Koniec podatku od spadku i darowizn. Eksperci: To rewolucja!

| Aktualizacja:

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego nie pozostawia wątpliwości: jeśli zgodnie z poleceniem darczyńczy lub testatora kupimy sobie mieszkanie, samochód czy choćby telefon, to fiskus nie dostanie od tego ani grosza. Eksperci mówią wprost: To rewolucja!

wróć do artykułu
  • ~nie
    (2018-08-01 12:10)
    Nie wierzę. A co będą robili prawnicy?
  • ~kwapi
    (2018-07-18 10:27)
    To nie rewolucja ale złodziejstwo w biały dzień.Ktoś [ czlowiek majętny ]zapisuje w testamencie 200 mln zł z poleceniem zakupu po jego śmierci hotelu klasy luks za 190 mln.Zero podatku od zakupu.
  • ~Darczyńca
    (2018-06-09 21:37)
    Czy tak trudno zgłosić darowiznę do US?
  • ~nghsft6
    (2018-06-07 15:56)
    Czyli masz synu działkę, pod warunkiem że w ciągu 25 lat wybudujesz sobie na niej dom... jednocześnie działki nie będzie można sprzedać... :)
  • ~head
    (2018-06-07 14:45)
    Rozumiem, że skarb państwa jest za bogaty?
  • ~lon
    (2018-06-07 13:36)
    A co z darowizną bezdomnego dla Dyrektora Rydzyka ?
  • ~lon
    (2018-06-07 13:34)
    Ze zwolnień od spadków i darowizn najwięcej korzystają politycy i samorządowcy, a najlepszy przykład to nasz Premier Morawiecki , który przed angażem w politykę bez kosztowo przekazał połowę majątku żonie żeby suweren nie spadł z krzesła jak zobaczy Jego 10 letni urobek. Jest wielu polityków i samorządowców zarabiających krocie przez lata krocie a mających tylko M-3 i starego Polo z 2000 r. Gdzie kasa , darowana dzieciom .
  • ~Stanisław
    (2018-06-07 11:13)
    Temat opodatkowania spadków i darowizn,jest wazny dla tych Polaków,którzy dorobili się legalnie majątku,i nie mogą nim dowolnie dysponować.Podatki od SiD to bandycki pomysł,w przepisach ,kwota wolna od tego podatku to zaledwie kilka tysięcy zł.Przekazanie np. synowi czy córce 10 tyś zł,pociaga za sobą obowiązek ,zgłoszenia tej darowizny do US.pod rygorem kar.
  • ~Gersdorf i wszystko jasne
    (2018-06-07 10:55)
    Nadzwyczajna kasta usprawnia sobie dojenie.
  • ~jj25
    (2018-06-07 09:40)
    Czyżby wreszcie koniec z BANDYCKIM RABUNKIEM ?!
  • ~lon
    (2018-06-07 08:07)
    Stara ustawa o spadkach i darowiznach autorstwa Premier Gilowskiej już była korupcjogenna i złodziejska , a już to co czytam to istna pralnia czarnej kasy.Analizowanie oświadczeń majątkowych poslow sentorów itp staje się calkowicie bezprzedmiotowe.
  • ~Pp
    (2018-06-07 06:57)
    Podatki od spadków i darowizn w ogóle NIEPOWINNY ISTNIEĆ. Uzasadnienie: 1 – Pochodzą one z pieniędzy, które zostały zarobione i prawdopodobnie opodatkowane. Podatek SiD oznacza opodatkowanie drugi raz tych samych pieniędzy. A nawet trzeci, jeśli były to oszczędności („Belka”). 2 – Często bywa tak, że rodzina wspólnie tworzy majątek, formalnie należący do rodziców lub rodzica. Oznacza to, że dziecko-spadkobierca musi dokonać zgłoszenia, by uniknąć opodatkowania majątku, do którego powstania sam się przyczynił. Pozdrawiam.
  • ~zjazd PISu
    (2018-06-07 05:32)
    Ojciec /nie mój/ i dyrektor /też nie mój/ w jednym są bardzo zadowoleni z braku sądowej kontroli nad przepływam kasy. Partia też.
  • ~jaity
    (2018-06-07 00:00)
    To twórczy wkład nadzwyczajnej kasty w dojenie budżetu państwa.
  • ~tina
    (2018-06-06 23:57)
    Zydzi ustalaja prawo dla siebie /ustawa 447/ a narod sie cieszy bo nic nie rozumie.Ludzie otworzcie swoje horyzonty umyslowe.
  • ~m-53
    (2018-06-06 23:40)
    Jak rozumiem chodzi o to by "nadzwyczajna kasta" i jej klienci z wyższych sfer biznesowych mogli obdarowywać swoich kochanków mercedesami i mieszkaniami. Nie zapomnieli również o kochających inaczej. W ten prosty sposób zdemolowano zasady przepływu pieniędzy, płatności, itd. Przykład - adwokat chce kupić biurko, wakacje, flaszkę koniaku i pójść do knajpy. Robię darowiznę, wskazuję precyzyjnie cele. A on mi świadczy usługę za złotówkę. I tyle zgłasza jako zarobek. Mój pracownik co miesiąc zgłasza listę koniecznych wydatków na dochód powyżej minimalnego. Robię darowiznę na jego czynsz, ratę za mieszkanie, lekcje dla dziecka i manicure żony. No i w końcu robię darowiznę dilerowi samochodów ze wskazaniem - kup sobie mercedesa. Następnego dnia on robi mi darowiznę mercedesa. To nie jest rewolucja tylko demolka systemu.
  • ~Jezus Kowalski
    (2018-06-06 23:14)
    ************* o mienie bezspadkowe jak będzie się przekazywać mienie bezdziedziczne w ramach ustawy 447 to aby nie było podatku, nasz kraj trzeba wyszlamować na czysto , proste jak cepy.
  • ~bebete
    (2018-06-06 22:44)
    Czyzby stare przekrety przestały działać i trzeba otworzyć nowe możliwości?

Może zainteresować Cię też: