Brak kwoty wolnej, likwidacja liniowego PIT... Rząd na nowo składa system podatkowy

Większa progresja, brak kwoty wolnej, likwidacja liniowego PIT i tzw. trzydziestokrotności, tak może wyglądać przyszły model.

wróć do artykułu
  • ~enter
    (2016-05-11 08:54)
    Krok w dobrą stronę, tylko dlaczego ciągle słyszę - trwają prace?! Chciałbym w końcu usłyszeć - wprowadziliśmy!!!
  • ~duzo zarabiajacy biznesmen
    (2016-05-11 09:04)
    dla zarabiajacych tyle co minimalne wynagrodzenie i ponizej nie powinno byc wcale podatku, reszta powinna placic podatek w jednej stawce identycznej dla wszystkich, np.15%. dlaczego karac osoby ktore zarabiaja bardzo duzo wysokim podatkiem. osoba ktora zarabia 25000 placi i tak 10x wiecej podatku niz ktos kto zarabia 2500, dlaczego mieliby placic jeszcze wiecej ? dzieki temu nikt nie bedzie kombinowac, aktualnie tylko malo zarabiajacy placa podatki, osoby z ogromnymi zarobkami nie placa go wcale lub w minimalnej kwocie sposobow jest duzo. po co ta patologia.
  • ~der
    (2016-05-11 09:06)
    ZMIANY, jakie zmiany ----tow. Rzepliński i jego koledzy czuwają.....
  • ~Mirek
    (2016-05-11 09:08)
    Podatki powinny być liniowe i wynosić np. 10% bez zwolnień. Bogaci nie płacą tyle samo co biedni. 10% od 100tys to 10 tys. 10% od 1mln to 100tys. PiS TO SOCJALIŚCI.
  • ~Kaz
    (2016-05-11 09:39)
    Panama czeka na milionerów z Polski. Trzeba uszczelniać i karać, a 100 mld. trafi do budżetu.
  • ~kwr
    (2016-05-11 09:40)
    jeśli wymyślę biznes, który się domyka, uruchomię raz - domyka się, drugi raz domyka się, iiiiiiiiii nagle za trzecim razem - jestem na minusie -bo wskoczyłem w inny próg podatkowy bez sensu
  • ~ob.RP
    (2016-05-11 10:22)
    wierzę, że PiS stworzy sprawiedliwe podatki.poprzednikom zabrakło woli, czasu i odwagi
  • ~Samozatrudniony/przedsiębiorca
    (2016-05-11 10:58)
    Jak zniosą liniowy podatek dla DG to samozatrudnieni zaczną przenosić firmy do Czech, albo do UK. Brak limitu ZUS też do tego ludzi zachęci. Im bardziej skomplikowany system podatkowo-składkowy, tym bardziej ludziom którzy mają dużo do stracenia chce się kombinować żeby go obejść.
  • ~arti
    (2016-05-11 11:25)
    Niech zrobią milion progów...Bogaci i tak nie płacą PITów... Tylko biedota nie będzie mogła się wzbogacić...
  • ~ja
    (2016-05-11 12:41)
    Ciekawe czy posłowie zniosą sobie wolną kwotę od podatku w wysokości 30000 tys. bo o tym mówił dzisiaj rano wicemarszałek z KUKIZ 15. Szary lud ma kwotę wolną niewiele ponad 3000 tys a posłowie 30000 tys. To jest sprawiedliwe ??? Prosimy zacząć od siebie wszystkie przemiany a pózniej dopiero od społeczeństwa.
  • ~obywatel
    (2016-05-11 12:56)
    Te propozycje można podsumować prostym stwierdzeniem - PiS szykuje nam podwyżkę podatków.
  • ~emeryt 10
    (2016-05-11 14:14)
    A może pomysłodawcy reformy podatków przedstawią wyliczenia,ile na tej reformie zyska przeciętny pracownik mający średnią krajową, ile zyska przeciętny emeryt,ile zyskają najbiedniejsi, a ile najbogatsi ? Miało być podwyższenie kwoty wolnej od podatku, a nie będzie wcale kwoty wolnej ? Jestem za pod warunkiem, że jako emeryt z emeryturą zbliżoną do średniej emerytury krajowej, zyskam na tym. Mam jednak wątpliwości, czy coś zyskam ? Przecież ktoś musi zapłacić za spełnienie obietnic wyborczych. Bogaci nie dadzą zabrać sobie ani złotówki, więc zapłacimy my wszyscy ?
  • ~Stenio
    (2016-05-11 14:38)
    Skoro 97% podatników mieści się w pierwszym progu, to jak myślicie kogo dotkną nowe wyższe stawki, te 3% najwięcej zarabiajacych? . Pis-bolszewia podniesie stawkę podatku również dla większości nie przekraczajacej pierwszego progu i żebyście się nie zdziwili, że tych stawek będzie w tej grupie kilka. W ten prosty sposób rzund dobrej zmiany jedną ręka da, a drugą ręką zabierze pincet +.
  • ~ren
    (2016-05-11 15:06)
    Kwota wolna od podatku jednakowa dla wszystkich
  • ~propaganda_pisu
    (2016-05-11 15:09)
    Propaganda Pisu: chcielibysmy aby, wyobrazamy sobie, nalezaloby :DDD Do tej pory kazda pisowska ustawa to gniot.
  • ~xxxx
    (2016-05-11 15:10)
    Nie ma sprawiedliwszego podatku niz liniowy , bez zwolnień i ulg. Tylko tak dalej , niech wprowadzą te nowe stawki a dopiero będzie szara strefa o jakiej wcześniej świat nie słyszał.
  • ~Rozbawiony
    (2016-05-11 15:19)
    Czyli podatki w górę. Dobra zmiana
  • ~Tak ma być
    (2016-05-11 15:29)
    Bogaci powinni mieć 70 % podatku. Maksymalna stawka.
  • ~Rochu
    (2016-05-11 18:01)
    A poważnie miałem nadzieję na dobrą zmianę. Ujednolicenie ZUS+PIT to dobry pomysł, który może przynieść sporo oszczęsności. Ale jeśli oprócz tego zrobimy podwyżkę... To znowu skończy się komplikacją całego systemu i wszystkie oszczędności będą psu w d... W tej chwili pod koniec roku wpadam w wyższy próg (taki prezent od rządu, żebym świąt nie miał zbyt radosnych). Ale jak mi jeszcze podniosą podatki to będzie kolejna fala emigracji i szarej strefy. W tej chwili i tak wykonuję pracę dla klientów za granicą i nie jest to większy problem, żeby przenieść również za granicę płacone podatki (i to w 100% legalnie)
  • ~Rochu
    (2016-05-11 18:46)
    A poważnie miałem nadzieję na dobrą zmianę. Ujednolicenie ZUS+PIT to dobry pomysł, który może przynieść sporo oszczęsności. Ale jeśli oprócz tego zrobimy podwyżkę... To znowu skończy się komplikacją całego systemu i wszystkie oszczędności będą psu w d... Przy obecnych podatkach pod koniec roku wpadam w wyższy próg (taki prezent od rządu, żebym świąt nie miał zbyt radosnych). Ale jak mi jeszcze podniosą podatki to będzie kolejna fala emigracji i szarej strefy. W tej chwili i tak wykonuję pracę dla klientów za granicą i nie jest to większy problem, żeby przenieść również za granicę płacone podatki (i to w 100% legalnie bo i tak wiekszosc czasu jestem za granica - w Polsce spedzam weekendy i swieta oraz place podatki).

Może zainteresować Cię też: