Leasing aut stanie się nieopłacalny. Taki może być skutek zmian, które zapowiada rząd

| Aktualizacja:

Do kosztów podatkowych będzie można odliczać raty leasingowe tylko do łącznej kwoty 150 tys. zł. Ponadto istnieje ryzyko, że osoby wykorzystujące auta do celów mieszanych, odliczą tylko połowę zapłaconych rat.

wróć do artykułu
  • ~Fisku
    (2018-07-31 00:53)
    Albo stanie się jeszcze bardziej opłacalny. Wszystko zależy od tego jak pracownicy największych firm leasingowych oprą się zmianą i jak się do nich dostosują. Polska to kraj dziwnych metafor, świetnych prawników i genialnych rozwiązań. Wierzę w największe firmy w tym EFL, ideę i pko. Nikt nie pozwoli na zmiażdżenie tak potężnego rynku.
  • ~Wyborcy Mazury
    (2018-06-15 11:18)
    Panie Jarosławie wielkie dzięki za ukrucenie tego cyrku. Kto powiedziial że lekarz. a ma jechać lexusem do chorego. Może np Pandą. Przekreciarze vatowscy wybudowali pałace na Mazurach ina koszt podatnika ogrzewają je cały rok robiąc odpisy na firmę Znam lekarz których matrony jeżdżą ich niby służbowymi gautami. Panie Jarosławie koniec z tym złodziejstwem ma Pan nasze głosy.
  • ~Borja
    (2018-06-15 07:26)
    A jak nowe pomysły MF korespondują z kołem zamachowym gospodarki, czyli elektrycznymi samochodami towarzysza premiera. Nie dostrzegam spójności w tych pomysłach patrząc, na przykład, na cenę Tesli. Komuniści u władzy.
  • ~P.Mark
    (2018-06-14 16:14)
    I bardzo dobrze.Wielu kombinatorów dyma budżet tym sposobem.
  • ~qwerty
    (2018-06-13 21:56)
    eee tam obejdzie się - dwie spolki auto za 300 tysi po 50% i każąda odliczy całość - łąhahahahahahahahhahaha
  • ~~jola
    (2018-06-13 17:13)
    Ciekawe co na dealerzy?
  • ~erbi
    (2018-06-13 15:52)
    Jednym słowem kolejna podwyżka podatków robiona pod stołem przez pisowskich oszustów.
  • ~Hugo
    (2018-06-13 14:05)
    Najlepiej nic nie robić i gderać na tych co coś wypracowali. A potem w tym nic nie robieniu knuć jak temu co lepiej powodzi się podłożyć nogę. Ej, Polaczki, Polaczki...
  • ~Roland
    (2018-06-13 13:46)
    bardzo dobre rozwiazania.dla mnie to ida i tak za daleko.Powinny byc jeszcze scislejsze normy dla uzycia auta w celach sluzbowych,znam sporo osob,ktore uzywaja auta sluzbowego w 80% wylacznie dla celow prywatnych,a wszelkie ulgi maja jak za sluzbowe.I tak jakis maly warzywniak,gdzie ktos ma towarowa Dacie jest zrownany z Porsche lub Volvo podobno do celow slubowych.jestesmy chyba pierwszym krajem,gdzie sie Porsche lub Ferrari wozi ziemniaki z placu do sluzbowej kuchni-przynajmniej tak twierdza uzytkownicy owych "firmowych" Ferrari.
  • ~GOSTEK766
    (2018-06-13 11:14)
    To będzie sprawiedliwe w stosunku do tych firm które miały pieniądze na leasing aut dla rodziny a nie miały na wypłaty dla pracowników.
  • ~Stach Podkarpacki
    (2018-06-13 11:05)
    Brać dwa razy po 500 plus i leniuchować. Super!
  • ~Jam
    (2018-06-13 10:39)
    Pytanie czy kupować teraz. Prawo nie działa w stecz więc może odlicze całość. A może nie?
  • ~tak to wygląda....
    (2018-06-13 10:23)
    wreszcie! pierwszy rozsądny pomysł w ich wykonaniu - luksusowe, sportowe auta tankowane na fakturę na Mazurach w niedzielę to kpina z osób uczciwie płacących podatki!
  • ~Julka
    (2018-06-13 06:30)
    Czyli pisobolszewia w akcji
  • ~JOR
    (2018-06-13 03:20)
    wszedzie jest limit na leasing , Polska nie powinna byc wyjatkiem . Do binesu powinien sluzyc normalny samochod a nie fury jak BMW czy Mercedesy i nabijaja szwabom kase kosztem podatnika .
  • ~Lukasz
    (2018-06-12 23:12)
    Wiele firm zniknie z rynku w ciągu następnych 5 lat... i dobrze bo i tak nie ma chętnych żeby w nich pracować
  • ~arrrtek
    (2018-06-12 23:05)
    Wrócimy do tanich kopcieluchów za zagranicy. Po co nowe skoro stary lepij kopci, a dowód to mi szagier podbije. Gratuluje pomysłu. Ej Jareczku coś mi się wydaje że to 500+ to nam bokiem wyjdzie.
  • ~nofaj
    (2018-06-12 22:46)
    Kołchoz buraczano-kartoflany.
  • ~pszetśębiorca
    (2018-06-12 22:45)
    VAT powinien być zmniejszony powiedzmy do 4-5% I NIE ODLICZANY , a przynajmniej jego nadpłata nie powinna podlegać zwrotowi !!!! Czyli faktycznie powinien stać się podatkiem obrotowym
  • ~żart
    (2018-06-12 22:41)
    Mnie się to podoba. Zrównać wszystkich jednakowymi podatkami bez wyjatku. Nie dzielić na bogatych "przedsiębiorców" i biednych "cywilów". kto do kogo dopłaca w tym "bałaganie". Jestem przedsiębiorcą "cywilnym" zarejestrowanym jako "Rodzina", nie posiadam żadnych "Ulg" na swoją działalność (utrzymanie i życie). Zawsze się znajdą równi i równiejsi. Wierzący i niewierzący, niewolni i panowie rządzącego systemu politycznego. Mądrzejsi i głupsi politycy. Najlepsze ulgi to globulki Z, dopochwowe.

Może zainteresować Cię też: