Prosta diagnoza problemów budżetowych czyli kolorowe dane Morawieckiego

| Aktualizacja:

Zrzucanie odpowiedzialności za całą lukę vatowską na zawodowych przestępców i wyłudzaczy to znacząco mniej niż połowa prawdy. Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki. To słowa Benjamina Franklina, jednego z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych. Chwytliwy bon mot, którym fiskusa opisuje się pod wieloma szerokościami geograficznymi.

wróć do artykułu
  • ~Rysiu
    (2017-08-28 16:21)
    Po jakiego czorta badać stan podatku VAT skoro przepisy się zmieniły i będzie trzeba sporą część podatków nadpłaconych oddać?. Wy chyba nie macie większych ambicji jak tak traktować Polaków?.
  • ~PTASIARZ Z SBB
    (2017-08-28 04:31)
    JAKO PREZES BANKU BZ WBK UDZIELAŁ LICHWY CHF ZYSKI WYPROWADZANE SĄ ZA GRANICĘ HIPOKRYTA !!!!!!!!!!! TEŻ NIE WIE PONAD 20 MLD ZŁOTYCH ROCZNIE TRACI SKARB PAŃSTWA (WEDŁUG NARODOWEGO INSTYTUTU STUDIÓW STRATEGICZNYCH) NA TYCH PSEUDOKREDYTACH
  • ~zoomba
    (2017-08-27 23:45)
    pis kłamie w żywe oczy na każdy temat, więc niby dlaczego miałby mówić prawdę o finansach. Dla nich informacja jest narzędziem politycznym więc mamy teraz oficjalnie pasmo sukcesów jak za Gierka. Prawda wyjdzie pewnie dopiero po zmianie władzy
  • ~prezes
    (2017-08-27 13:31)
    pan Goduslawski jakos tak pisze,ze ja nie rozumiem o co chodzi,a na gospodarce i finanasach sie znam.Za duzo rzeczy na raz.Po pierwsze-co ma wspolnego oszukiwanie na Vacie w czasach rzadow PO z tym,ze teraz jakas czesc ludzi pracuje w szarej strefie i nie placi PIT? To jakies nieporozumienie-karuzele vatowe zabraly z budzetu ok.200 mld zl,a ile nie wplacila szara strefa nie wiemy.Tym zreszta Morawiecki sie nie zajmuje,bo nie ma jak.Szara strefa istnieje od stuleci i nikt jej nie pokona.Taka jest natura czlowieka,nie tylko Polakow.Moj znajomy w RFN wybudowal dom oficjalnie w stanie surowym,a reszte zrobili Polacy bez rachunku-zaoszczedzil ok.30 tys euro.Caly swiat ma szara strefe ale caly swiat nie ma karuzeli vatowskich.To taki europejski wynalazek,dobrze wykorzystany w Polsce w latach wladzy PO:Badanie owych karuzeli ma sens,bo mozna bedzie wykryc ktore firmy i osoby sie tym zajmowaly,oszacowac skale wyludzen i poprosic ich o wyjasnienia.Czesc firm pewnie juz celowo upadla,a czesc osob uciekla za granice.Mysle,ze sporo kasy juz przepadlo ale moze jednak da sie cos odzyskac-z 200 mld wyludzonej kasy nawet 30% byloby niezlym wynikiem.Mysle,ze po ogloszeniu tego planu sporo osob sprzeda swoje dobra w Polsce i ucieknie za granice zanim zacznie sie dokladne szukanie dowodow.Jest to dzialanie o tyle latwe,ze dokumenty sa,dowody przelewow sa-trzeba tylko podjac sie szczegolowej analizy kto mogl kantowac.Jest to teraz o tyle latwiejsze,ze sluzby skarbowe cwicza takie dzialania od 2 lat i juz pewna wprawe maja.Do tego dochodza liczne donosy od ludzi,ktorzy duzo wiedza i opisuja to anonimowo dla wladz.Same wladze skarbowe mowia,ze donosy stanowia ogromna czesc materialow, na ktorych oni bazuja swoje sledztwa.Czesto firmy karuzele mialy jakies zatargi z innymi firmami,z wlasnymi pracownikami,z roznymi srodowiskami,itd.teraz dla zemsty sporo osob i firm ma szanse doniesc na swoich bylych (albo i obecnych?) wrogow,a do tego ma moralne poczucie,ze dobrze robia,bo obecne panstwo da odzyskane kwoty na 500 plus i inne programy spoleczne.Ci,ktorzy duzo kantowali w latach wladzy PO,a do tego pokazywali swoje bogactwo,klujac innych w oczy,nie beda mogli teraz spac spokojnie.
  • ~bucuł
    (2017-08-27 09:44)
    pisoska perfidna celowa propaganda a wturóje tvpisdez-info z wiernymi w służbie jedynej partii
  • ~mx
    (2017-08-27 09:28)
    Moim zdaniem od czasu rzadu PO[PSL nic sie nie zmienilo oprocz tego ze PIS rozdaje 500plus i szasta kasa na kredyt. Prowadzenie dzialalnosci gosp. - ZUS nadal 1200 zl Mnostwo niepotrzebnych wydatkow. Reszta to propaganda przed kolejnymi wyborami
  • ~jojo
    (2017-08-27 09:26)
    Problemy budżetowe są o wiele bardziej skomplikowane ale straty z wiązane z podatkiem VAT w za koalicji PO/PSL to chyba jedna z większych afer w Europie po drugiej wojnie światowej. Czy afery w której brała udział ówczesna sejmowa większość rządowa i ówczesny rząd ?
  • ~Prorok
    (2017-08-27 09:07)
    Ślepy Mesiasz ma nocne Widzeia a za dnia jest to PiSa prawda OBIAWIONA.
  • ~Solidarność domowa
    (2017-08-27 06:29)
    Następny nawiedzony,którego komuna wyciągnęła z dołów i z chama zrobiła ******************* od rzeczy nie uzdrowi finansow.
  • ~klara
    (2017-08-27 00:18)
    psy szczekaja ..a karawana jedzie dalej!brawo Panie Morawiecki!!
  • ~PAD
    (2017-08-26 23:53)
    czeka na niego prokurator Piotrowicz ?
  • ~Rozbawiony
    (2017-08-26 23:47)
    Liberałowie to idioci, ale nie aż tacy. Oczywistym jest, że chronili mafie podatkowe (nie tylko vatowskie). Pytanie, ile wpadło do waszych kieszeni?
  • ~nex
    (2017-08-26 23:25)
    Der dziennik tytuł swoje treść prozy swoje. Nie widzę związku. Bartku Godusławski POchwal się czy i gdzie kończyłeś dziennikarstwo, mam nadzieję, ze nie u Michnikowskiego. Przy okazji jak byś go widział to przekaż mu POzdrowienia dla jego brata, i serdecznie zapraszamy go do Polski!!!

Może zainteresować Cię też: