Praca jest, a pracowników brakuje. Jak skłonić Polaków do jej podjęcia?

| Aktualizacja:

Brak rąk do pracy jest odczuwalny coraz bardziej. Tymczasem ok. 2,5 mln osób mogłoby podjąć zatrudnienie, tylko trzeba stworzyć im odpowiednie warunki.

wróć do artykułu
  • ~Mirko12
    (2017-09-11 11:22)
    Dopóki myślenie o pracowniku jako o niewolniku się nie zmieni to nikt mnie do roboty w żadnym obozie pracy nie zmusi.
  • ~prezes
    (2017-09-05 19:01)
    od lat to samo.odpowiedz jedna-ludzie biora sie do roboty za dobre pieniadze.Pogadanki o uszlachetnieniu przez prace to byly w PRL,nawet piosenki,szczegolnie w latach 50.Potem medale dla przodownikow i talony na motor,potem na Fiata 126p,mieszkania w bloku.Ale nigdy nie bylo w Polsce tradycji,ze po prostu trzeba dobrze placic.i tak to trwa do dzisiaj.Pracodawcy uwazaja pracownikow za niewolnikow ale zapominaja,ze czesc niewolnikow mysli i wyjezdza za granice.A tam tylko czekaja na naszych ludzi-w samej RFN za kilka lat zabraknie do 3 mln pracownikow,a do RFN jedzie sie ok.4 do 6 godzin w zaleznosci od miejsca zamieszkania.Po co salowa ma u nas robic za najnizsza krajowa jak dostanie 6 tys zl na reke plus darmowe jedzenie i pokoj przy opiece nad starszymi w RFN? Albo kierowca TIR a ok.10 tys zl na reke? Niewolnicy podnosza glowy,pakuja walizki i jada w swiat.
  • ~alfalfa
    (2017-09-05 18:47)
    Problem z poszukiwaniem pracownika kończy się przy >3000 na rękę.
  • ~babcia
    (2017-09-05 16:18)
    trzeba LUDZI traktować po ludzku,a nie wyciskać jak cytrynę ,od wielu osób słyszę,że za ustaloną obligatoryjnie przerwę w pracy muszą odpracowywać,to w końcu jak to jest pracownik ma przerwę na zjedzenie kanapki czy jest to pic na wodę
  • ~Zofia PsitZofiaa
    (2017-09-05 02:58)
    Ja terz dowas naleze Polko jestem Alle wierzcie mi szczerze gdyby nie muj syn to pewnie Polskiej mowy bym zapomniala nie wspomne juz o pisaniu co idzie mi coraz gorzej 19 lat jestem zagranico i terz juz nie wruce poco do czego obudzila sie polska teraz jak wiekrzasc z kraj u pojechala za chlebem a czego nie pomysleliscie.wczesniej.jak moje dzieci byly male das mi prace tylko teraz jak ja jestem19 lat zagranico w naszej kochanej Polsce to tak bylo Jest i bedzie dobra Praca dobre Studia szkola wojskowa w deblinie Prada w Polici to po znajomosci sama Wiocha Pracuje bo ma pieniadze na lapowki
  • ~on
    (2017-09-05 00:04)
    ogłoszenia;przyjmę do młodego zespołu a taki po 55 nie ma szans a jeszcze by popracował
  • ~on
    (2017-09-05 00:00)
    i bardzo dobrze ,ze powinien byc nakaz pracy po szkołach ,a nie wałesanie sie i huligaństwo a w szkole nauka szacunku
  • ~Emerytka
    (2017-09-04 15:28)
    Randstad - agencja pracy tymczasowej. W moim miasteczku też działa. Do tej pory płaca - minimalne wynagrodzenie. Nikt nie chce już za to pracować. Podniesiono stawkę, bo potrzebują kilkudziesieciu pracowników produkcji. Ogloszenia o zatrudniuniu ukazują się co chwila.
  • ~em
    (2017-09-04 14:30)
    Szukam pracy, mam 45 lat, widziałam wiele ogloszen, ale w większości praca jest tylko dla studentow! Niech wiec der dziennik nie pisze ze dla studentow jest niewiele ofert pracy - dla nich wlasnie sa, dla bezrobotnych po studiach nie ma!!! Cos z tym trzeba wreszcie zrobić.
  • ~wspak
    (2017-09-04 14:11)
    O lepsze place walczy sie na ulicy i strajkami, a nie na forumach.
  • ~helena
    (2017-09-04 14:00)
    Płaca,płaca i jeszcze raz płaca!!!!
  • ~jjj
    (2017-09-04 13:58)
    wprowadzic podatek od bezrobocia, jak Łukaszenka
  • ~Adolf
    (2017-09-04 13:56)
    Wiadomo jak skłonić Polaków. To już było: Arbeit macht frei !
  • ~aqq
    (2017-09-04 13:41)
    dajcie ludziom normalnie zarobić!
  • ~gruby_łukrajinjiec
    (2017-09-04 13:33)
    Dalej sciagajta łukrajińcjów super przedsiebiorcze dorobkiewicze. nikt nie bedzie zapier....ał za 1500 bo za to nie sie przezyc i to ocYwisty fakt.
  • ~POdatnik
    (2017-09-04 13:30)
    Niemcy polikwidowali w polsce miejsca pracy a teraz "komisja europejska zaleca" :-))) a wszystko za nasze pieniądze, wszystkie produkty w sklepach są obciążone tak wysokimi podatkami, że ich realna wartość oscyluje ok 20% cen.. na zachodzie europy też niemcy wykończyły gospodarke sąsiadom a pensje starczają na opłaty .. tą unie można sobie wsadzić
  • ~Jabis
    (2017-09-04 13:18)
    Jak ... to, jak? Jeszcze bardziej obniżyć wiek emerytalny! Grecja na horyzoncie.
  • ~katarzyna
    (2017-09-04 13:06)
    podam panu ministrowi przyklad do jednego z przedsiebiorcow zglaszja sie kandytacci do pracu w rozowie o place mowia o 13 zlo ,nato przedsiebiorca to idzi niech ci da minister pracuyy ja oferuje 4,50/..taka jest najczesciej odpowiedz tzw ,,biznesoszolomow,,i dziwicie sie ze polacy niechca pracowac..zatakie pieniadze..
  • ~wspak
    (2017-09-04 13:02)
    Nalezaloby rozpowszechnic za granica i uswiadomic Zachod rownoczesnie zdemaskowac stary mit, ze biedny Polaczek jest za granica bo w Polsce nie ma pracy. Glupi zachod ciagle daje sie nabrac na to skomlenie i przyjmuje Polakow zamiast dac prace swoim wlasnym obywatelom.
  • ~obserwator1
    (2017-09-04 12:54)
    Proste wystarczy obniżyć podatki pracodawcom i się ruszy...

Może zainteresować Cię też: