Będzie podatek od cukru? Spożycie bliskie historycznych rekordów. Resort finansów: Przyglądamy się

| Aktualizacja:

Na nic lansowanie mody na zdrowy tryb życia: cukier w czystej postaci i w różnych produktach – choćby w napojach – jest jednym z głównych składników naszej diety. Średnio każdy Polak zjadł go w 2017 r. 44,5 kg, najwięcej od 28 lat.

wróć do artykułu
  • ~Jonek
    (2018-09-09 21:58)
    To cukier nie krzepi?
  • ~Babcia Tekla
    (2018-09-09 23:54)
    czyli Wańkowicz to oszust. On był autorem hasła ,,cukier krzepi", wziął za to przed wojną 10000zł.
  • ~krytyk
    (2018-09-10 07:40)
    der !...w tym roku jest wyjątkowy wysyp owoców..ludzie robią przetwory ...ot i cała tajemnica " rekordowego spożycia "..
  • ~ciach
    (2018-09-10 07:42)
    O ile więcej zapłaci sklepie przeciętna polska rodzina? 10 zł na miesiąc? Wczoraj przeczytałem, że zniesienie podwyższonej stawki VAT da takiej rodzinie oszczędności rzędu 30 - 50 zł/miesiąc i "jak twierdzą specjaliści, dla zwykłego Kowalskiego ma to i tak niewielkie znaczenie". Teraz ci sami specjaliści stwierdzą, że te kilka złotych miesięcznie więcej ograniczy spożycie cukru? Tu może chodzić tylko o kasę.
  • ~sd2017
    (2018-09-10 07:51)
    Nie ma ********* którego by ten rząd nie zrobił.
  • ~Tyle w temacie.
    (2018-09-10 09:28)
    Za komuny aspartam dawano ******* do koryt by zwiększyć im apetyt i przyrost masy, teraz uparcie próbują to z ludźmi po pozorem troski i ich zdrowie, a kreatorem są koncerny farmaceutyczne.
  • ~dłuPOle w akcji
    (2018-09-10 10:47)
    Pewnie jakiś lewacki burak wpadł na POmysł aby takie głuPOty wypisywać.
  • ~TCT
    (2018-09-10 11:05)
    To obrazuje stosunek rządzących do rządzonych: "jesteście za tępi żeby zrozumieć gdzie leży wasze dobro, to trzeba was batem do tegoż dobra nagnać". Bardziej jednak prawdopodobne jest, że szukając sposobu wyciągnięcia z naszych kieszeni kolejnych kilku złotych, znajdują wygodną wymówkę.
  • ~xxl
    (2018-09-10 12:53)
    "producenci nie byliby w stanie przenieść podatku na ceny, bo ryzykowaliby spadkiem konsumpcji." Czy nie właśnie o to chodzi, żeby ludzie przestali pochłaniać cukier jak durni?
  • ~Zepp
    (2018-09-10 14:07)
    Będzie też podatek od soli i zapałek
  • ~Danuśka
    (2018-09-10 14:19)
    W końcu coś, co będzie próbowało dbać o nasze zdrowie. Bardzo dobrze!!! Chyba nie ma artykułu naukowego, który twierdziłby, że mamy coś pozytywnego z cukru.... choroby cywilizacyjne, rak karmiący się cukrem i mnóstwo innych rzeczy... cukier uzależnia 8 razy bardziej niż heroina!!! duże podatki nałożyć na te *********** obniżyć ceny zdrowych rzeczy, bo one są często zaporowe dla przeciętnego Kowalskiego, więc je ********
  • ~menel habilitowany
    (2018-09-10 16:02)
    Jestem za. Po uprzednim zbadaniu ile jest cukru w cukrze
  • ~stuletnia dziewica
    (2018-09-10 16:06)
    Należy też wprowadzić podatek od garbatych. I taki sam od mających proste plecy
  • ~wania Iwanowicz iwanow
    (2018-09-10 16:12)
    Cosik mi się wydaje, że największe przychody mogłoby przynieść opodatkowanie głupoty.
  • ~ciocia klocia
    (2018-09-10 16:22)
    Za czasów "komuny" był slogan: jedz dorsze. Złośliwi dopisywali: bo g... gorsze!
  • ~koneser bimberka
    (2018-09-10 22:20)
    Ile jest cukru w cukrze? I ile w bimberku?
  • ~menel habilitowany
    (2018-09-10 22:27)
    Najlepszy jest cukier w postaci przefermentowanej.
  • ~XX
    (2018-09-11 10:17)
    BZDURA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Promujecie dietę wysoko węglowodanowa ?? to macie skutki czym rożni się szklanka maki od szklanki cukru tym ze szklanki cukru nikt nie zje na jedno posiedzenie, banda idiotów naopowiadała bzdur o złych tłuszczach nasyconych (miażdżyca cholesterol i te głupoty ) i teraz macie tego pokłosie ze 10 latek wazy 40 kg otwórzcie Harpera (podręcznik dla 1 roku medycyny ) jest tam jasno napisane jak dla idioty jak zabójczy jest cukier i skąd syntetyzowany i jak jest cholesterol , skąd bierze się miażdżyca itd. Szkodzi tylko cukier tylko ze cukier to maka a to ciasta , makarony , chleb jedzony w tonach przez polaków.
  • ~Im się te pieniądze po prostu należały...
    (2018-09-11 11:35)
    Nie pisie kulsony zrobią podatek od ilości oddanego moczu! Ludzie zaczną mniej sikać i wpłynie to na srodowisko...
  • ~rychu
    (2018-09-11 13:51)
    a mnie sie wydaje ze sekta Jareczka chce zaczac wiecej zarabiac na bimbrownikach !!!!!!!

Może zainteresować Cię też: