Jedna danina zamiast PIT i składek na ZUS i NFZ. "Jest decyzja polityczna"

| Aktualizacja:

Jest już "decyzja polityczna", że jednolita danina połączy PIT oraz składki na ZUS i NFZ - powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. To realizacja planów, o których mówiła w DGP premier Beata Szydło.

wróć do artykułu
  • ~doradca podatkowy
    (2016-10-06 12:37)
    W zakamuflowanej formie okradanie tych najuboższych , a szczególnie tych z większą ilości dzieci . Fałszywi dobrodzieje .
  • ~xy
    (2016-10-06 12:29)
    kradzież w białych rękawiczkach
  • ~ekonomia głupcze ekonomia
    (2016-10-06 12:26)
    Z wyliczeń niezależnych ekonomistów wychodzi , że na tych zmianach dużo stracą najubożsi a naibardziej ci z większą ilością dzieci . Dla zarabiających 5000zł i więcej zmiana byłaby obojętna . Stracili by też zarabiający powyżej 15000zł , ale oni tego bardzo nie odczują .
  • ~historia lubi się powtarzać
    (2016-10-06 12:14)
    Komuniści w swych planach też pomagali słabszym obywatelom miast i wsi , ale jakoś tak im wychodziło , że coraz bardziej okradali im kieszenie i zaczęli dawkować im wyżywienie , wprowadzając kartki na mięso , cukier , papierosy i alkohol . Gospodarkę doprowadzając do ruiny i bankructwa .
  • ~yak2k
    (2016-10-05 17:04)
    Prosty sposób żęby ZUS musieli zacząć płącić wszyscy (renciści, emeryci, młodzi przedsiębiorcy)
  • ~IGO
    (2016-09-30 19:26)
    Przeciez to sa wyjatkowe prymitywy.PIS doprowadzi kraj do ruiny i wojny bratobojczej.
  • ~gosc
    (2016-09-29 11:57)
    Dopoki nie ma szczegolow mozna pospekulowac.Brak kwoty wolnej od podatku wymarzonej przez emerytow, oj ostrzyli zabki na te 1000 + razy 2 , choc jednorazowe w skali roku, ale jednak. Malo tego, zabrac im dotychczasowa wolna od podatku.Sukces w wyborze suwerena.
  • ~Bezradny Anatol
    (2016-09-28 16:50)
    Zgadzam się na każdy podatek o ile będzie dotyczył wszystkich w równym wymiarze. Sędziów, prokuratorów, polityków, rolników, górników, księży, mundurowych i nauczycieli.Jeśli będzie inaczej to to jest tylko ściema jakaś.Ubruttowić wynagrodzenia i każdemu po równo - 25% . Panie Kowalczyk jest pan chyba jednym z najrozsądniejszych ************ no i rozumie pan co to są "procenty w matematyce".
  • ~Mr Ed
    (2016-09-28 09:25)
    No to zapowiada sie kolejny exodus przedsiebiorców Politycy sami zyciowo nieporadni , tylko dzieki klakierskiemu zachowaniu i łaskawosci prezesa coś znaczą Zaden z nich nie osiągnął na niwie biznesowej niczego Ale politycznie próbują Gamonie
  • ~Edward Sopot
    (2016-09-28 09:20)
    No cóż Trzeba będzie wyprowadzać firmę z tego kraju Lub poszukać innych metod Mam być karany za to że inwestuję ( kwoty 8 cyfrowe ) we własną firmę ,? Mam być karany za to że, zatrudniam ? Mam być karany za to że jestem pracowity ( 12 lat bez urlopu ) ? To chyba wolę sprzedać firmę ( może jakiś związkowiec pokaże jak potrafi pracować ? ) Otrzymane pieniądze wpłacę do dobrego banku na procent i ....też będę miał kilkadziesiąt tysięcy odsetek ! Pracownicy po zwolnieniu pójdą szukać innej pracy
  • ~Marian
    (2016-09-28 09:07)
    Ten pomysł przed wyborami przedstawiła P.O.,wtedy P.I.S.krytykował że to ukryte okradanie ludzi.Teraz P.I.S. z korzysta z okradania obywateli.
  • ~ktoś
    (2016-09-27 18:20)
    I jeszcze łatwiej będzie nas OKRADAĆ! Może najpierw te pieniądze KSIĘGOWAĆ NA NASZE KONTA W ZUS?!!!!!
  • ~Waldek
    (2016-09-27 14:48)
    Faktycznie to będzie rzeczywista zmiana dla ludzi. Będą wyższe podatki. Znaczy się trzeba przenieść działalność do innego kraju.
  • ~krzyhoo1
    (2016-09-27 07:51)
    znaczy się, zapomnijcie o wspólnym rozliczaniu dochodu ze współmałżonkami i dalej głosujcie na koryto plus dla PiSu
  • ~SEBO
    (2016-09-26 18:15)
    A co z tymi co pracowali na czarno zeby tylko przeżyć,gdzie smiecie zwane pracodawcą nie odprowadzali składek na ZUS,jak sie rodziła młoda demokracja,wszystko sie rozpadło,gdzie nie było pracy. Gdzie był wyzysk,tzw. pracodawcy żerowali i w ten sposub się dorabiali na ludziach. Ci ludzie robili również ciężko jak ty ******* byli oszukani robiąc na bez ZUS!
  • ~szkoda gadać
    (2016-09-26 17:22)
    Koniec ulg dla przedsiębiorców i podatników,koniec kwoty wolnej od podatku-likwidacja- wyższe podatki,i tak zagmatwane ze nikt nie będzie wiedział o co chodzi ,a to wszystko razem ze skladkami ZuS w jednym korycie.Mysle ze to będzie koniec pisu.Szukaja pieniędzy wszędzie gdzie sie da.
  • ~Józik
    (2016-09-26 16:20)
    NFZ + ZUS + PIT ) x 2 i będzie git.
  • ~Sb
    (2016-09-26 16:18)
    Co z tą kwota wolną? W jednym miejscu piszecie o likwidacji, w cytacie o wprowadzeniu?
  • ~tusk POd wariograf i transmisja na żywo
    (2016-09-26 15:21)
    BRAWO PIS !!!!
  • ~rychu
    (2016-09-26 15:21)
    "Jest decyzja polityczna" i bedzie burdel jak nigdy do tej pory, bo zaraz sie okaze ze trzeba placic 75% swoich dochodow !!!!!!!!!!!!!!! po pierwsze dlatego ze zeby w miare sprawiedliwie wyliczyc wielkosc tej daniny dla jednego czlowieka potrzeba bedzie wiecej ludzi niz do tej pory - to bedzie sztuka policzyc Kowalskiego ktory ma 2 dzieci i pracuje z zona i Malinowskiego, ktory ma jedno dziecko a zona nie pracuje !!!!!!! napisanie takich programow, chociaz bardzo trudne (z powodu 1000 wariantow) nie potrwa zbyt dlugo, ale nauczenie ich prawidlowego stosowania potrwa lata !!!!!!!! wiecie ludzie ile milionow skarg wplynie ??!!! ilu ludzi bedzie sie wsciekac, ilu przymierac glodem ??!!!!!

Może zainteresować Cię też: