Nagły zwrot w sprawie kwoty wolnej. Rząd zostawia sobie furtkę i ma trzy scenariusze

Rząd analizuje, czy stać go na choćby minimalną jej podwyżkę już od 1 stycznia 2017 r.

wróć do artykułu
  • ~Marcin
    (2016-11-21 07:58)
    Pracuję na etacie, po nocach siedzę przed kompem i dorabiam prowadząc jednoosobową działalność. Nie przysługują mi żadne zwroty i pomoce od Państwa, bo za dużo zarabiam. Szwagier ma w d...e wszystko, odrobi swoje 8 godzin i siedząc na fotelu do wieczora popija piwko. Mało zarabia, więc rząd go wspiera z tej i tamtej strony. I teraz najlepsze - rocznie zarabiamy tyle samo - ja (praca + działalność), szwagier (praca + zapomogi) Wniosek - w tym kraju się k...a nie opłaca pracować! I jak tu ma być dobrze?
  • ~Kasia
    (2016-11-21 07:17)
    A jak ma się to konstytucji gdzie wszyscy obywatele są równi wobec prawa ?
  • ~Coco Chanell
    (2016-11-21 09:01)
    Mozesz koze ubrac w rozowa marynarke, lecz koza zawsze zostanie koza!
  • ~Jawny Aneks Specjalny
    (2016-11-21 08:58)
    Model kagańca premierowskiego przechodzi dopiero intensywne testy (faza prototypowa) - a rysunki techniczne projektu trzymamy w teczce z nalepką JEDNOLITY PODATEK - a pod spodem widnieje na tej nalepce odręczny dopisek: (projekt) -------------------- Trwa wyścig obu projektów! Szanse są wyrównane! ----------------- Informujemy, że badania grafologiczne pisma, jakim został poczyniony ów dopisek przeprowadzimy dopiero na zlecenie prokuratury!
  • ~jerry m
    (2016-11-21 08:15)
    Jak to ?.Przecież pieniądze sa, trzeba tylko umieć nimi gospodarowac. Pamietam sam słyszałem z telewizora w kampanii wyborczej z ust pani szydło. Chyba, że to nie była pani szydło i to nie były usta...
  • ~Felicja
    (2016-11-21 08:19)
    Zamiast pińcet plus grocha powinna wprowadzić zmiany na kwotę Wolanów podatki to byłoby najlepsze rozwiazanie , uczciwe dla uczciwych ludzi ,bo pincet plus w wielu, wielu przypadkach otrzymał margines społeczny tz alkoholicy i nieroby
  • ~Pośrednio potwierdza to fakt, że ...
    (2016-11-21 08:42)
    ... jedna baba drugiej babie wsadziła do d u p y grabie - bezpośrednio i własnoręcznie - sama, kochaneńka moja, słyszałam o tym wczoraj w kolejce do kasy . . . i tak dalej...
  • ~Prawicowy Producent Galanterii Skórzanej
    (2016-11-21 08:48)
    Uwadze Prezesa Kaczyńskiego polecam moją niezwykle korzystną ofertę: Mam duży zapas (400 sztuk) nowych gustownych, solidnych i wytrzymałych kagańców ministerskich, wiceministerskich, senatorskich i poselskich ze skóry (jucht podszyty giemzą z filcowym wytłumiaczem szczekania) na stelażu z drutu nierdzewnego o średnicy 4 MM, w bardzo umiarkowanej cenie, które to kagańce dostarczę natychmiast własnym transportem pod wskazany adres! Cena do uzgodnienia w konwersacji całkowicie poufnej. Instalacja na specjalne zamówienie dowolnego typu robionego na miarę wędzidła (nawet ze zdalnym sterowaniem, regulacją siły naciągu i systemem wczesnego ostrzegania!) jak najbardziej możliwa - ale płatna ekstra! Jest to jedyna tego typu oferta w Unii Europejskiej. - Oczekuję życzliwego zainteresowania i szybkiej odpowiedzi na tym forum! Pozdrowienia! ------- ------------- ------------ PS.: Dla wicepremierów - Morawieckiego i Gowina - mam w ofercie specjalny model z obciążnikiem dolnej szczęki w kształcie robionych na miarę betonowych trzewików. Na pomysł tego innowacyjnego i unikalnego w skali światowej modelu wpadłem, kiedy mnie samemu opadała kilka razy szczena podczas wysłuchiwania niewczesnych i bezmyślnie klepanych przez nich szkodliwych bzdur! Więc w ramach przysługujących im "royalties" te dwa egzemplarze dostarczę jako gratisowy bonus!
  • ~Mitologizacja automatyzacji nieuniknionego postępu
    (2016-11-21 09:30)
    to jest coś w rodzaju bajki o "nierdzewnych gwoździach przyszłości" i znanych nam od 100 lat opowieści o trzypasmowych trotuarach trzech szybkości w miastach, które bezszelestnie wszędzie nas na czas dowiozą, i o helikopterach powszechnego użytku, którymi wyskoczymy do miasta po musztardę i zapałki! Większości zwyczajnych realnych prac w realnym świecie NIGDY (!!!) się nie da zautomatyzować - zwłaszcza zmian infrastrukturalnych, budowlanych i komunikacyjnych w wielkich miastach! Podobnie jest z dostarczaniem poczty i wszelkich przesyłek! Teoria dronów jest samobójcza - bo mnożone ponad miarę zaczną kolidować z ruchomymi elementami rzeczywistości zastanej i - w ramach kompletnego braku wyobraźni i zdolności przewidywania ich "operatorów" - wyłącznie przyczyniać się do katastrof. Przecież nie ma się co oszukiwać - większość ludzi nie potrafi nawet samochodu zaparkować!!! - Ogólnie - nie ma nawet sensu, żeby rozwijać ten temat - bo pracujący i spostrzegawczy ludzie na całym świecie wiedzą to doskonale od owych wspomnianych na wstępie 100 lat! - A mimo to - wciąż pojawiają się i na nieszczęście nas wszystkich są tolerowani kolejni szaleńcy usiłujący nas mamić nowym wspaniałym światem! To są niewolnicy swoich urojeń! Jak to już w roku 1932 zdefiniował Aldous Huxley - tak, tak - ten autor pojęcia "samca alfa" = = = - "Dobrowolność niewolnictwa umysłowego u ludzi nie polega na jego świadomej akceptacji. = = = Ono po prostu nie zostaje przez nich zauważone!" --- Bo niestety ci ludzie nie są w najmniejszym stopniu spostrzegawczy - jako że rodzaj "wykonywanej przez nich pracy" ani spostrzegawczości czy przytomności umysłu nie wymaga - ani tych cech nie doskonali. Oni by się zabili wiertarką udarową albo młotem pneumatycznym! Oni działają wyłącznie pod wpływem opętania, z którego należy ich leczyć na przykład kilkumiesięcznym obozem treningowym w kamieniołomach albo na budowie przy zespołowym ręcznym przejmowaniu dwuteowników z dźwigu na kolejnym piętrze i przy prawidłowym ich montażu! Albo przy modernizacji kabiny windy i wyposażenia szybu! Albo ręcznego montażu marmurowych płyt na ścianach nowo wznoszonego wieżowca! - Oni nigdy takich czynności nie tylko nie widzieli - ale oni po prostu nawet sobie nie wyobrażają, że takie czynności istnieją i są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania "otaczającej ich rzeczywistości"! Oni rzeczywistość widzą wyłącznie "kompleksowo" - jako kartonowy model pod szkłem! Ale niedługo i oni przestaną widzieć - zwłaszcza kiedy po zmroku zepsuje im się samochód na odległej wielkomiejskiej ulicy, na której w ramach oszczędności jest już czynna tylko jedna ledwie pełgająca latarnia na każde 100 czy 200 metrów - bo cała energia elektryczna poszła na owe trzypasmowe trotuary, podgrzewane autostrady i oświetlenie setek tysięcy hektarów powierzchni w biurowcach, w których nocą ręcznie uprzątają g n ó j pozostawiony przez "panów świata" szare cienie niewidocznych za dnia "ludzi podziemnych"!
  • ~Macisław Płatow
    (2016-11-21 08:35)
    Kasia w finansach nie ma równości . Bo gdzie jest równość? Gdy Ty zarabiasz np: 8000 tyś. miesięcznie ,a Twoja przyjaciółka 800zł. Żołądki ma cie jednakie.
  • ~trochę biedniejszy
    (2016-11-21 10:52)
    wybrańcy narodu z wiejskiej mają kwotę wolną od podatku ok 28000 zł.
  • ~osa
    (2016-11-21 09:15)
    Ewentualnie PiS przełoży to jak emerytury na koniec przyszłego roku, wtedy już nie będzie rządził i zwali winę na Tuska.
  • ~Laskowikowski
    (2016-11-21 09:19)
    @ "... Jak wynika z naszych informacji, prace nad tym trwają na zapleczu gabinetu Beaty Szydło." === czyli innymi słowy - Z TYŁU SKLEPU! Transmisja na bieżąco w naszym programie "W TYLE WIZJI"
  • ~osdor
    (2016-11-21 10:13)
    a firmy zagraniczne od 1989 roku .... podatek dochodowy 0%, podatek od powierzchni handlowej 0%, pobierają nasze dopłaty z unii, dostają bezzwrotne dotacje od państwa (patrz 80 milionów gratis mercedes 2016 rok), zatrudniają pracownikow bez zusu przez tymczasowe agencje pracy, uchylaja sie od podatku vat
  • ~emeryt 10
    (2016-11-21 10:28)
    Wiadomo było, że na wszystkie obietnice rządu nie ma pieniędzy. A w dodatku co to za prawica, która rozdaje pieniądze ? Program 500+ skoro już jest, to trzeba go zostawić,lecz trzeba zmodyfikować. Jeżeli ten program miał sprzyjać narodzinom nowych dzieci, to trzeba było dać po 250 zł na dzieci już urodzone, a 500 zł na dziecko, które urodzi się po wejściu ustawy. Po co dawać na drugie i następne dziecko w rodzinach o dużych dochodach,np.powyżej 5 tys. zł na osobę. Lepiej dać na pierwsze dziecko w rodzinach o dochodzie do 1500 zł na osobę ( a nie 800 zł). Jeżeli komuś chcemy dać 500 zł, to innemu musimy zabrać 700 zł, bo 200 zł będą wynosić koszty. Za te wszystkie obietnice zapłacimy my wszyscy, nawet emeryci, bo dawniej dostawałem 40 zł podwyżki, a ostatnio 3 zł . Bogaci i politycy nie dadzą odebrać sobie ani złotówki.
  • ~Blazen z zoliborza
    (2016-11-21 12:37)
    Ten pozal sie Boze rzad prowadzi nas do grobowj deski .
  • ~real
    (2016-11-22 13:53)
    proponuje,zwiekszyc kwote woln od podatku tylko dla politykow,rzadzacych.oni tak ciezko pracja,malo zarabiaja.to nie politycy tylko politykierzy.dobro polski dla kasy i za kase.dobra zmiana.
  • ~Masz problem z nietrzymaniem m o c z u?
    (2016-11-21 09:45)
    Jednolity podatek Cię wkrótce wyleczy!
  • ~Rząd zostawia sobie furtkę
    (2016-11-21 09:33)
    i dzięki temu ma dwa wyjścia! Oprócz tego tradycyjnie może wyjechać z podziemnego garażu na służbowych taczkach! Ochrona BOR-u zapewniona ustawowo!
  • ~ktoś
    (2016-11-21 11:31)
    Co, na samoloty, telefony, laptopy i luksusowe wozidełka dup oraz na Rydza miało by zbraknąć?! Przecież świątynka Pychy Glempa też potrzebuje zasilenia!!!! ;)

Może zainteresować Cię też: