Wypaleni przez Mordor. "Praca w korporacji doprowadziła mnie do skrajnego wyczerpania..."

Dziś, kiedy ktoś mówi, że pracuje w korporacji, coraz częściej w głosie rozmówcy usłyszy ton współczucia. Korporacje dają dobre doświadczenia, pod warunkiem że ma się świadomość własnych wartości, celów. I pilnuje się zdrowia.

wróć do artykułu
  • ~Komocham
    (2015-06-05 18:39)
    Lemingoza. Tabuny Niewolników na własne życzenia dla trochę lepszego grosza. Niebawem psychiatryki zaczną wypełniać się tymi REKINAMI. Na własne życzenie.
  • ~ode mnie slow kilka
    (2015-06-05 12:08)
    Polskie "korporacje" to zart, a nie korporacje. Wiekszosc firm notowanych na polskiej gieldzie generuje mniejsze dochody niz pojedyncze oddzialy prawdziwych korporacji na Zachodzie Europy czy w USA. Pracowalem kiedys przez kilka lat w jednej z polskich spolek wchodzacych w WIG10. Wtedy dochody jakie osiagala ta spolka wydawaly mi sie wielkie i na polskie warunki moze i byly. Teraz jednak gdy pracuje w naprawde duzej firmie to widze ze tylko jedna z transakcji z jednego tylko dzialu i to w sredniej wielkosci oddziale zwykle jest wieksza niz przychod polskiej tzw "korporacji" zatrudniajacej po 5 tys osob i wiecej. Nie dziwi wiec fatk, ze efektywnosc i produktywnosc polskich pracownikow jest niska. Nie jest to wina samych pracownikow bo tych mozna przeszkolisc i odpowiednio zmotywowac. Problem polega na opacznym zrozumieniu tych dwoch pojec. Polskie szkolenia nic nie przynosza poniewaz firmy je przeprowadzajace zamiast zatrudniac specjalistow w konkretnych dziedzinach zatrudniaja jedynie sciemniaczy. Co do motywacji to w polskim wydaniu oznacza ona tylko pastiwenie sie przelozonych nad podwladnymi, ustalaniu celow nie do zrealizowania oraz zwyklego mobbingu. Podsumowujac problem w calosci sprowadza sie do zelgo zazadzania. W polskich firmach zamiast liderow mamy tylko zalosnych despotow zwykle bez kompetencji i z niska efektywnoscia. Zero kreatywnego myslenia tylko powielanie szablonowych schematow, ktore czesto nie maja zadnego zastosowania na polskim gruncie. Reaktywnosc zamiast proaktywnosci, itd, itd. Chcecie miec normalny i wydajniejszy system pracy? Najpierw naprawcie kadre zarzadzajaca.
  • ~anna
    (2015-06-05 14:16)
    Mamy efekty "rządów" liberałów i pomagających im ludowców (PO-PSL). Sprzedano wielkim zagranicznym korporacjom polski firmy i przedsiębiorstwa. Dramatycznie zmienił się system pracy Polaków tam zatrudnionych. ZYSK - to jedyny wyznacznik pracy! Efekt: rodzice nie mają czasu dla dzieci, kobiety pracują do późnej nocy, dzieci wychowują dziadkowie. Rodzina funkcjonuje tylko na papierze. A rządzący opowiadają, że prowadzą "politykę prorodzinną". Śmiech mnie ogarnia jak tego słucham. Dlatego czas na zmianę. W umysłach Polaków już taka nastąpiła.
  • ~gość
    (2015-06-05 22:32)
    'Korporacja wiele oferuje i wiele żąda. Coś za coś.' - ten eufemizm zastępuje dziś słowo WYZYSK! Po co owijać w bawełnę bezwzględny drenaż naszych specjalistów za ułamek tego, co zarobili by w Unii lub w USA!
  • ~misha
    (2015-06-05 22:47)
    Przeczytalam ten artykul i moge powiedziec, ze pani Skoczek jest po stronie korporacji. Nie chce sie odwazyc na ich skrytykowanie. Naprawde obwila wszystko w bawelne. Tak naprawde to dzieki korporacji zdowbywa klijentele. Zwiazek pani Skoczek z korporacjami mozna opisac jako symbioze.Kase robi na ofiarach korporacji, bo przeciez fundacja jakos zarabia.
    Moim zdaniem takie fundacje nikomu nic nie pomoga.
  • ~Sauron napisał
    (2015-06-05 10:48)
    Wypaleni przez Mordor

    Pozdrawiam wszystkich orków i trolli korporacyjnych. Niech ciemność będzie z wami.
  • ~wasze korPO
    (2015-06-05 14:57)
    wydymany elektorat POlszewistanu, do tego jeszcze uwalony w kredyty w CHF przez swoich idolków :)))
  • ~wyb1
    (2015-06-05 23:07)
    A na wp PO-wscy hejterzy uaktywnili się już na całego. Pierwsze dwie strony komentarzy pod tekstami to zwykle prymitywne bluzgi na PIS oraz dziwna, sięgajaca kilku tysięcy ilość łapek w górę. Niżej jest już normalnie...
  • ~przewidujący
    (2015-06-05 15:37)
    @~ode mnie slow kilka2015-06-05 12:08 dokładnie tak jest jak Pan pisze.
    Złe zarządzanie jest nagradzane. Jak można było tyle z budżetu państwa przeznaczyć na propagandę agentów Rzymu. Jak można było zniszczyć własny przemysł. Zmarnować dorobek PGR, Stocznie, huty. Jak możne tak wprowadzać systemy informatyczne, że zamiast jednego pracownika, pracują cztery osoby /np. Wydział Spraw Obywatelskich w Koszalinie/ z tego pracuje tylko 1 osoba. Dwie udają, a trzecia robi zakupy w czasie godzin pracy i błędnie informuje petentów. Przeszkolone są do d. A kasę biorą cztery osoby co kiedyś robiła jedna. I kasę wydano na system informatyczny.
    PO, PSL, PiS, PZPR/SLD, TR, Ferajna Rzymska to wszystko pasożyty, SKOK-i to dopiero przekręt Biereckiego i co? i nic. Cały wymiar sprawiedliwości jest niezwykle ociężały i skupiony na sprawach formalnych. Ewidentny przekręt ich nie obchodzi. Podobnie służba zdrowia. Służby rozwala poseł PSL Bury.
    To jest złe zarządzanie ludźmi, majątkiem narodowym, budżetem a także zła praca i nie ponoszenie odpowiedzialności za złą pracę.
    Jak SLD w końcu dobrze rządziła to ją durni politykierzy z kościołem roznieśli.
    Aby było możliwe takie złe zarządzanie, to jest zgoda na rządy nieudałych oszustów. Co do szkoleń to ma Pan rację. Jestem w korporacji, która musi organizować szkolenia. Jakość wykładowców jest różna.
    Trafiają się b. dobrzy - rzadko. No i niestety tacy w stylu Burego. Na byle jakie wykłady mało kto przychodzi. Ale kasa leci dla niechluja i to do tego nadętego.
    Aby to zmienić, trzeba nauczyć naszych szacunku do drugiego człowieka. A tego nie ma. Była, wczoraj, ciekawe rozmowa w info TVP między prof. Bliklem, cwaniaczkiem Mordasewiczem i jeszcze jednym. Na temat związków zawodowych, stosunkach w pracy, i relacji między pracownikami i pracodawcami. Jedynie do rzeczy mówił prof. Blikle.
    Nasze elity to zakłamani i obłudni fagasi agentów Rzymu, Brukseli, Waszyngtonu i NATO. Zachowują się jak Hofman z ferajną, czy zachlany Protasiewicz lub bezczelny Wipler /teraz robi za ofiarę, a że się schlał i rękę na kobietę podniósł, to mu nie przeszkadza/.
    Polska to folwark zachlanego, pańskiego cwaniaczka, zboczonego księdza i wójta zaćpanego, zachlanego, przecwanionego - ot taki Bury, Kamiński, Rydzyk, Wesołowski, Bireckie, Hofman, Legutko i Kaczafi w jednym. A wkoło nich wybrańcy narodu mający te same cechy i zachowania. Zagłobów, załatwia-czy i porządnickich u nas wielu.
    I tak Polska kiedyś upadło i teraz robi co może abyśmy stali się drugą Jugosławia i Syrią. Malutki naród jakim są Litwini są teraz nami zachwyceni - co nie przeszkadza im szykanować Polaków na Litwie. Niech żyje nacjonalistyczna Litwa. A nam się zostanie Polska taka jak po powstaniu warszawskim w 1945.
  • ~do: idio tyzm z 09:15
    (2015-06-05 10:47)
    Jaja na odPOwiednim POziomie.! Szkoda, że nie w czasie kampanii BK. Rob tak dalej do jesiennych wykopków.
  • ~Anna Romaniuk
    (2017-01-26 09:01)
    Przeczytałam ostatnio książkę , która opisuje leczenie po traumie jaką było nieodpowiednie traktowanie w korporacji. Terapia… psychoterapia, sport, gry, zajęcia manualne… to wszystko opisuje autorka nie pomijając nawet efektów zadań. 12 tygodni, kilka godzin dziennie, kilka pacjentek oraz kadra lekarska i jeszcze więcej emocji, uczuć, uniesień zarówno tych przyjemnych jak i nieprzyjemnych. Jak nauczyć się żyć na nowo? W jaki sposób różnorodność ludzkich problemów i charakterów może pomóc? Polecam "ODDZIAŁ DZIENNY" Magdaleny Bieniek
  • ~syl
    (2016-11-15 23:16)
    Całe szczęście mnie przed korporacjami obroniły same panie z hr......uznając że się nie nadaję :D teraz mam swoją firmę i pracuję kiedy chcę :) Jak przeczytałam ten artykuł to aż nie dowierzam że jest to aż tak powszechne zjawisko
  • ~m
    (2015-06-07 11:53)
    ble, ble - nic nowego ... nuda . Nie mniej dopóki ludzie będą chciwi ( lepsze samochody, mieszkania , domy , kobiety i co tam jeszcze :) to i bedą takie firmy i takie zasady .
  • ~POyebus
    (2015-06-05 10:05)
    -- Kopacz powiedziała, że zatrudniliśmy 50 hejterów, którzy mają krytykować PiS. Docelowo będzie ich około 100 . Tak zwani hejterzy to osoby, które zajmują się krytyką w sieci. W tym wypadku jej celem mają być działania PiS i prezydenta elekta Andrzeja Dudy. Bardziej zaangażować mają się też sami posłowie.--

    Gdzie jet nabór ?, chetnie dorobie i dzielnie bede konkurował z wiesiem, na zasadzei kolca w doopie !!
  • ~PiS be with you
    (2015-06-05 09:13)
    Wielu tam silnych i apetycznych mezczyzn na tej sali ale oni niestety nie lubia gejów z niewielkim jaszczurem takich jak ja.
    Moje poglady podziela pewnie tylko ten stary bolszewik.
  • ~Andrzej
    (2015-06-06 08:22)
    Są różne korporacje. Autorka tego artykułu pisze o korporacji handlowej, a przecież poza handlem są jeszcze usługi i produkcja. Też pracuję w korporacji usługowej, która jest ciągle kontrolowana przez PIP (spółka zatrudnia ok. 20000 ludzi). Rządzi zarząd i komputery. PIP wytyka nadgodziny, a ludzie to koszt (w krajach starej UE to cenny kapitał). Może PIP powinien ulec rozbudowie i zyskać nowe uprawnienia?
  • ~ifa
    (2015-08-27 19:44)
    I mnei również. Do tego pieniądze słabe i życie w ciągłym napięciu. Praca za grosze po godzinach... Oj wymieniać można dużo. Ja mam tego po kokardy dlatego teraz z koleżanką bierzemy kredyt w getin banku i idziemy na swoje.
  • ~POyebus
    (2015-06-05 20:44)
    Trole Kopacz to obiboki i nołlajfy, te doopki odwalają robote wklejajac te same pierrrrdy, za polowę stawki pojade tak po pisdolach że aż się pierza z kaczora posypią na cały internet -- PRECZ z hejterami obibokami i analfabetami, fora ze dwora !!!
  • ~Ilona
    (2015-06-20 16:55)
    Dużo zależy od podejścia i od tego jak kto jest silny psychicznie. Pracowałam bardzo długi czas w korporacji i stwierdziłam, że się wypaliłam. Ale nie robiłam z tego wielkiego dramatu. Po prostu się zwolniłam, już wtedy chodziłam do szkoły policealnej na kierunek "masaż", planowałam otworzyć własną działalność i się udało... dziś wiem, że była to dla mnie dobra decyzja.
  • ~ola
    (2016-01-22 22:09)
    Łatwo nie jest ale kasa za to spora iwęc w końcu złożyłam kredyt w getin banku i mam nadzieję że wielkanoc spędzę już na swoim.

Może zainteresować Cię też: