Będzie podatek od cukru? Spożycie bliskie historycznych rekordów. Resort finansów: Przyglądamy się

| Aktualizacja:

Na nic lansowanie mody na zdrowy tryb życia: cukier w czystej postaci i w różnych produktach – choćby w napojach – jest jednym z głównych składników naszej diety. Średnio każdy Polak zjadł go w 2017 r. 44,5 kg, najwięcej od 28 lat.

wróć do artykułu
  • ~Vika
    (2018-09-20 13:19)
    Nie można wprowadzić innych opcji walki z otyłością? nie wiem jedni będą pili cisowiankę i jedli zdrowe jedzenie a drudzy hamburgery będą popijać colą i zagryzać batonami no rózni są ludzie. . ale żeby od razu pomysły z prowadzeniem podatku wprowadzać?
  • ~Tarantula
    (2018-09-12 22:23)
    Ostatnio niepokojąco wrasta zużycie wody klozetowej. Trzeba zainstalować liczniki w sedesach i opodatkować od kg wydalonej masy w du... ups... w dobie. Zobowiązać do zuzywania tabletek odwodniajacych i wtórne używanie moczu. Tutaj byłyby konieczne automatyczne filmowanie pod nadzorem inspektora ochrony danych osobowo nieważnych.
  • ~uSa
    (2018-09-12 06:47)
    Podatek od cukru, wodki, papierosow Co2 to jeszcze moge zrozumiec -by to zmniejszyc, ale czemu sie podatkuje tak wysoko prace w PL? Tez po to by zmniejszyc zatrudnienie jako cos nie chcianego?
  • ~Cienki Bolek
    (2018-09-11 16:31)
    Nie rozumiem, dlaczego kara ma obejmować wszystkich obywateli, a także przedsiębiorców. Niech płacą otyli od każdego kg przekroczenia standardowej wagi dla osoby w danym wieku, płci etc. Ponadto otyli powinni płacić więcej na ZUS, ubezpieczenia i wszystkie usługi na które wpływ ma przekroczona waga. W niedługim czasie problem by się sam rozwiązał.
  • ~ALBundy
    (2018-09-11 14:30)
    No to napier...lą zamiast cukru aspartam , który jest bardziej szkodliwy niz wspomniany wcześniej cukier. Dodrze że nie słodzę :) a ze słodkiego to i tak wole schabowe :)
  • ~rychu
    (2018-09-11 13:51)
    a mnie sie wydaje ze sekta Jareczka chce zaczac wiecej zarabiac na bimbrownikach !!!!!!!
  • ~Im się te pieniądze po prostu należały...
    (2018-09-11 11:35)
    Nie pisie kulsony zrobią podatek od ilości oddanego moczu! Ludzie zaczną mniej sikać i wpłynie to na srodowisko...
  • ~XX
    (2018-09-11 10:17)
    BZDURA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Promujecie dietę wysoko węglowodanowa ?? to macie skutki czym rożni się szklanka maki od szklanki cukru tym ze szklanki cukru nikt nie zje na jedno posiedzenie, banda idiotów naopowiadała bzdur o złych tłuszczach nasyconych (miażdżyca cholesterol i te głupoty ) i teraz macie tego pokłosie ze 10 latek wazy 40 kg otwórzcie Harpera (podręcznik dla 1 roku medycyny ) jest tam jasno napisane jak dla idioty jak zabójczy jest cukier i skąd syntetyzowany i jak jest cholesterol , skąd bierze się miażdżyca itd. Szkodzi tylko cukier tylko ze cukier to maka a to ciasta , makarony , chleb jedzony w tonach przez polaków.
  • ~menel habilitowany
    (2018-09-10 22:27)
    Najlepszy jest cukier w postaci przefermentowanej.
  • ~koneser bimberka
    (2018-09-10 22:20)
    Ile jest cukru w cukrze? I ile w bimberku?
  • ~ciocia klocia
    (2018-09-10 16:22)
    Za czasów "komuny" był slogan: jedz dorsze. Złośliwi dopisywali: bo g... gorsze!
  • ~wania Iwanowicz iwanow
    (2018-09-10 16:12)
    Cosik mi się wydaje, że największe przychody mogłoby przynieść opodatkowanie głupoty.
  • ~stuletnia dziewica
    (2018-09-10 16:06)
    Należy też wprowadzić podatek od garbatych. I taki sam od mających proste plecy
  • ~menel habilitowany
    (2018-09-10 16:02)
    Jestem za. Po uprzednim zbadaniu ile jest cukru w cukrze
  • ~Danuśka
    (2018-09-10 14:19)
    W końcu coś, co będzie próbowało dbać o nasze zdrowie. Bardzo dobrze!!! Chyba nie ma artykułu naukowego, który twierdziłby, że mamy coś pozytywnego z cukru.... choroby cywilizacyjne, rak karmiący się cukrem i mnóstwo innych rzeczy... cukier uzależnia 8 razy bardziej niż heroina!!! duże podatki nałożyć na te *********** obniżyć ceny zdrowych rzeczy, bo one są często zaporowe dla przeciętnego Kowalskiego, więc je ********
  • ~Zepp
    (2018-09-10 14:07)
    Będzie też podatek od soli i zapałek
  • ~xxl
    (2018-09-10 12:53)
    "producenci nie byliby w stanie przenieść podatku na ceny, bo ryzykowaliby spadkiem konsumpcji." Czy nie właśnie o to chodzi, żeby ludzie przestali pochłaniać cukier jak durni?
  • ~TCT
    (2018-09-10 11:05)
    To obrazuje stosunek rządzących do rządzonych: "jesteście za tępi żeby zrozumieć gdzie leży wasze dobro, to trzeba was batem do tegoż dobra nagnać". Bardziej jednak prawdopodobne jest, że szukając sposobu wyciągnięcia z naszych kieszeni kolejnych kilku złotych, znajdują wygodną wymówkę.
  • ~dłuPOle w akcji
    (2018-09-10 10:47)
    Pewnie jakiś lewacki burak wpadł na POmysł aby takie głuPOty wypisywać.
  • ~Tyle w temacie.
    (2018-09-10 09:28)
    Za komuny aspartam dawano ******* do koryt by zwiększyć im apetyt i przyrost masy, teraz uparcie próbują to z ludźmi po pozorem troski i ich zdrowie, a kreatorem są koncerny farmaceutyczne.

Może zainteresować Cię też: