Budżet państwa jest nasz? To mit. Im skuteczniejsza okaże się KAS, tym dla nas gorzej

| Aktualizacja:

Każdy rząd marzy o tym, by ściągalność podatków wynosiła 100 proc. Czy byłoby to pożądane? W warunkach, które stwarza nasz system podatkowy – nie.

wróć do artykułu
  • ~TFU
    (2017-03-17 10:49)
    CZYTAJCIE, czytajcie Polacy jak macie rozumieć słowo "PATRIOTYZM".... Czytajcie, NIKT wam TEGO nie wytłumaczy lepiej, niż wasz odwieczny przyjaciel NIEMIEC i jego sługus - sprzedawczyk !
  • ~Jaja
    (2017-03-17 11:37)
    To pan "dziennikarz" tak sam z siebie czy pan niemiec panu podyktował.
  • ~m-53
    (2017-03-17 11:19)
    Panie redaktorze, Pan to tak sam z siebie czy na podstawie wytycznych. A o patriotyzmie pewnie miało być tak poetycko, lekko i śmiesznie, wręcz ośmieszająco. O psiej kupie nawet było - tylko zabrakło flagi.
  • ~gerwazy
    (2017-03-17 12:55)
    Tak glupiego atrykulu, dawno nie czytalem, naprawde dziennikarzynno radze sie doksztalcac, bo jest pan totalnym idiota
  • ~anarchosyndykalista
    (2017-03-17 12:31)
    a niemiec to płakał ze szczęścia jak to czytał. dlaczego redakcja puszcza takie gnioty wypichcone przez i.d.i.o.t.ó.w ?
  • ~w bullu i beznadzieji
    (2017-03-17 15:25)
    ale złodzieje kwiczą ! a tak dobrze było za Tuska i komu to przeszkadzało ?
  • ~Jarosław Nędza
    (2017-03-17 15:01)
    PiS znaczy Bieda
  • ~MK
    (2017-03-17 14:17)
    Ta niemiecka szczujnia już siebie przechodzi. Napiszcie taki artykuł w Die Welt
  • ~gosć
    (2017-03-17 14:57)
    Będziesz siedział szkodniku
  • ~pracobiorca.
    (2017-03-17 12:14)
    za chwilę będzie krzyk jakie niskie emerytury są proponowane ludziom, jak starsza osoba ma przeżyć za x PLN itd itp... Podatki są śmiesznie niskie 18/19 % dochodowy, przy liniowym na działalności jeszcze koszty, potem ewentualnie 32%. składki na ZUS - ich wysokość to żart w stosunku do oczekiwań..... proszę zakończyć tę nietrzymającą się kupy propagandę. kraje skandynawskie to od lat najlepsze miejsce do życia.
  • ~poborca
    (2017-03-17 18:06)
    to bardzo sensowny artykuł. multum krytycznych, prymitywnych komentarzy świadczy albo o bardzo niskim morale Polaków, względnie o skoordynowanej akcji kogoś, komu zależy na utrzymywaniu tego bałaganu. może to i sam pan Modzelewski...
  • ~K. Czynskij
    (2017-03-18 08:19)
    PiS zapewni Polsce Kryzys Gospodarczy!
  • ~gostom
    (2017-03-18 08:13)
    Rewanż za 1:27 jest niemożliwe odrobić. W CL nawet Barca tego wyniku już nie zmieni na korzyść. Polska to tymczasem kraj niezwykle homogeniczny i społeczeństwo naszpikowane uprzedzeniami. Do tego standard życia nie jest najwyższy, więc trudno się dziwić, że nikt nie marzy o życiu w Polsce. Nawet Donek. – Bo żadna rzeka nie płynie pod górę... – moźe źe w Polsce ?
  • ~Siedze
    (2017-03-17 16:35)
    Czy ten artykuł dostaliście w mailu z berlina ?
  • ~WAWA
    (2017-03-17 15:44)
    Rządy PiS mają medialną osłonę w TVP, ale gorliwością przewyższają ją media niezależne. Część z nich jest kontrolowana przez Jarosława Kaczyńskiego i jego otoczenie. Jak? Za sprawą skomplikowanego mechanizmu finansowego i sieci spółek, które wszystkie spotykają się w jednym miejscu: Instytucie im. Lecha Kaczyńskiego. To jest centrum tej biznesowej układanki. Finansowe imperium stojące za PiS ma swój początek w czasach transformacji. Wtedy między opozycję zostaje rozdysponowany majątek RSW Prasa Książka Ruch. Założonej w 1990 roku Fundacji Prasowej "Solidarności" przypada w udziale "Express Wieczorny" i kilka budynków w Warszawie. Kiedy w 2003 roku Fundacja zostaje wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, Jarosław Kaczyński jest w jej Kapitule (obok m.in. abpa Tadeusza Gocłowskiego). Instytut W 2012 roku zapada decyzja o likwidacji Fundacji Prasowej "S". Jako powód podano "wyczerpanie środków finansowych". Bo majątek Fundacji, m.in. spółka Srebrna, jest dzisiaj w Instytucie im. Lecha Kaczyńskiego. W Radzie Fundacji także są abp Gocłowski i Jarosław Kaczyński. Prezesem jest Barbara Czabańska, a członkiem zarządu wiceprezes PiS Adam Lipiński. Instytut podlega kontroli Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kiedy prosimy o wgląd do sprawozdań z działalności tej fundacji, słyszymy, że szybciej będzie, jeśli zajrzymy na stronę Instytutu, bo zgodnie z prawem tam powinny być publikowane takie dokumenty. Ale Instytut nie ma strony, w bazie organizacji pozarządowych jest tylko numer telefonu komórkowego. Dzwonimy, nikt nie odbiera. Miliony W sześciu punktach wymieniono cele działalności Instytutu, które sprowadzają się do edukacji obywatelskiej i wspierania tych, którzy działają na rzecz rozwoju demokracji. Nie ma tam ani słowa o zarządzaniu nieruchomościami czy działalności deweloperskiej.
  • ~Ppp
    (2017-03-17 15:28)
    Po pierwsze - nie ma czegoś takiego, jak "oszustwa na VAT", ponieważ to sam VAT jest oszustwem. Piszę o tym w sensie "moralnym", a nie prawnym, oczywiście. Po drugie - problem "oddzielania ziaren od plew" jest bardzo prosty do rozwiązania: musi wejść przepis, że określone służby NIE zajmują się sprawami o wartości poniżej jakiejś granicy, np. 10% płacy minimalnej. Policja nie przyjeżdża do wafelka za 99gr, skarbówka nie czepia się faktury czy paragonu za kilka złotych i problem znika sam. Pozdrawiam.
  • ~Sebastian Stodolak to antypolski defetysta!
    (2017-03-17 18:34)
    Defetystów i cyklistów na Madagaskar!!!
  • ~Jajacek
    (2017-03-17 15:48)
    Właśnie Morawiecki jedzie na G20, a........zaprosił go do kompanii niemiecki bank. Ciekawi szczegóły znajdą w "googlach". Czyżby Morawiecki miał się uczyć niemieckiej bankowości.
  • ~gostom
    (2017-03-18 08:16)
    Kasa dla nowego beneficjanta Polski przychodzi głównie z Uni i Niemiec. Ta impreza stworzona przed 25 lat, głównie przez zmieszanego kanclerza Helmuta Kohla i do dnia dzisiejszego kontynuowana przez panią Kanclerz Merkel. Wkrótce zakończy się ten teatr bez tłumu. Pozwalam sobie tylko przypomnieć o programie tzw. PHARE, z którego korzystała Polska i Węgry. Setki tysięcy stanowisk pracy przewieziono z Niemiec do Polski, Czech i Słowacji (Produktionsverlagerung). Te stanowiska pracy finansują do dnia dzisiejszego podatnicy i bezrobotni w Niemczech. Wprowadzenie waluty Euro w Niemczech było warunkiem postawionych przez Aliantów. Bez Euro nie byłoby zjednoczenia Niemiec. Ta właśnie unia walutowa doprowadziła, że z Niemiec od lat odpływa kapitał w wysokości 200 miliardów Euro rocznie. Ta kasa dodatkowo obok dotacji z Uni Europejskiej (sama Polska 17 miliardów Euro rocznie) służy na wyrównanie systemów finansowych w krajach zacofanych w Europie wschodniej i południowej.
  • ~Nietutejszy
    (2017-03-17 18:38)
    Ludzie! Uświadomcie sobie wreszcie, że na PiS zagłosowało w ostatnich wyborach PONAD 38% - czyli 2/5 tych Polaków, którym na Polsce zależy! A reszta - czyli połowa - to niestaty tylko tak zwani "ludzie tutejsi", którzy aktywnie odmawiając udziału w życiu politycznym swojej ojczyzny demonstrują ostentacyjnie BRAK ZAINTERESOWANIA JEJ LOSEM!!! Podejrzewam nawet, że ci ludzie tutejsi nie bardzo są świadomi tego, że na tym terenie zwanym przez nich "tutaj" albo "u nas", albo "ten kraj", istnieje jakiekolwiek państwo! Żeby bowiem zauważyć państwo lub jego brak - trzeba by sobie uświadomić, czym w ogóle państwo jest i czym nie jest! Faktem oczywiście jest, że ta bezładna "tutejsza" kupa kamieni, na której żyją i żerują ci ludzie tutejsi, państwa wcale nie przypomina, a tylko TO "państwo" w oczach tych ludzi przypomina kupę kamieni! I oni chałupniczą metodą i półlegalnie - a nawet jak legalnie - to nie są tego pewni, bo im o ich prawach i oboiązkach nikt niczego wyraźnie nie mówi - wybierają ukradkiem i w ustawicznym lęku z tej kupy pasujące im kamienie i z nich coś tam próbują budować! Żeby jakoś żyć! (Jak żyć - panie premierze?) Podejrzewam, że gdyby tym ludziom tutejszym przedstawić model prawdziwego, dobrze funkcjonującego i poważnego oraz suwerennego państwa, którego zapewne nigdy nie widzieli, a obok wysypać kupę kamieni i kazać im te dwa obiekty porównać - to by nie potrafili opisać różnicy, a może nawet nie potrafiliby jej dostrzec! I wybraliby oczywiście znaną sobie kupę kamieni, a z tej swojskiej kupy dalej wybieraliby pasujące im kamienie! Tak jak dzieci wybierały (a może nadal wybierają?) węgiel z hałd kamienia na Śląsku!

Może zainteresować Cię też: