Rząd: jednolita danina zamiast PIT, składek na ZUS i NFZ

Zamiast PIT, składek na ZUS i NFZ podatnik płaciłby jedną daninę – idealnie progresywną. Jej wielkość zależałaby od dochodu. Nie byłoby jednak wówczas kwoty wolnej ani innych ulg, do których się przyzwyczailiśmy

wróć do artykułu
  • ~Songo
    (2016-05-18 07:38)
    2 funty na ZUS składka w Anglii dla dochodów do 50 tys.euro! Na całym świecie emerytury wypłaca się z PKB,tylko u nas wciska się haracz i jakaś zdefiniowana składkę i dobija niewolników tyrajacych na elity.
  • ~Ryszard
    (2016-04-04 02:59)
    Rząd by chciał zlikwidować ZUS i narodowy fundusz zdrowia, niech zrobi. Bo już emeryci za 900 zł są bezdomnymi i nie mają, za co się leczyć, bo nie mają na leki. Niech choroby i epidemie niszczą naród. Ciekaw jestem gdzie uciekniecie i schowacie się, gdy choroby obejmie cały kraj. Czy sąsiadujące kraje będą zadowolone i pomogą wam, bo my na pewno nie? I czy w tedy immunitet wam pomoże przed zarazkami. Bo już prezydent USA Brack Oba ma nie chciał rozmawiać z naszym prezydentem. Widać jak nas szanuje i inne kraje będą robiły to samo. Rządźcie tak dalej.. Nic was nie ochroni ani bramki, ani ochrona. Bo nie będą walczyć z całym narodem, czy wcześniej czy później dojdzie do tego. Bo nikt nie będzie z głodu zdychał. Ile jest dzieci bezdomnych a chcą żeby następne się rodziły, A nie potrafią zapewnić bytu i życia tym dzieciom, co są. Rodzice nie mają pracy i stają się nędzarzami, a urzędy i komornicy to wykorzystują. A sądy są ślepe i nasz rząd.
  • ~Songo
    (2016-03-17 09:18)
    Progresję i daniny dla tych co zarabiają od 3tys. Zwolnić biedotę z podatków!
  • ~wels5
    (2016-03-11 10:05)
    Od mieszania łyżeczką herbata nie staje się słodsza.
  • ~zmierzający ku apostazji
    (2016-03-10 15:53)
    Jedna danina już jest - DIECEZJALNA!
  • ~frajerstwo
    (2016-03-08 17:31)
    OJEJ CHYBA MÓWIŁA O TYM EWA KOPACZ, OJEEEEJ...
  • ~Songo
    (2016-03-08 12:36)
    Każdy kto ma pensje czy emeryturę do 2 tys.powinien być zwolniony z podatku! To jest najprostsze rozwiązanie!
  • ~Szwedo
    (2016-03-08 12:02)
    TAKI PODATEK ISTNIEJE W CAŁEJ SKANDYNAWII OD 50 LAT I JAK MAJĄ KAŻDY WIDZI JEST TO NAJSPRAWIEDLIWSZY PODATEK , SKOŃCZĄ SIĘ UCIECZKI PRZED PROGAMI PODATKOWYMI , SKOK PODATKOWY OPRACOWANY NA POZIOMIE 100 ZŁ uniemożliwia KOMBINACJE !
  • ~ktoś
    (2016-03-08 11:35)
    I oczywiście WYŻSZA od wszystkich razem! Znamy te numery, Brunner! :)))
  • ~POparzony
    (2016-03-08 09:38)
    KOlejna fala sabotażu w mediach. To był ratunkowy plan Platformy O. na fatalne notowania wyborcze. Platfusy przegrały TOTALNIE, ale państwo oPOdatkowanej Biedy nad Wisła ciągle łeb POdnosi jak Hydra.
  • ~Kajtek Obajtek
    (2016-03-08 06:05)
    Trzeba darzucić jeszcze 500+ bo pieniedzy w Budżecie niet a gdzieś to trzeba ukryć aby kazdy "obatel" płacił na jurnych" obateli" .Wszystko musi wyjść na zero.
  • ~xsa
    (2016-03-07 17:49)
    to się teraz zacznie i teraz to będzie POLSKA w ruinie!!!
  • ~Demaskator
    (2016-03-07 17:32)
    Dobry pomysł, Ujednolicenie spowoduje że mniej urzędników będzie potrzebnych.
  • ~Gregorothor
    (2016-03-07 17:08)
    Dla mnie bomba, składki na ZUS malych przedsiebiorcow od rzeczywistych dochodów a nie od jakiejś nierealistycznej średniej krajowej..
  • ~praktyk
    (2016-03-07 16:55)
    Ale burdel III RP zbudowana na podstawie oszustw afer korupcji kapusi donosicieli
  • ~pol anka
    (2016-03-07 16:55)
    zaczyna się gonienie króliczka,
  • ~gość
    (2016-03-07 15:12)
    Źle się to skończy. Kwota wolna powinna być i to w wysokości 20 000 zł. Gospodarka Polski opiera się na wyzysku najbiedniejszych. Przy tej kwocie wolnej najbiedniejsi emeryci nie płacili by podatku.I nie trzeba by było wówczas wprowadzać darmowych leków.
  • ~Andrzej Zet
    (2016-03-07 12:55)
    macie zwiększyć kwotę wolną to ją zwiększajcie a nie kombinujcie jakby tu ludziom coś w zamian ukraść. Obecny system jest perfekcyjny, tylko ma za niską kwotę wolną. Tyle
  • ~gość
    (2016-03-07 11:29)
    NIE! Podatku od BIEDY nie wolno wam ustanawiać! Dlaczego z wypłacanych emerytur ściągany jest podatek?! Przecież już raz był zapłacony!
  • ~wojtek
    (2016-03-07 11:07)
    Oni, te pisy myślą, że od mieszania łyżeczką herbata będzie słodsza. Badania uczonych radzieckich wykazały dawno temu że nie będzie. Ale to nie przeszkodzi im (tym pisom) znowu coś spiepszyć. (podobno konie w Janowie Podlaskim nie chcą jeść kaktusów, znowu spisek światowy i arabskix2)

Może zainteresować Cię też: