Koniec rocznych urlopów dla matek? Bruksela planuje zmiany w prawie

| Aktualizacja:

Kobiety stracą możliwość płatnej opieki nad dzieckiem przez 12 miesięcy od porodu. Każdy pracownik zyska za to dodatkowe dni wolne.

wróć do artykułu
  • ~nan
    (2017-08-21 20:34)
    Ogólnie jestem za Unią ale tam niektórym to się chyba w głowach poj. .....ło😡 Czy oni maja ludzi za idiotów , wstrętne pejśiaki😂😂😂
  • ~Grabie
    (2017-08-21 10:54)
    Jak chcecie od Brukseli brac to trzeba sie dostosowac polak ma rozwinienta tylko mala czesc muzgu Brac za darmo!
  • ~Realia
    (2017-08-20 14:18)
    Jakoś nikt się nie zająknie, że w Polsce jaśnie pani matka znika na 3 lata nacdziecko, często na drugie zaraz po pierwszym i mamy pracownika 10-lecia, którego 6 lat nie ma w pracy. Większość tego czasu ma płacone z podatków, których często jeszcze nie zdążyły wpłacić w czasie swojej krótkiej kariery (pamiętajcie o zwolnieniu, bo niemal wszystkie są chore już w 2 miesiącu), często przychodzą do pracy, żeby zaraz zajść w ciążę i ciągnąć kasę. A na koniec pracodawca musi zapłacić ekwiwalent za 6 lat niewykorzystanego urlopu. I to jest wisienka ba torcie - urlop za okres, w którym się nie pracuje, wspaniale. To są fakty, o których się nie mówi, bo zaraz krzyk jaśnie pań. Że bezczelnie budują swoje szczęście z premedytacją kosztem innych. A potem że nikt nie chce zatrudnić. A czemu nie chce? Czytaj od początku. Wychowanie i mental takich pań, a ich jest większość, to dramat. Aha, w CV okres poza oracą jest sprzedawany przez panie jako długa praca w 1 firmie, co ma świadczyć o ich lojalności. Śmiechu warte.
  • ~Elvis
    (2017-08-19 21:59)
    Dzień bez opini przedtawicieli organizacji pracodawców to dzień stracony
  • ~Wolf
    (2017-08-19 21:00)
    Za to dostana 500 plus!
  • ~klon.
    (2017-08-13 07:55)
    dawniej byly trzy miesiace urlopu macierzynskiego i mamusia do pracy i dzidzia do zlobka .tak wychowalam 4 dzieci i bez zadnego 500 +
  • ~prezes
    (2017-08-02 14:00)
    calkowity absurd-bardzo niebezpieczny dla przyszlosci panstw europejskich.Zaczynamy niestety dochodzic do momentu kiedy absurdalnosc elit UE,jej chec narzucania idiotyzmow sila innym,zakazy,naakazy,kary,silowe rozwiazania co do przyjmowania uchodzcow,kary za palenie weglem,itd,doprowadza do upadku UE.Potem powstanie pewnie cos innego na samym zachodzie-takie male EWG.
  • ~lanca_ster
    (2017-07-30 13:15)
    W tej sytuacji bezurlopowej przy niemowlaku konieczna będzie babcia lub opiekun dziecka, jeśli oboje rodzice pracują. Najlepeij opiekun, bo niemowlak ulewa i warto go nauczyć głośnego bekania
  • ~el
    (2017-07-18 15:26)
    Kończy się Kasa a ojcu tu nie ms z czego już brać a szkoda bo matka sama wow kiedy ma pójść do pracy .moja córka poszła 5 miesięcy wcześniej bo zależało jej na utrzymaniu stanowiska
  • ~lanca_ster
    (2017-07-15 03:42)
    Ktoś ocenił, że te roczne płatne urlopy nie są korzystne, o nie wpływają na zwiększenie liczby urodzin? Możliwe że nie wpływają. Ale są korzystne dla dziecka! A dziecko to przyszłość narodu.
  • ~Mim
    (2017-05-18 06:29)
    Kpina
  • ~juki
    (2017-05-17 22:43)
    Biali do gazu teraz wiecej maja ciemni nasze dzieci beda wychodzic za mąz za ciemnych bo bialych juz nie bedzie sami sie pozabijają
  • ~z sieci
    (2017-05-17 21:25)
    NIESTETY widać "NIEWIDZIALNĄ RĘKĘ" TUSKA, to szkodnik z natury ale jaki musi być w momencie zagrożenia, przekonał się kiedyś Dyr jego gabinetu Pan Michniewicz, który mimo, że nie chciał to "popełnił samobójstwo", to co On może wyczyniać zdając sobie sprawę z autorstwa "zagłady dinozaurów" jak i licznych przykładów zdrady Polski i ten drań szkodził i szkodzi, dokładnie wszędzie gdzie tylko mógł i może. Trzeba jednak otwarcie potwierdzić, że wszystkie zaszczyty jakie jako agent Tw "Oscar" osiągnął zawdzięcza absolutnemu zaangażowaniu w pracy dla Niemiec i trzeba zrobić dosłownie wszystko, aby jego przyszłość pokazała, że zbrodnia nie popłaca.
  • ~A w mediach cisza
    (2017-05-17 21:23)
    Eurokołchoz zaczyna pokazywać swoje prawdziwe oblicze. Polacy nie powinni już mieć żadnych złudzeń. Chodzi o stworzenie NOWEGO CZŁOWIEKA, czyli to co było tworzone pierwotnie w ZSRR. Czas się ewakuować, zamknąć zachodnią granicę i patrzeć jak zachód dogorywa.
  • ~ob1
    (2017-05-14 10:22)
    To niech potem sie niedziwia dlaczego demografia pada , sami do tego doprowadzaja !
  • ~ona
    (2017-05-13 19:50)
    kiedyś myślałam ,że tam są mądrzy ludzie a to kupa idiotów
  • ~aaa
    (2017-05-13 16:27)
    Prawidłowo, dawniej były 3 miesiące urlopu płatnego po porodzie i było więcej dzieci. Teraz i rok nie zwiększy urodzeń, bo dzisiaj wszyscy są leniwi, i wszyscy chcą tylko brać i nic nie dawać. Najlepiej nic nie robić i brać kasę. Tylko skąd?
  • ~Adam23
    (2017-05-12 10:12)
    Bardzo dobry pomysł. Ojciec też człowiek, a nie tylko wół roboczy!
  • ~qqq
    (2017-05-12 09:17)
    Faceci do pieluch ! Ło Jezu, jakie nieszczęście !
  • ~Xz
    (2017-05-11 20:11)
    Nieroby sku***e wiecznie mieszaja tam gdzie nie trzeba!!! Wspierają tylko patole!!!

Może zainteresować Cię też: