Budżet państwa jest nasz? To mit. Im skuteczniejsza okaże się KAS, tym dla nas gorzej

| Aktualizacja:

Każdy rząd marzy o tym, by ściągalność podatków wynosiła 100 proc. Czy byłoby to pożądane? W warunkach, które stwarza nasz system podatkowy – nie.

wróć do artykułu
  • ~TFU
    (2017-03-17 10:49)
    CZYTAJCIE, czytajcie Polacy jak macie rozumieć słowo "PATRIOTYZM".... Czytajcie, NIKT wam TEGO nie wytłumaczy lepiej, niż wasz odwieczny przyjaciel NIEMIEC i jego sługus - sprzedawczyk !
  • ~Jaja
    (2017-03-17 11:37)
    To pan "dziennikarz" tak sam z siebie czy pan niemiec panu podyktował.
  • ~m-53
    (2017-03-17 11:19)
    Panie redaktorze, Pan to tak sam z siebie czy na podstawie wytycznych. A o patriotyzmie pewnie miało być tak poetycko, lekko i śmiesznie, wręcz ośmieszająco. O psiej kupie nawet było - tylko zabrakło flagi.
  • ~gerwazy
    (2017-03-17 12:55)
    Tak glupiego atrykulu, dawno nie czytalem, naprawde dziennikarzynno radze sie doksztalcac, bo jest pan totalnym idiota
  • ~anarchosyndykalista
    (2017-03-17 12:31)
    a niemiec to płakał ze szczęścia jak to czytał. dlaczego redakcja puszcza takie gnioty wypichcone przez i.d.i.o.t.ó.w ?
  • ~w bullu i beznadzieji
    (2017-03-17 15:25)
    ale złodzieje kwiczą ! a tak dobrze było za Tuska i komu to przeszkadzało ?
  • ~MK
    (2017-03-17 14:17)
    Ta niemiecka szczujnia już siebie przechodzi. Napiszcie taki artykuł w Die Welt
  • ~Jarosław Nędza
    (2017-03-17 15:01)
    PiS znaczy Bieda
  • ~gosć
    (2017-03-17 14:57)
    Będziesz siedział szkodniku
  • ~pracobiorca.
    (2017-03-17 12:14)
    za chwilę będzie krzyk jakie niskie emerytury są proponowane ludziom, jak starsza osoba ma przeżyć za x PLN itd itp... Podatki są śmiesznie niskie 18/19 % dochodowy, przy liniowym na działalności jeszcze koszty, potem ewentualnie 32%. składki na ZUS - ich wysokość to żart w stosunku do oczekiwań..... proszę zakończyć tę nietrzymającą się kupy propagandę. kraje skandynawskie to od lat najlepsze miejsce do życia.
  • ~K. Czynskij
    (2017-03-18 08:19)
    PiS zapewni Polsce Kryzys Gospodarczy!
  • ~gostom
    (2017-03-18 08:13)
    Rewanż za 1:27 jest niemożliwe odrobić. W CL nawet Barca tego wyniku już nie zmieni na korzyść. Polska to tymczasem kraj niezwykle homogeniczny i społeczeństwo naszpikowane uprzedzeniami. Do tego standard życia nie jest najwyższy, więc trudno się dziwić, że nikt nie marzy o życiu w Polsce. Nawet Donek. – Bo żadna rzeka nie płynie pod górę... – moźe źe w Polsce ?
  • ~poborca
    (2017-03-17 18:06)
    to bardzo sensowny artykuł. multum krytycznych, prymitywnych komentarzy świadczy albo o bardzo niskim morale Polaków, względnie o skoordynowanej akcji kogoś, komu zależy na utrzymywaniu tego bałaganu. może to i sam pan Modzelewski...
  • ~Siedze
    (2017-03-17 16:35)
    Czy ten artykuł dostaliście w mailu z berlina ?
  • ~WAWA
    (2017-03-17 15:44)
    Rządy PiS mają medialną osłonę w TVP, ale gorliwością przewyższają ją media niezależne. Część z nich jest kontrolowana przez Jarosława Kaczyńskiego i jego otoczenie. Jak? Za sprawą skomplikowanego mechanizmu finansowego i sieci spółek, które wszystkie spotykają się w jednym miejscu: Instytucie im. Lecha Kaczyńskiego. To jest centrum tej biznesowej układanki. Finansowe imperium stojące za PiS ma swój początek w czasach transformacji. Wtedy między opozycję zostaje rozdysponowany majątek RSW Prasa Książka Ruch. Założonej w 1990 roku Fundacji Prasowej "Solidarności" przypada w udziale "Express Wieczorny" i kilka budynków w Warszawie. Kiedy w 2003 roku Fundacja zostaje wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, Jarosław Kaczyński jest w jej Kapitule (obok m.in. abpa Tadeusza Gocłowskiego). Instytut W 2012 roku zapada decyzja o likwidacji Fundacji Prasowej "S". Jako powód podano "wyczerpanie środków finansowych". Bo majątek Fundacji, m.in. spółka Srebrna, jest dzisiaj w Instytucie im. Lecha Kaczyńskiego. W Radzie Fundacji także są abp Gocłowski i Jarosław Kaczyński. Prezesem jest Barbara Czabańska, a członkiem zarządu wiceprezes PiS Adam Lipiński. Instytut podlega kontroli Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kiedy prosimy o wgląd do sprawozdań z działalności tej fundacji, słyszymy, że szybciej będzie, jeśli zajrzymy na stronę Instytutu, bo zgodnie z prawem tam powinny być publikowane takie dokumenty. Ale Instytut nie ma strony, w bazie organizacji pozarządowych jest tylko numer telefonu komórkowego. Dzwonimy, nikt nie odbiera. Miliony W sześciu punktach wymieniono cele działalności Instytutu, które sprowadzają się do edukacji obywatelskiej i wspierania tych, którzy działają na rzecz rozwoju demokracji. Nie ma tam ani słowa o zarządzaniu nieruchomościami czy działalności deweloperskiej.
  • ~Sebastian Stodolak to antypolski defetysta!
    (2017-03-17 18:34)
    Defetystów i cyklistów na Madagaskar!!!
  • ~Ppp
    (2017-03-17 15:28)
    Po pierwsze - nie ma czegoś takiego, jak "oszustwa na VAT", ponieważ to sam VAT jest oszustwem. Piszę o tym w sensie "moralnym", a nie prawnym, oczywiście. Po drugie - problem "oddzielania ziaren od plew" jest bardzo prosty do rozwiązania: musi wejść przepis, że określone służby NIE zajmują się sprawami o wartości poniżej jakiejś granicy, np. 10% płacy minimalnej. Policja nie przyjeżdża do wafelka za 99gr, skarbówka nie czepia się faktury czy paragonu za kilka złotych i problem znika sam. Pozdrawiam.
  • ~gostom
    (2017-03-18 08:16)
    Kasa dla nowego beneficjanta Polski przychodzi głównie z Uni i Niemiec. Ta impreza stworzona przed 25 lat, głównie przez zmieszanego kanclerza Helmuta Kohla i do dnia dzisiejszego kontynuowana przez panią Kanclerz Merkel. Wkrótce zakończy się ten teatr bez tłumu. Pozwalam sobie tylko przypomnieć o programie tzw. PHARE, z którego korzystała Polska i Węgry. Setki tysięcy stanowisk pracy przewieziono z Niemiec do Polski, Czech i Słowacji (Produktionsverlagerung). Te stanowiska pracy finansują do dnia dzisiejszego podatnicy i bezrobotni w Niemczech. Wprowadzenie waluty Euro w Niemczech było warunkiem postawionych przez Aliantów. Bez Euro nie byłoby zjednoczenia Niemiec. Ta właśnie unia walutowa doprowadziła, że z Niemiec od lat odpływa kapitał w wysokości 200 miliardów Euro rocznie. Ta kasa dodatkowo obok dotacji z Uni Europejskiej (sama Polska 17 miliardów Euro rocznie) służy na wyrównanie systemów finansowych w krajach zacofanych w Europie wschodniej i południowej.
  • ~Jajacek
    (2017-03-17 15:48)
    Właśnie Morawiecki jedzie na G20, a........zaprosił go do kompanii niemiecki bank. Ciekawi szczegóły znajdą w "googlach". Czyżby Morawiecki miał się uczyć niemieckiej bankowości.
  • ~dix
    (2017-03-18 09:23)
    Bardzo ciekawy artykuł. A krzyk *********** o konieczności podwyższenia podatków, to krzyk wilków, które domagają się zwiększenia hodowli owiec. Pislamiści już widzą przed sobą te "pieniążki" z podatków, które będą mogli skonsumować (bo oni oczywiście podatków nie płacą).

Może zainteresować Cię też: