Fitch ostrzega przed słabym wzrostem polskiego PKB. Agencja wylicza przyczyny zadyszki

| Aktualizacja:

Potencjalny wzrost PKB Polski do 2022 r. może wynieść przeciętnie 2,6 proc. rocznie - oceniła w czwartkowym raporcie poświęconym rynkom wschodzącym agencja ratingowa Fitch. Za spadek potencjalnego wzrostu, zdaniem agencji, odpowiada sytuacja demograficzna oraz coraz niższa wydajność pracy.

wróć do artykułu
  • ~proktolog
    (2018-01-04 14:46)
    uśmiałem się jak norka bo okazuje się że ta cała "zagranica" to jeszcze większe głu.py niż pełogł.upy
  • ~ Allachowy doicz.
    (2018-01-04 15:13)
    Der Dziennik ,to islamskie Niemcy będą mieć problem.!!!!!! Polska będzie potęgą od morza do morza.!!!!!
  • ~Meddia
    (2018-01-04 15:44)
    Nagłówek krzykliwy i odnoszący się do 2022 roku !!! Boże , ze śmiechy z krzesła spadłem.
  • ~Zorro
    (2018-01-04 15:47)
    Fitch nie docenia zdaje się ryzyka związanego z rosnącą emigracją oraz chaosem prawnym wynikającym z tzw. "reformy" sądownictwa. Ludzie już uciekają z państwa PiS, a PiS wcale z tym nie będzie walczyć, bo to im na rękę - zostaną ci którym obecna degrengolada i kurs na autorytarny wschód odpowiadają.
  • ~czy telnik
    (2018-01-04 17:23)
    Sociotechniczne zabiegi majace podwazyc zaufanie do rzadu nic nie daja, tracicie tylko do konca wiarygodnosc.
  • ~Lingwista
    (2018-01-04 19:25)
    Co go za tytuł? „Wzrost może się przytkać”? Kto tak kaleczy polską mowę? Tylko ktoś dla kogo nie jest to mowa ojczysta.
  • ~Rikitiki
    (2018-01-04 21:02)
    Jaka ich prognoza sie sprawdzila? Spojrzcie jakie dawali ratingi bankom w uSA przed kryzysem. No ale "zdiagnozowali", gloooopie redaktori z "dziennika" przepisaly i news gotowy. Za 5 lat nikt nie bedzie tego pamieta. Orzyoomina mi sie przyszlosc gospoardki pod rzadami pIS, jaka miala byc tragedia i mimo staran ulicy i zagranicy, opozozycji i ludzi dziennikarzopodobnych jest odwrotnie niz uwazaj np Balcerowicz czy naczeli trefniś Sweteu.
  • ~pako
    (2018-01-04 21:44)
    Problen z ż y d a m i jest równierz w usa a może tan jest najwuększy z tym problem
  • ~brawo suweren sam się wieszasz !
    (2018-01-05 00:20)
    by poprawić efektywność czas wywalić ludzi z pracy i zatrudnić maszyny. kupa kasy do kieszeni prywatnych gangów a państwo z coraz większym deficytem. kredyty - coraz większy dług i wyprzedaż kraju kapitalistycznym bandziorom jak niedawno w Grecji. tak działa kapitalizm najwspanialszy ustrój którego tak pożądali Polacy a dostali kupę kamieni i patrzą na miliarderów jak za ich pieniądze bawią się i wydają miliony na waciki.
  • ~"........." zmiana
    (2018-01-05 03:14)
    Damy Rade!
  • ~Filip
    (2018-01-05 05:51)
    Coraz trudniej coś znaleźć negatywnego w polskiej gospodarce. Ale Niemcy nie ustają w próbach.
  • ~robotnik sezonowy
    (2018-01-05 08:12)
    Utyl nam Kaczor Jarek, wiec polska gospodarka dostaje zadyszki.
  • ~abstynent
    (2018-01-05 08:14)
    Wydajnosc pracy spada w Polsce, bo w Polsce rosnie spozycie alkoholu. Niech wiec Kaczor Jarek poprosi Ojca Rydzyka o pomoc w wytepieniu tej polskiej plagi.
  • ~lemingus
    (2018-01-05 13:47)
    To nic, to nic . Najważniejsze wygrać następne wybory a potem wziąć za mordę . W Rosji poziom życia spada już kilka lat i nikt nawet nie piśnie
  • ~bialy
    (2018-01-05 15:05)
    slaby wzrost PKB to jest proste,mamy dwa lata kampanii wyborczej i mniejsze inwestycje jak na nasze potrzeby?
  • ~cała prawda całą dobę
    (2018-01-05 16:50)
    Tak by było gdyby kapitan Schetino dostał się do koryta ! Ale to Polsce nie grozi ! Ze wzrostem PKB w 2022 r problem będzie miał niemiecki Kalifat !
  • ~Co mówi nam PKB?
    (2018-01-06 05:30)
    @ "...Przy obliczaniu PKB jako czynniki wzrostu bierze się pod uwagę zanieczyszczenie powietrza, reklamy papierosów i karetki pogotowia jadące do ofiar wypadków na autostradach. PKB uwzględnia koszty systemów ochrony instalowanych w celu strzeżenia naszych domów oraz zabezpieczenia więzień, w których przetrzymujemy przestępców włamujących się do naszych mieszkań. Do wzrostu PKB przyczynia się niszczenie lasów sekwoi, na miejscu których powstają rozrastające się chaotycznie miasta. Jego wskaźniki poprawia produkcja napalmu, broni nuklearnej i pojazdów opancerzonych używanych przez policję do tłumienia zamieszek na ulicach. Uwzględni on […] programy telewizyjne, które gloryfikują przemoc, aby producenci zabawek mogli sprzedawać dzieciom swoje produkty...."
  • ~Z. Grabber
    (2018-01-06 10:56)
    W 2018 roku czeka Polskę poważny kryzys gospodarczy
  • ~Opozycja zdycha, no to agencja ratingowe do roboty.
    (2018-01-06 12:48)
    Dlaczego te niechętne Polsce agencje ratingowe nie zajmą się gospodarkami Włoch, Hiszpanii czy Grecji, gdzie wskaźniki makroekonomiczne zagrażają całej strefie Euro. Zajmują się natomiast gospodarką polską, która ma największy w UE przyrost PKB, nie mówiąc już o indeksie PMI - 53,7. I tego nie mogą przełknąć - czyli, jakby tu Polsce dalej szkodzić.
  • ~Kicia
    (2018-01-06 14:16)
    Zadyszki to dostaje gazetka niemiecka polskojęzyczna

Może zainteresować Cię też: