Nadchodzi trzecia stawka podatkowa? ABC daniny solidarnościowej dla najbogatszych

| Aktualizacja:

Resort rodziny szacuje koszty spełnienia postulatów rodziców niepełnosprawnych dzieci, a resort finansów zastanawia się, na co stać budżet.

wróć do artykułu
  • ~yeti
    (2018-04-24 09:36)
    a gdzie te 40 mld o których mowił premier ?
  • ~Batko-Macisław Płatow
    (2018-04-24 09:41)
    Jestem ZA daniną. A powinna objąć Osoby których dochód roczny wynosi 130 tyś. Bo jako podatnik nie zagadam się ,by następne ,,pijawki" doiły budżet który powstaje z podatków ,osób--podatnika ,o średnich i niskich dochodach.
  • ~wa
    (2018-04-24 09:42)
    prezes mial srylion zl za piecem... niebieskie teczki dojarki stra-szydlo.
  • ~rerali
    (2018-04-24 09:48)
    Obciąć najmniej potrzebującym - 600 osobom z administracji Morawieckiego (wcześńiej było ich coś ponad 500), wojewodom, i ich dworom, Misiewiczom w spólkach skarbu i ich dworom i konkordatom.
  • ~Bis
    (2018-04-24 09:58)
    Podatek powinien objac ludzi zarabiajacych powyzek 100 tys.zl rocznie
  • ~Janina
    (2018-04-24 10:03)
    Daninę solidarnościową powinna płacić Solidarność...
  • ~B.
    (2018-04-24 10:32)
    Opodatkować kościół i problem będzie rozwiązany.
  • ~rtherg
    (2018-04-24 10:37)
    Jak to było? Wystarczy nie kraść. Koryto+ mamy w całej okazałości. Na klechów są pieniądze, na nienażartych polityków są pieniądze, na smoleńskie brednie są pieniądze. Tylko dla tych naprawdę potrzebujących nie ma.
  • ~dasa
    (2018-04-24 10:38)
    No jak się kasa ma nie znaleźć skoro znalazła się na 500+, Mieszkanie+, Smoleńsk+ (ta podkomisja ignorantów i mitomanów), Samolot+ (pani senator za 600 tys./rok), MłodeChłopaki z MON+, KartyKredytowe+ (wydatki MON i MŚ), ToruńskieRadio+, CórkaLeśnika+, Nepotyzm+ i wiele innych +. A na wiele innych ma się jeszcze przecież znaleźć, sam premiera Morawiecki ogłosił ostatnio 5 nowych programów typu +. Co to za problem znaleźć dla tych, którzy rzeczywiście tych pieniędzy potrzebują? A tych będzie jeszcze więcej jak się wprowadzi obostrzenia w ustawie aborcyjnej. Suweren się przecież domaga. Naprzód PiS, do dzieła!
  • ~Ed
    (2018-04-24 10:44)
    Panie Morawiecki proszę powiedzieć prawdę że w budżecie nie ma pieniędzy. Co roku wydaje pan więcej niż są wpływy i to przy dobrej koniunkturze.
  • ~chudy
    (2018-04-24 10:50)
    No tak, przecież ten 1% najlepiej zarabiających nie wyjdzie protestować bo to nie górnicy. zmniejszyć armię urzędników, ograniczyć nagrody a nie sięgać po pieniądze ludzi, którym się coś udało. za co chcecie ich karać? że potrafili i do czegoś doszli?
  • ~jak kotu micha
    (2018-04-24 10:56)
    Weźmy bogatszym Polakom, bo brakuje nam na premie za dobre zmiany. Co prawda zmiany polegają na przeróbce ruin na gruz, ale liczy się po kolei: dobra zmiana 1.0, następnie dobra zmiana dobrej zmiany 2.0, następnie dobra zmiana dobrej zmiany dobrej zmiany 3.0 - a każdej dobrej zmianie premie się należą, co nie ?
  • ~Kato
    (2018-04-24 10:59)
    Podatki to jest kradzież (oddajesz kasę bo jak nie to do więzienia), jedyny w miarę "uczciwy" system to podatek liniowy dla wszystkich ewentualnie pogłowny np. 500 zł miesięcznie. Podwyżka spowoduje ucieczkę w samozatrudnienie oraz szarą strefę. Nikt normalny nie będzie płacił 40% PIT.
  • ~xyz
    (2018-04-24 11:02)
    W piSSie są świetni fachowcy od kreatywnej matematyki. Od 2015 r. wg rządu mamy krainę mlekiem i miodem płynącą szczególnie dla swoich i klechów, ale rzeczywistość skrzeczy. Wystarczy przejżeć dane Eurostatu. Krół jest nagi.
  • ~prezes
    (2018-04-24 11:12)
    Znowu "Polska w ruinie". Wystarczyły 2 lata rządów oszołomów z PiS.
  • ~antypisowiec z dziada pradziada
    (2018-04-24 11:29)
    Rozumiem ,że danina ta(a właściwie zbójecki haracz) obejmie również watykańskiego okupanta,w tym Ojca Muchomora oraz samego Morawieckiego."Newsweek" nie może się doliczyć ładnych kilku mln zł w jego oświadczeniach majątkowych. Nie słyszałem ,żeby Morawiecki podał tygodnik do sądu za te straszne "zniesławienia ",czyli chyba coś musi być na rzeczy,nieprawdaż?A teraz minusujcie katobolszewickie trolle,no jazda!
  • ~oto leci
    (2018-04-24 11:47)
    A Balcerowicz wyciął nam numer i różnicować dochody chce, prywaciarz może robić fortunę, a ten państwowy, porządny nie. Jasne że musi być kapitalizm, ale nasz zakład schodzi na psy. Zabrać bogatym, domiar dowalić! I rozdać ludziom! Kto ludzie? Kto ludzie? Kto ludzie? My!!!
  • ~JOJO
    (2018-04-24 11:59)
    Myślę...że pomalutku zbliża się koniec...Bandyckiej Dobrej Zmiany...z CANALIĄ na czele... - sami napychają sobie kieszenie DO PEŁNA...a NORMALNYCH Polaków będą rżnąć i doić w imię spełnienia postulatów i "zobowiązań" wobec własnego partyjnego BETONU...
  • ~Don Kartoflone El Presidente de San Escobar.
    (2018-04-24 13:04)
    Czyli PiS opodatkuje tych co zarabiają powyżej 3.5 tysiąca!. Ci się nie wywiną. :D Dobra zmian, oj dobra.
  • ~demos
    (2018-04-24 14:16)
    Morawiecki powienien wyjść i powiedzieć jak Rostowski: Piniędzy nie ma i nie będzie

Może zainteresować Cię też: