Odsetek biernych zawodowo w Polsce wyższy niż w Grecji. Za brak zmian zapłacimy wszyscy

| Aktualizacja:

"Ponad 13 mln Polaków powyżej 15. roku życia nie pracuje i nie szuka pracy. W tej grupie aż 7,6 mln to ludzie w wieku produkcyjnym (16-64 lata). Aktywizacja tej części społeczeństwa będzie w najbliższych latach kluczowa, by podtrzymać bieżące tempo gospodarczego wzrostu Polski"- pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

wróć do artykułu
  • ~mjk
    (2017-04-14 10:58)
    15 latki bierne zawodowo? Ćwierć inteligent, który to napisał zapomniał, że w Polsce zatrudniać można dopiero 16 latków i do tego nie na pełnym etacie! Poza tym wiele nastolatków nadal się uczy bo wszak pracodawca w RP wymaga by na stanowisku babci klozetowej była zatrudniona osoba z wykształceniem wyższym, władająca biegle 2 językami obcymi. Tak czy siak bez magistra w życiorysie trudno znaleźć zatrudnienie przy machaniu łopatą! Starsi, u progu wieku emerytalnego też w wielu wypadkach mają zatrudnienie, w Niemczech, Holandii, często na czarno lub lewe papiery bo tak się im opłaca. Sam mam takich sąsiadów.
  • ~Tadek
    (2017-04-14 11:25)
    Nie mam zaufania do danych dotyczących zatrudnienia w Polsce, u nas wiele działań w porównaniu do zachodu jest pozorowanych ,fragmentarycznych.
  • ~Matka
    (2017-04-14 21:09)
    U nas się młodzieź tylko chroni , a w Niemczech nawet lekarz wysyła swoją 16 letnią córkę do pracy w wakacje . Uwaźają , źe naleźy się uczyć cięźkiej pracy , źeby chcieć się uczyć. U nas rozdaje się pieniądze i niczego się nie uczy. A młodzieź nudzi się i nie ma co ze sobą zrobić , albo wymaga pieniędzy od rodziców.
  • ~hann
    (2017-04-14 19:11)
    Der dziennik ma swira.
  • ~m-53
    (2017-04-14 12:09)
    Likwidacja KRUS i kontrola "bezrobotnych" dla ubezpieczenia natychmiast by to znacznie zmieniła.
  • ~gosc
    (2017-04-17 15:51)
    Nie rozumiem. 20% biernych zawodowo (nie pracuje, nie szuka pracy i nie uczy sie). Czyli sa to ludzie bez pracy. Czyli bezrobotni. Natomiast bezrobocie w Polsce wg. Eurostatu wynosi 5.3 %. To jak kwalifikowani sa w statystykach bierni zawodowo nieujeci w statystykach bezrobocia? Jest ich okolo 15%. A moze bezrobocie wynosi w rzeczywistosci 20%
  • ~Henry
    (2017-04-14 17:19)
    15oooooo? Co za kretyn podaje takie liczby?
  • ~hjh
    (2017-04-16 12:10)
    jaka jest wielkosc tych panstw jak to mozna porownac procentowo pomysl
  • ~k
    (2017-04-17 10:56)
    P. M. Lipke skonczyl p. tyle szkol i nie wie p. ze niewolnictwo, juz dawno sie skonczylo.Polacy najpierw staraja sie wyksztalcic swoje dzieci.Czyzby p. sadzil ze POLAKOM niepotrzebne jest wyksztalcenie.
  • ~jaity
    (2017-04-17 12:08)
    Trzeba te dane skonfrontować z zatrudnieniem legalnym i nielegalnym, także osób zza wschodniej granicy.
  • ~uczeń 15 lat
    (2017-04-18 13:03)
    Autor to produkt nieedukacyjny?!

Może zainteresować Cię też: