2017-10-04 06:16)
    Niewolnictwo wraca brawo Pis
  • ~Król
    (2017-10-04 12:14)
    Firmy prywatne nie mają układów zbiorych
  • ~anna
    (2017-10-03 13:33)
    a czy będzie wymóg uczciwej wydajnej pracy wykonywanej przez pracownika
  • ~ogtuew
    (2017-10-03 16:15)
    Należy zlikwidować cały ten Kodeks Pracy. Na zawsze.
  • ~Pr
    (2017-10-04 15:34)
    Nie mieszajcie przy urlopach agencje ochrony tylko czekają na taki manewr
  • ~Pracownik w niedużej firmie
    (2017-10-05 14:57)
    Niech zostanie jak jest - możliwość wykorzystania urlopu do końca września roku następnego. Mała kumulacja nigdy nie zaszkodzi - sytuacje losowe to dobrze pokazują. Skończy się tym, że ludzie masowo na siłę będą wybierać urlop w połowie grudnia...
  • ~Zdziwiony
    (2017-10-05 18:38)
    A tak na marginesie. Po jaki gwint nam 2 Kodeksy Pracy ?????????????????????? Znowu podział na Panów i Plebs? Jak pracuję w budżetówce mam wszystko, jak w firmie prywatnej mam obóz pracy. Do tego się to sprowadza. Po co ruszać co dobre? Dla zasady? Kiedyś było takie hasło, jak AWS wypadło z obiegu po wyborach "Więcej ********* się nie dało..."
  • ~hehe
    (2017-10-03 14:12)
    bedom wybory
  • ~Zdziwiony
    (2017-10-05 18:32)
    Już w 2004 roku był projekt KP. W zasadzie dwa projekty. Pierwszy dla układów zbiorowych i drugi dla reszty pospólstwa. Obecny kodeks bije PISa po oczach bo powstał w latach 70. Liliputin nie cierpi tego okresu, więc zarządził zmianę. Mamy same "dobre zmiany" tylko dla kogo? Urlopy obcięte, ciekawe co wymyślili w zakresie praw i obowiązków pracowniczych, Ciekawe co z czasem pracy, co z nadgodzinami. Na razie obcięto możliwość zarobkowania na urlopie - to niech zapewnią odpowiedni dochód aby tego nie robić. Za 1432 zł ciężko wyżyć, więc na urlopie dorobię trochę i jakiś mały remont w domy zrobię, albo dzieciakowi kupię "kredki do szkoły". Hehe, a jak egzekwować ten zakaz - tak na marginesie....
  • ~PIS gorszy od Stalina :(
    (2017-10-28 15:21)
    PISowskie bagno :(
  • ~qqq
    (2017-10-06 08:36)
    PiS proponuje kapitalizm w najbardziej pazernym i prymitywnym wydaniu. Pracodawca uzna że 20 dni urlopu wystarczy i da go jak będzie łaskawy. A kto zwróci koszty wykupionych wczasów? Wyborcy PiS mogą sobie pogratulować.
  • ~xxxx
    (2017-10-03 14:57)
    A oprócz prwa pracowniczych to jakieś obowiązki pracownikom przypiszą ? Bo jakoś się nie dopatzryłam
  • ~takPYTAM!
    (2017-12-12 12:04)
    …. a co z pracownikami wykonującymi pracę w tym samym czasie pracy, na dwóch pełnych etatach, dla różnych pracodawców?

Może zainteresować Cię też: