Wolne niedziele w handlu tylko do północy. Sieci handlowe szykują nocne zmiany

| Aktualizacja:

Sieci zmieniają zasady działania, by nie stracić zysków w związku z wprowadzeniem ograniczeń.

wróć do artykułu
  • ~taka prawda
    (2018-02-23 02:59)
    Ogólnie to cała ta sprawa wygląda na bicie piany. Przecież w marketach typu Biedronka, Lidl, Kaufland czy Tesco (i chyba w każdym innym też) ZAWSZE wykłada się towar w nocy. Ludzie tego nie widzą i nie wiedzą, ale właśnie w nocy uzupełnia się większość zapasów. Są od tego specjalne ekipy, często firmy zewnętrzne. Krótko mówiąc i tak ktoś zasuwa w nocy z niedzieli na poniedziałek, a ustawa nic tu nie zmienia i nie zmieni bo taki jest handel. Nawet prywaciarz po towar jedzie na giełdę w nocy, a nie o 7 rano przecież. Piekarnia też piecze w nocy, zeby w poniedziałkowy poranek dostarczyć ciastka i bułki, które rozwozi się od 3-4 nad ranem.
  • ~nocna zmiana
    (2018-02-23 02:42)
    Czy w innych państwach, zwłaszcza islamskich, gdzie obowiązuje zakaz handlu w niedzielę, np. w niemczech lub francji, także jest nocna zmiana? A jeśli nie to jak to jest tam zorganizowane?
  • ~nora
    (2018-01-29 13:54)
    tak pozamykać w niedziele w pozostałej uni pozamykane i nikt biedy niema poco kosztem rodziny przesadnie wykorzystywać A i tak do grobu tego nie weżmie byłam w Niemczech to widziałam jak rodziny spędzają razem ci co nie pracują w sobote to już od soboty a latem w Kasel dużo hektarów Parku pełno ludzi dzieci i dorosłych na trawie jakiś posiłek mają i tak cały dzień obserwowałam to dwa lata Na rowerach nad rzeką Fuldą nikt nie siedzi w domu tylko bardzo staruszkowie co lerzą w łużku a polacy większość inaczej jak w markecie to nie umie spędzić czasu w marketach kilometry robią i nie potrzebnie wydają pieniądze a potem dużo wyżucają bo kupione bez sensu ludzie rozejżyjcie sie wokół siebie jak można pięknie spędzić czas poza marketem
  • ~MG
    (2018-01-29 00:55)
    Tą ustawą PiS całkowicie się skompromitował. Nigdy już na nich nie zagłosuję.
  • ~moze czas bojkotować takie sklepy
    (2018-01-28 22:36)
    chore, chyba przestane kupować w biedronce. Ludzie i tak pójda na zakupy i kupia to co potrzebują w dzień tygodnia zamiast w niedzielę, tak jak to było dawniej, nie trzeba tak wykorzsytywac pracowników
  • ~aaa
    (2018-01-26 16:27)
    Gorzalke na recepty .Jajek nie sprzedawac KAWALEROM.Zmienic Dudy na FUJARY.
  • ~agda
    (2018-01-25 12:06)
    Znowu niedopracowane przepisy i cwaniaczki,pieski chcące przypodobać się swoim panom ,zaczynają kombinować.Dopracować przepisy ,a kombinatorów karać,tak by im sie to nie opłacało.
  • ~ask
    (2018-01-25 09:16)
    A jak są obecnie święta wolne od handlu to też są nocne zmiany?
  • ~Chodzi o handel piwem i alkoholami !!!!!
    (2018-01-24 08:59)
    Jesli chca handlowac po polnocy ,,,to pozwolic na to ale z calkowitym zakazem handlu PIWEM ,ALKOHOLEM bo ot glownie chodzi , Juz dawno te sklepy wywodzace sie z Niemiec ,Francji ,Anglii ,Portugalii mialy takie plany aby uruchomic w nocy sprzedaz alkoholi ,Teraz jest okazja aby to zrobic , Jakos u siebie w swoich krajach te same firmy nie pracuja w niedziele ani w nocy, Mam nadzieje ,ze na te sztuczki Polacy nie dadza sie nabrac , Bedzie tez w tym przypadku wielka rola dla ZWIAZKOW ZAWODOWYCH a rowniez dla ogolu spoleczenstwa , /np, blokady takch kombinatorow / , Nie pozwolmy tym lajdakom wykorzystywac POLAKOW !!!
  • ~Wincent
    (2018-01-24 00:07)
    Ja proponuję żeby spuścić bombę atomową na ten kraj i będzie po zamiatane. Problem jest taki że nigdy tu nie będzie dobrze.
  • ~spidi gonzales
    (2018-01-23 17:53)
    o godz 0:15 to ja pierwszy polecę
  • ~jaity
    (2018-01-23 17:02)
    A kto z ciężko pracujących najemników odda te resztki weekendowego snu za wizytę w supermarkecie?
  • ~replay
    (2018-01-23 14:05)
    Nocna zmiana w wydaniu dobrej zmiany...
  • ~ok
    (2018-01-23 13:11)
    No i gitara jak będę wracał z nocki z niedzieli na poniedziałek ( 6.00 ) to po drodze będę mógł coś kupić.
  • ~BRYTAN
    (2018-01-23 12:16)
    FASZYZM HANDEL KOŚCIÓŁ BYLE JĄTRZYĆ LEWACY UMIARU NIE MAJĄ.
  • ~Camel
    (2018-01-23 11:36)
    A tak w ogólności to ludzie zaczną kupować o 00,15.Chyba dziennikarz puścił to,co nazywamy kaczką.Dla mnie to jest kpina z inteligencji czytającego artykuł.Nie wyobrażam sobie zakupów w nocy.Może dość już oparów absurdu.
  • ~odstępujęod prawautorskich
    (2018-01-23 11:25)
    Też coś po nocy się włóczyć. Normalnie po bożemu w poniedziałek rano do pracy, tablica: PRZYJĘCIE TOWARU i od 14 można otwierać. A w piątek o 13 przygotowanie do wikendu i niech się ludziska uwijajom aż im się ten sk wiały sejm po nocach będzie śnić. To w końcu zmondrzejom!
  • ~ajax
    (2018-01-23 11:25)
    Może by tak rozwiązanie "wolne do północy, a później nocna zmiana" wprowadzić w krajach, gdzie obowiązują ograniczenia handlu w niedzielę jak np. Niemcy czy Francja?Sieci handlowe nie maja odwagi na takie rozwiązania w tych krajach, a w Polsce tak?
  • ~MKoro
    (2018-01-23 09:49)
    I co teraz? Każdy wie, że wolna niedziela kończy się o północy. No to jak, solidaruchy, komuchy żałosne? Walczymy o wolne poniedziałki?
  • ~antypicer
    (2018-01-23 09:43)
    A po co w ogóle pracownicy potrzebni??? Wyp... wszystkich do PUPy i maks. zautomatyzować obsługę sklepu, kasy samoobsługowe już działają w wielu marketach, tylko ochronę zostawić aby miała nadzór i tyle! :) I pan Duda będzie zadowolony i KK też :)

Może zainteresować Cię też: