Fitch ostrzega przed słabym wzrostem polskiego PKB. Agencja wylicza przyczyny zadyszki

| Aktualizacja:

Potencjalny wzrost PKB Polski do 2022 r. może wynieść przeciętnie 2,6 proc. rocznie - oceniła w czwartkowym raporcie poświęconym rynkom wschodzącym agencja ratingowa Fitch. Za spadek potencjalnego wzrostu, zdaniem agencji, odpowiada sytuacja demograficzna oraz coraz niższa wydajność pracy.

wróć do artykułu
  • ~Git888
    (2018-01-19 18:41)
    Zamykać wszystkich za byle co w więzieniu do roboty i już darmowa siła się znalazła???? Do tego dążą !!!
  • ~wjw
    (2018-01-09 12:51)
    Niech może najpierw obejrzą "Wiadomości" TVP1...
  • ~helena
    (2018-01-08 12:34)
    Te specjalisty już w 2016 roku wieszczyły upadek w Polsce, potem to korygowały..a teraz już wieszczą 5 lat do przodu? Poszli po linii Petru ,kt≤ory disiaj też się wysila na wielkiego ekonomiste??????
  • ~Lodzia
    (2018-01-08 11:55)
    Na całym świecie podnosi się wiek emerytalny w Polsce się obniża, zamiast podnosić place by sila nabywcza była większa , większe podatki i wpływy do budżetu oraz by zachęcić do powrotu Polaków to ściąga sie chochołów z ukrainy bo tańsi, za chwilę Hindusi będą tańsi albo Pakis itd. Jestem ciekaw kto pisał te programy dla Morawieckiego ?
  • ~Demaskator
    (2018-01-06 17:43)
    Mysłał indyk o niedzieli a w sobotę łeb mu ucieli.
  • ~Kicia
    (2018-01-06 14:16)
    Zadyszki to dostaje gazetka niemiecka polskojęzyczna
  • ~Opozycja zdycha, no to agencja ratingowe do roboty.
    (2018-01-06 12:48)
    Dlaczego te niechętne Polsce agencje ratingowe nie zajmą się gospodarkami Włoch, Hiszpanii czy Grecji, gdzie wskaźniki makroekonomiczne zagrażają całej strefie Euro. Zajmują się natomiast gospodarką polską, która ma największy w UE przyrost PKB, nie mówiąc już o indeksie PMI - 53,7. I tego nie mogą przełknąć - czyli, jakby tu Polsce dalej szkodzić.
  • ~Z. Grabber
    (2018-01-06 10:56)
    W 2018 roku czeka Polskę poważny kryzys gospodarczy
  • ~Co mówi nam PKB?
    (2018-01-06 05:30)
    @ "...Przy obliczaniu PKB jako czynniki wzrostu bierze się pod uwagę zanieczyszczenie powietrza, reklamy papierosów i karetki pogotowia jadące do ofiar wypadków na autostradach. PKB uwzględnia koszty systemów ochrony instalowanych w celu strzeżenia naszych domów oraz zabezpieczenia więzień, w których przetrzymujemy przestępców włamujących się do naszych mieszkań. Do wzrostu PKB przyczynia się niszczenie lasów sekwoi, na miejscu których powstają rozrastające się chaotycznie miasta. Jego wskaźniki poprawia produkcja napalmu, broni nuklearnej i pojazdów opancerzonych używanych przez policję do tłumienia zamieszek na ulicach. Uwzględni on […] programy telewizyjne, które gloryfikują przemoc, aby producenci zabawek mogli sprzedawać dzieciom swoje produkty...."
  • ~cała prawda całą dobę
    (2018-01-05 16:50)
    Tak by było gdyby kapitan Schetino dostał się do koryta ! Ale to Polsce nie grozi ! Ze wzrostem PKB w 2022 r problem będzie miał niemiecki Kalifat !
  • ~bialy
    (2018-01-05 15:05)
    slaby wzrost PKB to jest proste,mamy dwa lata kampanii wyborczej i mniejsze inwestycje jak na nasze potrzeby?
  • ~lemingus
    (2018-01-05 13:47)
    To nic, to nic . Najważniejsze wygrać następne wybory a potem wziąć za mordę . W Rosji poziom życia spada już kilka lat i nikt nawet nie piśnie
  • ~abstynent
    (2018-01-05 08:14)
    Wydajnosc pracy spada w Polsce, bo w Polsce rosnie spozycie alkoholu. Niech wiec Kaczor Jarek poprosi Ojca Rydzyka o pomoc w wytepieniu tej polskiej plagi.
  • ~robotnik sezonowy
    (2018-01-05 08:12)
    Utyl nam Kaczor Jarek, wiec polska gospodarka dostaje zadyszki.
  • ~Filip
    (2018-01-05 05:51)
    Coraz trudniej coś znaleźć negatywnego w polskiej gospodarce. Ale Niemcy nie ustają w próbach.
  • ~"........." zmiana
    (2018-01-05 03:14)
    Damy Rade!
  • ~brawo suweren sam się wieszasz !
    (2018-01-05 00:20)
    by poprawić efektywność czas wywalić ludzi z pracy i zatrudnić maszyny. kupa kasy do kieszeni prywatnych gangów a państwo z coraz większym deficytem. kredyty - coraz większy dług i wyprzedaż kraju kapitalistycznym bandziorom jak niedawno w Grecji. tak działa kapitalizm najwspanialszy ustrój którego tak pożądali Polacy a dostali kupę kamieni i patrzą na miliarderów jak za ich pieniądze bawią się i wydają miliony na waciki.
  • ~pako
    (2018-01-04 21:44)
    Problen z ż y d a m i jest równierz w usa a może tan jest najwuększy z tym problem
  • ~Rikitiki
    (2018-01-04 21:02)
    Jaka ich prognoza sie sprawdzila? Spojrzcie jakie dawali ratingi bankom w uSA przed kryzysem. No ale "zdiagnozowali", gloooopie redaktori z "dziennika" przepisaly i news gotowy. Za 5 lat nikt nie bedzie tego pamieta. Orzyoomina mi sie przyszlosc gospoardki pod rzadami pIS, jaka miala byc tragedia i mimo staran ulicy i zagranicy, opozozycji i ludzi dziennikarzopodobnych jest odwrotnie niz uwazaj np Balcerowicz czy naczeli trefniś Sweteu.
  • ~Lingwista
    (2018-01-04 19:25)
    Co go za tytuł? „Wzrost może się przytkać”? Kto tak kaleczy polską mowę? Tylko ktoś dla kogo nie jest to mowa ojczysta.

Może zainteresować Cię też: