Jedna danina zamiast PIT i składek na ZUS i NFZ. "Jest decyzja polityczna"

| Aktualizacja:

Jest już "decyzja polityczna", że jednolita danina połączy PIT oraz składki na ZUS i NFZ - powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. To realizacja planów, o których mówiła w DGP premier Beata Szydło.

wróć do artykułu
  • ~Alojzy
    (2016-09-26 11:43)
    Rosłoby obciążenie, oj rosłoby. Np. 3000 zł daniny od 5000 zł przychodu. Ktoś musi zapłacić za przeżarte przez polityków i ZUS pieniądze.
  • ~zespół wespół
    (2016-09-26 11:49)
    Beata szuka na 500 plus - w przyszłym roku plajta
  • ~x
    (2016-09-26 11:54)
    ZUS do calkowitej zmiany. Skonczyc z socjalem i emertyturami fundowanymi przez innych. Skonczyc z emeryturami minimalnymi - ludzie powinni dostawac tyle emerytury ile odlozyli skladek, nie placiles nie dostaniesz emerytury. Placiles grosze - dostaniesz groszowa emeryture. Obecny system to patologia - polega na kradziezy czesci srodkow osobom, ktore uczciwie placa ZUS - z tych ukradzionych pieniedzy funduje sie emerytury minimalne cwaniaczkom, ktorzy ZUSu nie chca placic. Chca miec wieksze wyplywy do ZUS - niech zlikwiduja emeryture minimalna - to proste.
  • ~hnrx
    (2016-09-26 12:22)
    likwidacja kwoty wolnej od podatku ? a czy czasem nie obiecywali jej podniesienie ?:D:D:D::D oj szybko się kończą pieniądze ,trzeba wymyślać nowe podatki
  • ~san
    (2016-09-26 13:04)
    UBECKIE i komunistyczne uwłaszczone pokolenia czują, że koryto się kurczy. Mobilizują swe siły na spędach KODomitów.
  • ~Ponimirski
    (2016-09-26 13:11)
    Szczerze, coś mi się wydaje ze ten pomysł to sztandarowa "mina" na której polegnie PiS. Tak właśnie wygląda realizacja obietnic wyborczych w ich wykonaniu. Obiecali podnieść wolna od podatku na coś ponad 7 tys., a w rzeczywistości po wyborach znoszą ja zupełnie! Brawo "Dobra Zmiana"! Brawo PiS!
  • ~walenty
    (2016-09-26 13:12)
    Ostatnie cuda uczynił Jezus Chrystus. Rząd chce zedrzeć, nie pomóc albo uprościć. Zobaczycie. Jak można komuś dać, kiedy nie ma z czego. Najpierw zabrać, później dzielić, dzielenie będzie sprawiedliwe bo my dzielimy. W te cuda wierzycie?
  • ~dojna zmiana w alkcji
    (2016-09-26 13:27)
    MAJSTERKOWICZE Y PIS NIC DOBREGO NIE WyMyśLą. zafundują bałagan a tak lepiej jest kombinować niektórym
  • ~AAA
    (2016-09-26 13:54)
    Brawo PIS
  • ~x
    (2016-09-26 14:34)
    I to jest najbardziej szkodliwa decyzja ekonomiczna jaka może być. W obecnym systemie emerytalnym najlepsza rzecz jaka jest, to transparentność i doroczna informacja dla każdego, ile składek odlożył ma jaką i prognozę emerytalną. Po ujednoliceniu podatku ta transparentność zniknie nikt nie będzie wiedział ile odłożył i co go czeka w przyszlości dzięki czemu rząd będzie mógł oszukiwać z emeryturami ile wlezie.
  • ~Jurek
    (2016-09-26 14:37)
    tépy dziennikarzyno z DER szmatlawca- sprawdz co oznacza slowo danina
  • ~xxxx
    (2016-09-26 15:17)
    Niski podatek liniowy i emerytura obywatelska , plus likwidacja wszelkich przywilejów emerytalnych tu i teraz - to jedyne co się sprawdzi i sprawi ,że ludzie wreszcie będą mieli kasę . O resztę każdy musi zadbać sam a nie jak żebrak wyciągać łapy do Państwa. A pomagać można wyłącznie seniorom i ludziom z widocznym kalectwem, po przeszczepach czy leczeniu onkologicznym , bo to im uniemożliwia pracę . Reszta powinna sama na siebie i swoją emeryturę pracować
  • ~rychu
    (2016-09-26 15:21)
    "Jest decyzja polityczna" i bedzie burdel jak nigdy do tej pory, bo zaraz sie okaze ze trzeba placic 75% swoich dochodow !!!!!!!!!!!!!!! po pierwsze dlatego ze zeby w miare sprawiedliwie wyliczyc wielkosc tej daniny dla jednego czlowieka potrzeba bedzie wiecej ludzi niz do tej pory - to bedzie sztuka policzyc Kowalskiego ktory ma 2 dzieci i pracuje z zona i Malinowskiego, ktory ma jedno dziecko a zona nie pracuje !!!!!!! napisanie takich programow, chociaz bardzo trudne (z powodu 1000 wariantow) nie potrwa zbyt dlugo, ale nauczenie ich prawidlowego stosowania potrwa lata !!!!!!!! wiecie ludzie ile milionow skarg wplynie ??!!! ilu ludzi bedzie sie wsciekac, ilu przymierac glodem ??!!!!!
  • ~tusk POd wariograf i transmisja na żywo
    (2016-09-26 15:21)
    BRAWO PIS !!!!
  • ~Sb
    (2016-09-26 16:18)
    Co z tą kwota wolną? W jednym miejscu piszecie o likwidacji, w cytacie o wprowadzeniu?
  • ~Józik
    (2016-09-26 16:20)
    NFZ + ZUS + PIT ) x 2 i będzie git.
  • ~szkoda gadać
    (2016-09-26 17:22)
    Koniec ulg dla przedsiębiorców i podatników,koniec kwoty wolnej od podatku-likwidacja- wyższe podatki,i tak zagmatwane ze nikt nie będzie wiedział o co chodzi ,a to wszystko razem ze skladkami ZuS w jednym korycie.Mysle ze to będzie koniec pisu.Szukaja pieniędzy wszędzie gdzie sie da.
  • ~SEBO
    (2016-09-26 18:15)
    A co z tymi co pracowali na czarno zeby tylko przeżyć,gdzie smiecie zwane pracodawcą nie odprowadzali składek na ZUS,jak sie rodziła młoda demokracja,wszystko sie rozpadło,gdzie nie było pracy. Gdzie był wyzysk,tzw. pracodawcy żerowali i w ten sposub się dorabiali na ludziach. Ci ludzie robili również ciężko jak ty ******* byli oszukani robiąc na bez ZUS!
  • ~krzyhoo1
    (2016-09-27 07:51)
    znaczy się, zapomnijcie o wspólnym rozliczaniu dochodu ze współmałżonkami i dalej głosujcie na koryto plus dla PiSu
  • ~Waldek
    (2016-09-27 14:48)
    Faktycznie to będzie rzeczywista zmiana dla ludzi. Będą wyższe podatki. Znaczy się trzeba przenieść działalność do innego kraju.

Może zainteresować Cię też: