Co wiemy o nowym PODATKU szykowanym przez rząd Beaty Szydło? [ANALIZA]

| Aktualizacja:

Najwcześniej po pierwszym listopada poznamy założenia podatku jednolitego. Na zapleczu rządu trwają prace nad szczegółowymi rozwiązaniami. Ostatnio uchwalone ustawy o połączeniu baz danych ZUS i urzędów skarbowych mają ułatwić przygotowanie prognoz na temat skutków wprowadzenia planu Beaty Szydło. Zebraliśmy dostępne na dziś informacje na temat tego, jak będzie wyglądał nowy system. W naszej analizie wskazujemy również na potencjalne pułapki, które mogą położyć reformę.

wróć do artykułu
  • ~fałszywa premier
    (2016-10-28 13:55)
    Pozory wprowadzania sprawiedliwości społecznej . W rzeczywistości chcą nas puścić w skarpetkach . Szydło z mężem się obłowią i ich kolesie , oraz Rydzyk i kościół by syn Szydło szybko awansował w hierarchii kościelnej .
  • ~logika
    (2016-10-28 14:06)
    by bardziej obciążyć podatkami dobrze zarabiających nie jest potrzebna , aż tak duża reforma . Jest ona tylko przykrywką do obciążenia dodatkowo całego społeczeństwa ( z różnym obciążeniem ) i wyprowadzenia tych środków przez "dobrą zmianę" i kościół .
  • ~celina
    (2016-10-28 14:56)
    przekręt w białych rękawiczkach
  • ~Płatnik podatków
    (2016-10-28 19:39)
    W ramach tej "Dobrej zmiany", doj...bią nam tak, że aż nam kapcie spadną! Skądś przecież kasę na 500+ i inne podobne wynalazki muszą brać! A to jest kochani dopiero początek!
  • ~Pszczółka13
    (2016-10-27 16:45)
    Krótko mówiąc, wszyscy, którzy zarabiają od 6 tysięcy na rękę wzwyż, będą dodatkowo okradani, ponieważ płacąc powyżej tej kwoty na ZUS, nie dostaną już od tych składek grosza emerytury. Tak było za PRL-u, gdy nie pozwalano przedsiębiorcom płacić wyższych składek, przez co ich emerytury były bardzo niskie. To zresztą była jedna z tez manifestu komunistycznego, która głosiła, że im więcej ktoś pracuje i zarabia, tym więcej procentowo musi płacić podatku.
  • ~ojej
    (2016-10-28 17:09)
    Jednolity podatek nie będzie obojętny dla budżetu, bo pozwoli na wymiganiue się od niezrealizowanej obietnicy wyborczej - podniesienia kwoty wolnej od podatku. I pewnie głównie o to chodzi.
  • ~126prekarianin
    (2016-10-28 17:04)
    Czyli realna gospodarka zapłaci 3 razy,1) za siebie,2) raz za tych co w budżetówce, 3) raz do produkcji dzieci przez bezrobotnych bo kto ich potem będzie zatrudniał po 8 klasach "patriotycznej szkoły powszechnej". To tylko wykręt żeby zlikwidować UC-P, zwykłe oszustwo.
  • ~dosc
    (2016-10-29 14:17)
    Do informatyzacji proponuję najlepszych ludzi ze z branży IT ze szkoły Rydzyka. LOL
  • ~max power
    (2016-10-29 13:33)
    Najpierw wprowadzi się jednolity podatek, następnie stałą, niską emeryturę dla każdego niezależnie od dochodu. Później wprowadzi się dodatkową składkę emerytalną i dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. A wszystko to pod hasłami dobrej zmiany, by żyło się lepiej wszystkim.
  • ~Dor
    (2016-10-27 08:14)
    Szkoda że tak późno! Środowisko liberalno-lewackich złodziei doiło nas przez tyle lat!! Ponad 1100 zł miesięcznie na ZUS!!! A gdzie jeszcze opłacić podatki. Osoby, które prowadzą działalność nie maja płatnego urlopu! Nawet Belka chwali pomysł a te s c i e r w a lewackie będą pluć. Tyle im zostało!
  • ~gen
    (2016-10-30 21:50)
    Wszystkie te pomysły, ustawy inwigilacyjne, rolne, aborcyjne, podatkowe to robota Jarosława K. a nie rządu B. Szydło

Może zainteresować Cię też: