Sam dodatek funkcyjny u leśnika to nawet 5,8 tys. zł miesięcznie! Sprawdziliśmy, jak płacą Lasy Państwowe

| Aktualizacja:

Nie milkną echa nagrania z ministrami Mariuszem Błaszczakiem i Janem Szyszko, w którym pojawia się biała koperta i zwrot "córka leśniczego". Dziennik.pl postanowił się przyjrzeć zarobkom w Lasach Państwowych. A te nie są małe.

wróć do artykułu
  • ~Amen
    (2017-06-19 17:08)
    Nie 2,2mln, tylko 2,2 mld! Nadlesniczy zarabia lepiej niż premier, ok 18-20 tys miesięcznie! I nie robi prawie nic, tzn. Spotyka się pełniąc funkcję reprezentacyjną. Takich trudni jest Polsce ok.400, każdy ma zastępcę. Leśniczówki z kolei wyciągnie nawet 9-10 tys i od roboty ma podleśniczego! Oczywiście do prawdziwej roboty są robotnicy leśni i zew. firmy. LP to chyba jedyny pracodawca w Polsce, gdzie pensje są analogiczne, a nawet wyższe niż w Niemczech. Tam odpowiednik nadlesniczego zarabia ....ok 3,5-4 tys euro, a więc ok 16-17 tys zł. Tak się pasie na publicznym majątku leśna kasta panów.
  • ~Nierob
    (2017-06-19 17:53)
    A sa jeszcze miejsca wolne? Mam dobre kwalifikacje do tej roboty. Napisze list do pana Wielkiego Gajowego.
  • ~kunta kinte
    (2017-06-19 19:01)
    polski lesniczy ma zarabiac 3zl na godz aby mozna bylo latwiej rozkrasc lasy
  • ~krzewian
    (2017-06-19 20:01)
    Napisałem komentarz. Chciałem dać odpowiedź do innej wypowiedzi, a tu komunikat o zablokowaniu możliwości komentowania z mojego IP. RZETELNOŚĆ I BRAK CENZURY 😅. Owy do takiego poziomu się zniżacie? Żenujące 😣 Ps. Dobrze, że leśników zna się też na informatyce :).
  • ~elfik
    (2017-06-19 20:16)
    zarobki zarobkami,powinny byc zweryfikowane, ale nie zapominajmy jak to z Platformy Obywatelskiej fagasy chcialy sprywatyzowac i rozgrabic nasze polskie lasy.
  • ~dość cięć!
    (2017-06-19 20:32)
    Puszcza Białowieska ma 580 km kw. Lasy Państwowe gospodarują na 76 tys. km kw. lasów. Odszyszkujcie się od tego mniej niż 1% i tnijcie sobie resztę! Przerabianie na parkiet albo palenie w kominku drewnem z Puszczy Białowieskiej to jak robienie tłucznia drogowego ze skały pozyskanej ze Wzgórza Wawelskiego
  • ~zuzel
    (2017-06-19 20:53)
    Tak sie kolesie uwlaszczyli na wspolnym majatku. Ciac i strzelac.
  • ~zbieracz grzybów
    (2017-06-19 23:07)
    To też kasta.
  • ~zenobiusz
    (2017-06-19 23:38)
    Ja mam tylko 1 ha lasu wlasnego i jeszcze musze placic za to podatek a jak chce wyciac cokolwiek to musze pisac o pozolenie i tez za to placic dla LP!!!!
  • ~wazu
    (2017-06-20 00:15)
    "Leśnicy to dziś ludzie, którzy muszą posiadać wszechstronną wiedzę (...) inżynierii lądowej, budownictwa". Inżynieria lądowa = Budownictwo. Jednak nawet tak podstawowej wiedzy nie posiadają.
  • ~Adolf
    (2017-06-20 00:28)
    To wrecz odrazajace, zeby rodowici Polacy zarabiali takie pieniaze. Natychmiast sprywatyzowac! Niemiec kupi i bedzie placil jak w Lidlu.
  • ~aga
    (2017-06-20 06:14)
    Wywindowane pensje leśników to zasługa PSL, bastionu obok tzw. strażaków głosujących i obstawiajacych swoich ludzi w zarzadach. Partia szkodników, która przez lata ograbiała Polaków. Na szczęście nie ma tej przybudówki ubeckiej już w rządzie.
  • ~leo
    (2017-06-20 08:47)
    Byli lekarze, teraz kolej na leśników ?
  • ~kotlet
    (2017-06-20 09:38)
    przypomne iz za szostke robia tylko idioci
  • ~Liczyć trzeba umieć
    (2017-06-20 10:07)
    Witam pieniaczy, wystarczy policzyć: 2,2 mld / 25700 to wychodzi 85.603 brutto, czyli miesięcznie netto na rękę 5036 zł z wszystkimi dodatkami. To takie kokosy za ciężką pracę?
  • ~tulipan
    (2017-06-20 10:14)
    Ja musiałam wziąć kredyt ,aby zbudować dom , a te nieroby mają za frico. Otrzymują urlopy bezpłatne i kandydują do samorządów.Nie wybiorą na następną kadencje wracają na etat leśnika. Zniszczą dom wyremontują im na koszt podatnika.Jak w tym kraju może być dobrze.Mała grupa ludzi musi pracować na tych darmozjadów.
  • ~goc
    (2017-06-20 15:28)
    ale się uśmiałam, leśnicy muszą posiadać ogromną wiedzę, tylko po co im ona skoro nie myślą iż wycinając drzewa, zlikwidują korniki, naiwni jak małe dzieci, ale za takie pensje to uwierzą we wszystkie bajki jakie im Szyszko powie
  • ~WIDZ
    (2017-06-20 15:55)
    a ile zarabiaja marionetki z TVN-PO
  • ~Filip
    (2017-06-22 08:53)
    Leśniczy lasów państwowych to ważna funkcja, powinien zarabiać około 20000.
  • ~medyk
    (2017-06-22 17:12)
    jako lekarze 4 lata po studiach mamy razem 5,4 tys.zł.czy tu pozostać,czy wyjechać?

Może zainteresować Cię też: