Rząd: jednolita danina zamiast PIT, składek na ZUS i NFZ

Zamiast PIT, składek na ZUS i NFZ podatnik płaciłby jedną daninę – idealnie progresywną. Jej wielkość zależałaby od dochodu. Nie byłoby jednak wówczas kwoty wolnej ani innych ulg, do których się przyzwyczailiśmy

wróć do artykułu
  • ~Ja-Nina
    (2016-03-07 08:57)
    Nie kombinujcie rząd PIS.......straci tylko biedny jak zwykle...Pani Szydło kwota wolna od podatku jest 3091,00 a Wy posłowie macie kwotę wolną od podatku 27 000,00 i od tego zacznijcie,my nie ****** ,oszukujecie nas ,nawet jak zmieni się partia rządząca....,Seremet dostal emeryturę 11 000,00miesięcznie w wieku 57 lat ,co to jest do jasnej anielki ,to jest równość i demokracja ,gdzie obrońcy Konstytucji,po co jest ona da motłochu a dla elit inna?Pani Szydło 153 zł dla niepełnosprawnych dodatek jest nie waloryzowany od 10 lat jeszcze za PIS i co mowi Trybunał Konstytucyjny o tym ,nic bo TK to ich prywatne koryto,pracują 2 dni w tygodniu zarabiając 30 000,00 miesięcznie i pracują na drugim etacie na uczelni...i dużo innych rzeczy ,kiedy obniżycie emerytury SBekom,jak narazie nic nie widzę ,rączka rączkę myję a ja mam 900zł emerytury......jak żyć Pani Premier Szydło?
  • ~vfc
    (2016-03-07 08:28)
    Tylko nie zapomnijcie ustalić tej daniny na poziomie, powiedzmy 3 tys. zł miesięcznie od działalności gospodarczej. Ktoś musi utrzymywać esbeków, belfrów, górników, sędziów, prokuratorów, mundurowych, urzędników etc.
  • ~Profesor
    (2016-03-07 08:45)
    Pis szuka mozliwosci efektywnego podniesienia podatkow i zatkania rosnacej dziury budzetowej. Ciekawe czy jednolite opodatkowanie stosowaloby sie dla wszystkich np tez rolnikow? Co z max wysokoscia emerytury - dzis skladki sa odprowadzane tylko do pewnej wysokosci. Czy pis chce zwiekszenia emerytur z zus/budzetu? Jesli tak to czyim kosztem? Zalosne jest ciagle reorganizowanie calego systemu dla widzimisie rzadzacych, zamiast poprawiania tego co nie dziala dobrze. Wszyscy za to placimy, a efektow zadnych poza rosnacym partyjnym klientelizmem. Oto "dobra zmiana"!
  • ~nexton
    (2016-03-07 08:52)
    Przecież to już było: za komuny. Państwo wiedziało lepiej, urzędy centralne myślały za obywatela i na jego koszt gospodarowały. Efekty znamy. Mamy je powtórzyć?
  • ~gość
    (2016-03-07 11:29)
    NIE! Podatku od BIEDY nie wolno wam ustanawiać! Dlaczego z wypłacanych emerytur ściągany jest podatek?! Przecież już raz był zapłacony!
  • ~gość
    (2016-03-07 15:12)
    Źle się to skończy. Kwota wolna powinna być i to w wysokości 20 000 zł. Gospodarka Polski opiera się na wyzysku najbiedniejszych. Przy tej kwocie wolnej najbiedniejsi emeryci nie płacili by podatku.I nie trzeba by było wówczas wprowadzać darmowych leków.
  • ~wojtek
    (2016-03-07 11:07)
    Oni, te pisy myślą, że od mieszania łyżeczką herbata będzie słodsza. Badania uczonych radzieckich wykazały dawno temu że nie będzie. Ale to nie przeszkodzi im (tym pisom) znowu coś spiepszyć. (podobno konie w Janowie Podlaskim nie chcą jeść kaktusów, znowu spisek światowy i arabskix2)
  • ~Andrzej Zet
    (2016-03-07 12:55)
    macie zwiększyć kwotę wolną to ją zwiększajcie a nie kombinujcie jakby tu ludziom coś w zamian ukraść. Obecny system jest perfekcyjny, tylko ma za niską kwotę wolną. Tyle
  • ~Gregorothor
    (2016-03-07 17:08)
    Dla mnie bomba, składki na ZUS malych przedsiebiorcow od rzeczywistych dochodów a nie od jakiejś nierealistycznej średniej krajowej..
  • ~praktyk
    (2016-03-07 16:55)
    Ale burdel III RP zbudowana na podstawie oszustw afer korupcji kapusi donosicieli
  • ~Demaskator
    (2016-03-07 17:32)
    Dobry pomysł, Ujednolicenie spowoduje że mniej urzędników będzie potrzebnych.
  • ~xsa
    (2016-03-07 17:49)
    to się teraz zacznie i teraz to będzie POLSKA w ruinie!!!
  • ~POparzony
    (2016-03-08 09:38)
    KOlejna fala sabotażu w mediach. To był ratunkowy plan Platformy O. na fatalne notowania wyborcze. Platfusy przegrały TOTALNIE, ale państwo oPOdatkowanej Biedy nad Wisła ciągle łeb POdnosi jak Hydra.
  • ~pol anka
    (2016-03-07 16:55)
    zaczyna się gonienie króliczka,
  • ~Kajtek Obajtek
    (2016-03-08 06:05)
    Trzeba darzucić jeszcze 500+ bo pieniedzy w Budżecie niet a gdzieś to trzeba ukryć aby kazdy "obatel" płacił na jurnych" obateli" .Wszystko musi wyjść na zero.
  • ~Songo
    (2016-03-08 12:36)
    Każdy kto ma pensje czy emeryturę do 2 tys.powinien być zwolniony z podatku! To jest najprostsze rozwiązanie!
  • ~frajerstwo
    (2016-03-08 17:31)
    OJEJ CHYBA MÓWIŁA O TYM EWA KOPACZ, OJEEEEJ...
  • ~Szwedo
    (2016-03-08 12:02)
    TAKI PODATEK ISTNIEJE W CAŁEJ SKANDYNAWII OD 50 LAT I JAK MAJĄ KAŻDY WIDZI JEST TO NAJSPRAWIEDLIWSZY PODATEK , SKOŃCZĄ SIĘ UCIECZKI PRZED PROGAMI PODATKOWYMI , SKOK PODATKOWY OPRACOWANY NA POZIOMIE 100 ZŁ uniemożliwia KOMBINACJE !
  • ~wels5
    (2016-03-11 10:05)
    Od mieszania łyżeczką herbata nie staje się słodsza.
  • ~zmierzający ku apostazji
    (2016-03-10 15:53)
    Jedna danina już jest - DIECEZJALNA!

Może zainteresować Cię też: