Chleb w darmowej torebce może słono kosztować. Wszystkiemu winna nowa opłata

| Aktualizacja:

Sprzedawcy wyrobów własnych, np. piekarnie i cukiernie, nie mogą zrezygnować z pobierania opłaty recyklingowej od foliówek. 

wróć do artykułu
  • ~z
    (2018-04-06 07:13)
    Nie moge pojac logiki ktora kieruja sie sklepy: i hurtownia i sklep zarabia na plastikowych torebkach. A moze pakowac w torebki PAPIEROWE? Mamy tyle wiatrolomow w ostatnich latach a spodziewac sie mozna nastepnych. Dlaczego nie papierowe torby i wieksze i calkiem male i oczywiscie bezplatne?
  • ~klyent
    (2018-01-14 11:33)
    Na zakupy warzywne wystarczy jedna torba eko, a na kasie to nie mój problem niech warzą każdą sztukę osobno.
  • ~Tytus z Makretu
    (2018-01-12 09:57)
    ... a ja drona!
  • ~bozek
    (2018-01-10 10:21)
    przecież chleb musi być zapakowany , ciasta i ciastka również i rządzący dobrze to wiedzą ale przecież w kazdym przypadku zapaci dojna krowa czyli obywatel
  • ~Kostka
    (2018-01-10 08:46)
    A nie można by po prostu obłożyć plastikowych toreb (wszystkich) jakąś akcyzą (zamiast komplikować kto i kiedy ma zapłacić i tylko za pewne grubości torby)? Jak by nagle wszystkie plastiki znacząco zdrożały to by się okazało że sprzedawcy opłaca się położyć papierowe albo kukurydziane torby, a kupującemu - wziąć ze sobą wielorazową torbę i nie pakować każdej cytryny do oddzielnego worka... Okazałoby się, że nie trzeba wszystkich warzyw w marketach pakować w folię (ziemniaki, cebule, pomidory...), że zabawki i drobne urządzenia nie potrzebują pudełka, folii, plastikowego expozytora i styropianu na raz!
  • ~czarny
    (2018-01-09 22:16)
    torebki powinny kosztować 2 zł może wtedy nie poniewierały by się po lasach i łąkach
  • ~mituri
    (2018-01-09 15:03)
    Alez sa i torby foliowe naddajace sie do recyckingu. Innymi slowy nabijanie obywatela w butelke kkazac mu placic skoro ekologiczne mozna produkowac.
  • ~dobra decyzja
    (2018-01-09 14:20)
    Trzeba nosić torebkę swoją to nic nie będzie kosztować. Tak się robi w krajach zachodnich i nikt nie płacze.
  • ~utylizator styropianu
    (2018-01-09 11:35)
    Niech pakują w papierowe tak jak na calym świecie.
  • ~JaJaJa
    (2018-01-09 11:15)
    Z opłaty zwolnione są torebki które są niezbędne ze względów higienicznych - czyli piekarnie i cukiernie chyba mogą spać spokojnie.
  • ~psychoterapeuta żoliborskiego paranoika
    (2018-01-09 11:04)
    ja w skarpecie !!
  • ~~Ja(bis)
    (2018-01-09 10:47)
    ja zakupy nosze w kondomie

Może zainteresować Cię też: