Praca jest, a pracowników brakuje. Jak skłonić Polaków do jej podjęcia?

| Aktualizacja:

Brak rąk do pracy jest odczuwalny coraz bardziej. Tymczasem ok. 2,5 mln osób mogłoby podjąć zatrudnienie, tylko trzeba stworzyć im odpowiednie warunki.

wróć do artykułu
  • ~D....
    (2017-11-24 07:15)
    Tylko szukając pracy dzwoniąc czy chodząc po firmach pytanie O NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ jak mówię że nie to śmieciowa albo o dzieło to co ma zrobić człowiek po 45 roku życia do pracy na umowę za stary albo za zdrowy bo niepełnosprawność daje firmą profity od państwa więc co robić na starość na salsy.....
  • ~Mirko12
    (2017-09-11 11:22)
    Dopóki myślenie o pracowniku jako o niewolniku się nie zmieni to nikt mnie do roboty w żadnym obozie pracy nie zmusi.
  • ~prezes
    (2017-09-05 19:01)
    od lat to samo.odpowiedz jedna-ludzie biora sie do roboty za dobre pieniadze.Pogadanki o uszlachetnieniu przez prace to byly w PRL,nawet piosenki,szczegolnie w latach 50.Potem medale dla przodownikow i talony na motor,potem na Fiata 126p,mieszkania w bloku.Ale nigdy nie bylo w Polsce tradycji,ze po prostu trzeba dobrze placic.i tak to trwa do dzisiaj.Pracodawcy uwazaja pracownikow za niewolnikow ale zapominaja,ze czesc niewolnikow mysli i wyjezdza za granice.A tam tylko czekaja na naszych ludzi-w samej RFN za kilka lat zabraknie do 3 mln pracownikow,a do RFN jedzie sie ok.4 do 6 godzin w zaleznosci od miejsca zamieszkania.Po co salowa ma u nas robic za najnizsza krajowa jak dostanie 6 tys zl na reke plus darmowe jedzenie i pokoj przy opiece nad starszymi w RFN? Albo kierowca TIR a ok.10 tys zl na reke? Niewolnicy podnosza glowy,pakuja walizki i jada w swiat.
  • ~alfalfa
    (2017-09-05 18:47)
    Problem z poszukiwaniem pracownika kończy się przy >3000 na rękę.
  • ~babcia
    (2017-09-05 16:18)
    trzeba LUDZI traktować po ludzku,a nie wyciskać jak cytrynę ,od wielu osób słyszę,że za ustaloną obligatoryjnie przerwę w pracy muszą odpracowywać,to w końcu jak to jest pracownik ma przerwę na zjedzenie kanapki czy jest to pic na wodę
  • ~Zofia PsitZofiaa
    (2017-09-05 02:58)
    Ja terz dowas naleze Polko jestem Alle wierzcie mi szczerze gdyby nie muj syn to pewnie Polskiej mowy bym zapomniala nie wspomne juz o pisaniu co idzie mi coraz gorzej 19 lat jestem zagranico i terz juz nie wruce poco do czego obudzila sie polska teraz jak wiekrzasc z kraj u pojechala za chlebem a czego nie pomysleliscie.wczesniej.jak moje dzieci byly male das mi prace tylko teraz jak ja jestem19 lat zagranico w naszej kochanej Polsce to tak bylo Jest i bedzie dobra Praca dobre Studia szkola wojskowa w deblinie Prada w Polici to po znajomosci sama Wiocha Pracuje bo ma pieniadze na lapowki
  • ~on
    (2017-09-05 00:04)
    ogłoszenia;przyjmę do młodego zespołu a taki po 55 nie ma szans a jeszcze by popracował
  • ~on
    (2017-09-05 00:00)
    i bardzo dobrze ,ze powinien byc nakaz pracy po szkołach ,a nie wałesanie sie i huligaństwo a w szkole nauka szacunku
  • ~Emerytka
    (2017-09-04 15:28)
    Randstad - agencja pracy tymczasowej. W moim miasteczku też działa. Do tej pory płaca - minimalne wynagrodzenie. Nikt nie chce już za to pracować. Podniesiono stawkę, bo potrzebują kilkudziesieciu pracowników produkcji. Ogloszenia o zatrudniuniu ukazują się co chwila.
  • ~em
    (2017-09-04 14:30)
    Szukam pracy, mam 45 lat, widziałam wiele ogloszen, ale w większości praca jest tylko dla studentow! Niech wiec der dziennik nie pisze ze dla studentow jest niewiele ofert pracy - dla nich wlasnie sa, dla bezrobotnych po studiach nie ma!!! Cos z tym trzeba wreszcie zrobić.
  • ~wspak
    (2017-09-04 14:11)
    O lepsze place walczy sie na ulicy i strajkami, a nie na forumach.
  • ~helena
    (2017-09-04 14:00)
    Płaca,płaca i jeszcze raz płaca!!!!
  • ~jjj
    (2017-09-04 13:58)
    wprowadzic podatek od bezrobocia, jak Łukaszenka
  • ~Adolf
    (2017-09-04 13:56)
    Wiadomo jak skłonić Polaków. To już było: Arbeit macht frei !
  • ~aqq
    (2017-09-04 13:41)
    dajcie ludziom normalnie zarobić!
  • ~gruby_łukrajinjiec
    (2017-09-04 13:33)
    Dalej sciagajta łukrajińcjów super przedsiebiorcze dorobkiewicze. nikt nie bedzie zapier....ał za 1500 bo za to nie sie przezyc i to ocYwisty fakt.
  • ~POdatnik
    (2017-09-04 13:30)
    Niemcy polikwidowali w polsce miejsca pracy a teraz "komisja europejska zaleca" :-))) a wszystko za nasze pieniądze, wszystkie produkty w sklepach są obciążone tak wysokimi podatkami, że ich realna wartość oscyluje ok 20% cen.. na zachodzie europy też niemcy wykończyły gospodarke sąsiadom a pensje starczają na opłaty .. tą unie można sobie wsadzić
  • ~Jabis
    (2017-09-04 13:18)
    Jak ... to, jak? Jeszcze bardziej obniżyć wiek emerytalny! Grecja na horyzoncie.
  • ~katarzyna
    (2017-09-04 13:06)
    podam panu ministrowi przyklad do jednego z przedsiebiorcow zglaszja sie kandytacci do pracu w rozowie o place mowia o 13 zlo ,nato przedsiebiorca to idzi niech ci da minister pracuyy ja oferuje 4,50/..taka jest najczesciej odpowiedz tzw ,,biznesoszolomow,,i dziwicie sie ze polacy niechca pracowac..zatakie pieniadze..
  • ~wspak
    (2017-09-04 13:02)
    Nalezaloby rozpowszechnic za granica i uswiadomic Zachod rownoczesnie zdemaskowac stary mit, ze biedny Polaczek jest za granica bo w Polsce nie ma pracy. Glupi zachod ciagle daje sie nabrac na to skomlenie i przyjmuje Polakow zamiast dac prace swoim wlasnym obywatelom.

Może zainteresować Cię też: