Brak kwoty wolnej, likwidacja liniowego PIT... Rząd na nowo składa system podatkowy

Większa progresja, brak kwoty wolnej, likwidacja liniowego PIT i tzw. trzydziestokrotności, tak może wyglądać przyszły model.

wróć do artykułu
  • ~Windom Wizard
    (2016-07-27 13:51)
    Partia Populizm i Socjalizm niszczy gospodarkę kraju w sposób nieprawdopodobny poza tym pozbawia ludzi godności nie daje możliwości zdobycia pieniędzy i bogacenia się poprzez pracę jedynie zabiera i rozdaje część wg swojego uznania. Nieprawdopodobne, że większość ludzi zagłosowało na Populizm i Socjalizm. To świadczy o Nas o Polsce i Polakach. W pierwszych wyborach prezydenckich startował w 2 turze Tymiński, który mówił, że ma czarną teczkę i w teczce listę agentów , ale ją pokaże jak wygra wybory i tak znalazł się w 2 turze wyborów prezydenckich w 40 milionowym kraju.
  • ~Whatever
    (2016-06-06 01:41)
    Co to niby za sprawiedliwość? Bogaci i tak płacą więcej bo od wyższych dochodów ten sam procent daje wyższą kwotę. Progresja oznacza tyle, że karalna będzie zaradność, pomysłowość i pracowitość. Mam całkiem sporo znajomych-nierobów którzy bezczelnie przyznają że to się opłaca, niektórzy nawet nie zamierzają podejmować pracy. Będzie ich jeszcze więcej przy pomysłach typu progresja podatkowa i 500+. Ciekawe kto będzie zarabiać w tym kraju jak większość uzna, że nie warto bo zabiorą.
  • ~kijpisowiwryj
    (2016-05-25 19:56)
    nie musze qqq w kraju mieszkac jak skoncza z liniowym to ja koncze pobyt w tym kraju ! Dowidzenie matolom! Nie bede placil na 500 wala ! Nikt mi nic nie dal !
  • ~SzefJana
    (2016-05-18 10:24)
    likwidacja podatków od pracy, nie wolno karać za pracę !!! ten podatek i tak w 1/2 to wpływy z budżetówki (emeryci, wojsko nauczyciele) po prostu bezsens... tylko trzy podatki: VAT 15 % (jednolity, podatek gruntowy i pogłówny, dla firm obrotowy 1% reszta absolutnie nie potrzebna...
  • ~Adam
    (2016-05-17 22:23)
    Super, widzę, że PiS realizuje program partii Razem, gdzie przecież jest postulat wprowadzenia 6 stopniowej progresji. Marksizm pełną gębą. Aha, zapomniałem jeszcze o ustawie o ziemii, która nakazuje bycie rolnikiem i mieszkanie 5 lat na danym terenie, żeby kupić grunty. Katastrofa
  • ~Marcin
    (2016-05-17 10:18)
    Nie znam się na podatkach. Ale jak bedzie jeszcze cieżej tutaj żyć to Angila welcome.
  • ~GallAnonim
    (2016-05-14 19:05)
    A co kochani - myśleliście, że PiSsocjalizm jest za darmo? Chcieliście 500, to zapłacicie. 1000.
  • ~czytelnik
    (2016-05-13 21:37)
    Znowu wszystko równo spie....ą, a nas okradną!
  • ~ALA
    (2016-05-13 16:56)
    WY MACIE BRAK WOLNEJ KWOTY SZARYCH KOMOREK. CO BUNDES ZEITUNG TO ZEITUNG - KAZDY ROZPOZNA W MIG
  • ~ksiegowa
    (2016-05-13 08:58)
    Lewiatan mówi: podniesie to koszty administracyjne. Gdzie? księgowa zap...la i nikt jej się nie pyta ile faktycznie godzin poświęca na pracę. O podwyżkach zapomnij. A księgowa w małej firmie robi wszystko. Ja chociaż mam niby niewielką firmę ale dokumentów multum. A często zdarzają się takie, przy wyjaśnianiu których schodzi nawet nie dużo ale bardzo dużo czasu. Dlatego nierzadko zdarza się praca po godzinach, za którą nikt nie płaci. Więc gdzie ta zwyżka kosztów administracyjnych
  • ~zxx
    (2016-05-13 08:32)
    nic dobrego dla ludu ciemnego,jak będą nas tak traktować to będzie ciężko,a jakie emerytury będę miały nasze dzieci skoro my mamy takie małe
  • ~vh
    (2016-05-13 00:31)
    jedna emeryutura socjalna, kto sie nie ustawil do emerytury to juz sie nie ustawi, tylki mamy takie same na starosc, a tym ktorzy mowia jak wiele oni zarabiaja i ze to niesprawidliwe to odpowiadam ze wysokosc zarobkow zwiazana jest z pewnym przywilejem spolecznym - solidarnie wkladaja wiecej bo spoleczenstwo daje im mozliwosc zarobic wiecej - jesli maja wole placic mneisze stawki emerytalne to spoleczenstwo moze im obciac zarobki (postulat wyrownania max/min dochodu) - wasz wybor.
  • ~pojęcia nie mam kto i jak lobbuje za ich utrzymaniem
    (2016-05-12 23:02)
    Zlikwidowac koszty uzyskania przychodu! to jest skandaliczna dziura bez dna!
  • ~Predator
    (2016-05-11 21:15)
    Już cwaniaczą. Znaczy - widzą horyzont zdarzeń, tzn. brak kasy na plus pincsetkę w 2017 i kolejnych latach.
  • ~Rochu
    (2016-05-11 18:46)
    A poważnie miałem nadzieję na dobrą zmianę. Ujednolicenie ZUS+PIT to dobry pomysł, który może przynieść sporo oszczęsności. Ale jeśli oprócz tego zrobimy podwyżkę... To znowu skończy się komplikacją całego systemu i wszystkie oszczędności będą psu w d... Przy obecnych podatkach pod koniec roku wpadam w wyższy próg (taki prezent od rządu, żebym świąt nie miał zbyt radosnych). Ale jak mi jeszcze podniosą podatki to będzie kolejna fala emigracji i szarej strefy. W tej chwili i tak wykonuję pracę dla klientów za granicą i nie jest to większy problem, żeby przenieść również za granicę płacone podatki (i to w 100% legalnie bo i tak wiekszosc czasu jestem za granica - w Polsce spedzam weekendy i swieta oraz place podatki).
  • ~Rochu
    (2016-05-11 18:01)
    A poważnie miałem nadzieję na dobrą zmianę. Ujednolicenie ZUS+PIT to dobry pomysł, który może przynieść sporo oszczęsności. Ale jeśli oprócz tego zrobimy podwyżkę... To znowu skończy się komplikacją całego systemu i wszystkie oszczędności będą psu w d... W tej chwili pod koniec roku wpadam w wyższy próg (taki prezent od rządu, żebym świąt nie miał zbyt radosnych). Ale jak mi jeszcze podniosą podatki to będzie kolejna fala emigracji i szarej strefy. W tej chwili i tak wykonuję pracę dla klientów za granicą i nie jest to większy problem, żeby przenieść również za granicę płacone podatki (i to w 100% legalnie)
  • ~Tak ma być
    (2016-05-11 15:29)
    Bogaci powinni mieć 70 % podatku. Maksymalna stawka.
  • ~Rozbawiony
    (2016-05-11 15:19)
    Czyli podatki w górę. Dobra zmiana
  • ~xxxx
    (2016-05-11 15:10)
    Nie ma sprawiedliwszego podatku niz liniowy , bez zwolnień i ulg. Tylko tak dalej , niech wprowadzą te nowe stawki a dopiero będzie szara strefa o jakiej wcześniej świat nie słyszał.
  • ~propaganda_pisu
    (2016-05-11 15:09)
    Propaganda Pisu: chcielibysmy aby, wyobrazamy sobie, nalezaloby :DDD Do tej pory kazda pisowska ustawa to gniot.

Może zainteresować Cię też: