Praca jest, a pracowników brakuje. Jak skłonić Polaków do jej podjęcia?

| Aktualizacja:

Brak rąk do pracy jest odczuwalny coraz bardziej. Tymczasem ok. 2,5 mln osób mogłoby podjąć zatrudnienie, tylko trzeba stworzyć im odpowiednie warunki.

wróć do artykułu
  • ~proste
    (2017-09-04 09:45)
    trzeba zwiekszyc 500+ do 1000+
  • ~coola
    (2017-09-04 10:27)
    Jak skłonić Polaków do podjęcia pracy ? -dobrą PŁACĄ !
  • ~Cicero.
    (2017-09-04 10:30)
    Pracodawcy muszą wyjąć węża z kieszeni i nie kręcić łbem jak koń.Przykład widać po 500+.
  • ~Jarmix
    (2017-09-04 10:47)
    Dziś spotkałem w pociągu w Warszawie przypadkowego młodego człowieka od słowa do słowa wyszło, że przyjechał z Jeleniej Góry za pracą. Na miejscu okazało się że ma spać w nieogrzewanym baraku i zarabiać przy kręceniu studni 13 zł na rękę. Obecnie Ukraińcy nie chcą pracować za 16 zł na godz. Więc dopóki myślenie pracodawcy o szukaniu białego murzyna - przepraszam za określenie się nie zmieni, to z niewolnika nie będzie pracownika. Ot stwierdził mój rozmówca straciłem tylko 100 na bilety i wracam po 1 dniu do domu.
  • ~kosmos
    (2017-09-04 10:50)
    Placic placic i jeszcze raz placic, wchodzimy w etap konsumpcji rabunkowej transformacji i owece tego beda bardzo gorzkie i wkrotce zablokowane zostana mozliwosci rozwoju ekonomii bo ekonomia bez ludzi jest kawalkiem straego obesr papieru toaletowego w kib lu
  • ~trader
    (2017-09-04 11:00)
    jest praca, ale smieciowa, na 3 etatach za ktore nie da sie wyzyc - za stawke minimalna noech prcuja rodziny tych biznesmenow na utrzymanie swoje i firmy. Kapitalizm i jego praca to dzsiaj warunki zblizone do niewolniczych. Niech podadza ile na rynku jest ofert za 5000 czy 10 000 zl ? zero.
  • ~Demi
    (2017-09-04 11:34)
    @kosmos O czym ten belkot?????
  • ~Szczęśliwa
    (2017-09-04 11:52)
    W moim zakładzie 3 fachowcy z 45 letnim stażem pracy płaca brutto 2000. Na produkcji to jedyne wynagrrodzenie. Fachowcy ci jeszcze 10 lat temu mieli stawki wyższe od najniższego. Przy podnoszeniu najniższego wynagrodzenia ich stawki godzinowe stały w miejscu .Od 5 lat stawki godzinowe bez regulacji. Na liście płac każdy pracownik fizyczny ma dodatek wyrównawczy, bo ze stawki godzinowej nie osiąga najniższego wynagrodzenia. Praca w dniu wolnym np sobota wynagradzana wedle uznania prezesa, bez dodatku 100 %. Wykazywana jest jako premia. 3/4 pracowników krótko przed emeryturą. Młodym kandydatom do pracy wspaniałomyślny prezes oferuje płacę 2000 brutto. Kandydatów brak. Myślenie prezesa, sposób zarządzania z czasów Gomułki. Nowe technologie, fundusze europejskie, to dla niego abstrakcja, a z wykształcenia inżynier .organizacja pracy woła o pomstę do nieba. Jest to mały 20-to osobowy zakład spółka z oo. PIP przeprowadza regularnie kontrolę i nie widzi nieprawidłowości. Zastanawiam się czasami jak ten zakład jeszcze działa pomimo strat. Ja na szczęście doczekałam emerytury.
  • ~zonia
    (2017-09-04 12:19)
    dać dobrą zapłatę nie minimum krajowe
  • ~jam772
    (2017-09-04 12:32)
    many money. many money panowie! To wystarczy
  • ~Edek
    (2017-09-04 12:38)
    Moze wreszcie odpowiednio wynagradzac i pracownika po ludzku traktowac, a nie jak niewolnika!
  • ~wredny1
    (2017-09-04 12:45)
    Nie bójcie się ,pis wreszcie wpadnie na zaniechany sposób z prl... nakaz pracy pod groźbą melioracji Żuław za minimalne wynagrodzenie. Już niedługo się doczekacie dobrobytu jak za komuny .
  • ~obserwator1
    (2017-09-04 12:54)
    Proste wystarczy obniżyć podatki pracodawcom i się ruszy...
  • ~wspak
    (2017-09-04 13:02)
    Nalezaloby rozpowszechnic za granica i uswiadomic Zachod rownoczesnie zdemaskowac stary mit, ze biedny Polaczek jest za granica bo w Polsce nie ma pracy. Glupi zachod ciagle daje sie nabrac na to skomlenie i przyjmuje Polakow zamiast dac prace swoim wlasnym obywatelom.
  • ~katarzyna
    (2017-09-04 13:06)
    podam panu ministrowi przyklad do jednego z przedsiebiorcow zglaszja sie kandytacci do pracu w rozowie o place mowia o 13 zlo ,nato przedsiebiorca to idzi niech ci da minister pracuyy ja oferuje 4,50/..taka jest najczesciej odpowiedz tzw ,,biznesoszolomow,,i dziwicie sie ze polacy niechca pracowac..zatakie pieniadze..
  • ~Jabis
    (2017-09-04 13:18)
    Jak ... to, jak? Jeszcze bardziej obniżyć wiek emerytalny! Grecja na horyzoncie.
  • ~POdatnik
    (2017-09-04 13:30)
    Niemcy polikwidowali w polsce miejsca pracy a teraz "komisja europejska zaleca" :-))) a wszystko za nasze pieniądze, wszystkie produkty w sklepach są obciążone tak wysokimi podatkami, że ich realna wartość oscyluje ok 20% cen.. na zachodzie europy też niemcy wykończyły gospodarke sąsiadom a pensje starczają na opłaty .. tą unie można sobie wsadzić
  • ~gruby_łukrajinjiec
    (2017-09-04 13:33)
    Dalej sciagajta łukrajińcjów super przedsiebiorcze dorobkiewicze. nikt nie bedzie zapier....ał za 1500 bo za to nie sie przezyc i to ocYwisty fakt.
  • ~aqq
    (2017-09-04 13:41)
    dajcie ludziom normalnie zarobić!
  • ~Adolf
    (2017-09-04 13:56)
    Wiadomo jak skłonić Polaków. To już było: Arbeit macht frei !

Może zainteresować Cię też: