Platforma stawia PiS w kłopotliwej sytuacji. Projekt podwyższenia i waloryzacji kwoty wolnej

| Aktualizacja:

Platforma Obywatelska ma złożyć do laski marszałkowskiej projekt ustawy o kwocie wolnej na poziomie 8 tys. zł, z mechanizmem jej waloryzacji, rekompensujący samorządom utracone dochody z tytułu PIT.

wróć do artykułu
  • ~Kasia
    (2016-01-15 10:19)
    A czy Państwo spodziewali się spełnienia obietnic wyborczych ? O ludzka naiwności. Teraz jeszcze będą mówić, że orzeczenie TK ich nie obowiązuje i tyle marzeń o kwocie wolnej od podatku.
  • ~pisowski pisowiec
    (2016-01-15 10:13)
    Mieli OSIEM LAT. Won.
  • ~Tusku, gdzie jest nasze 200mld z OFE?
    (2016-01-15 10:22)
    Starzy komuniści jeździli do Moskwy skarżyć się na Polaków. Ich dzieci i wnuki jeżdżą do Brukseli. To jest ten gen zdrady, o którym mówił Kaczyński.
  • ~emerryt
    (2016-01-15 10:08)
    Jarosławie Wspaniały- program wyborczy trzeba realizować nawet z pomocą "zgniłej" opozycji bo inaczej zostaniesz Jarosławem Wspaniałym Kłamcą
  • ~wyborca
    (2016-01-15 10:28)
    Wlasnie dlatego nie zaglosuje nigdy na PO. Pomijam juz 8 lat ich rzadow, ale bardzo nie podoba mi sie kablowanie na wlasny kraj, ktore nosza zniamiona zdrady oraz taktyka szkodnika, ktory robi wszystko by tylko szkodzic, zadnej checi budowy tylko burzenie.
  • ~osiem lat panowania
    (2016-01-15 10:37)
    o ile oszusci z PO podniesli kwote wolna od podatku?
  • ~precz z SZOGUNEM analfabetą i złodziejami PEŁO
    (2016-01-15 10:43)
    a kiedy złodzieje z peło +psl+petru oddadzą nam pieniądze, które zayebali nam z OFE ? kiedy ? a szogun analfabeta WSI razem z TK przyklepał to kiedy ?
  • ~POparzony
    (2016-01-15 10:47)
    Cha, cha, cha Dopiero Totalna POrażka Wyborcza zmusiła Lemingi do działania w Kraju oPOdatkowanej Biedy Krula Tuska. Czy nie mogli zrobić tego 8 lat temu PO wygranych wyborach? Ale nie starczyłoby na Ośmiorniczki u Sowy i Przyjaciół. Ludzie POdjęliście najlepszą dla siebie decyzję odsuwając od władzy Platformę O. Wreszcie ruszyli dup"ska od stołów z żarciem i wódą i POróbstwem.
  • ~CYCEK
    (2016-01-15 11:05)
    pisowscy kretyni! nie piszcie czego nie zrobiło PO tylko co OBIECAŁO a NIE ZROBI PIS...
  • ~Waldo
    (2016-01-15 10:52)
    wy hejterzy -pseudodoradcy Dudy to co teraz wypisujecie , będzie dla was w niedalekiej przyszłości wielki wstydem , a może nawet zdradą ojczyzny.
  • ~DAMY RADĘ
    (2016-01-15 12:30)
    PRZEGRANA PLATFORMA MOŻE PiS- owi SKOCZYĆ ... WSZYSTKIE ZAPOWIEDZIANE REFORMY I ZMIANY SĄ I BĘDĄ SUKCESYWNIE WPROWADZANE., DOBRE ZMIANY, JAKICH OCZEKIWALI POLACY - NIE NA NIEMIECKĄ, NIE NA FRANCUSKĄ, NIE NA PUTINOWSKĄ, NIE NA "JAKĄŚ EUROPEJSKĄ" I NIE NA "MULTI CULTI" - ALE NA NASZĄ, POLSKĄ MODŁĘ - SĄ I BEZ WZGLĘDU NA TRUDNOŚCI, BEZ WZGLĘDU NA WSZYSTKO, BEZ WZGLĘDU NA JAZGOT I PROTESTY PRZEGRANYCH "KOMUCHÓW I ZŁODZIEI", BEZ WZGLĘDU NA BEZPODSTAWNĄ, WROGĄ KRYTYKĘ ZAGRANICZNYCH MEDIÓW, PYSKACZY, IGNORANTÓW I WROGÓW PAŃSTWOWOŚCI POLSKIEJ, BEZ WZGLĘDU NA NAGONKĘ W NIEMIECKICH MEDIACH W POLSCE, BO PRZECIEŻ TYLKO Z NAZWY POLSKICH - BĘDĄ SUKCESYWNIE, BEZ ZWŁOKI WPROWADZANE. Właśnie dla naprawy państwa polskiego, instytucji, urzędów, służb, Spółek Skarbu Państwa, gospodarki, zarządzania państwem i jego gospodarką, dla naprawy organizacji i zarządzania siłami zbrojnymi, dla poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa naszego państwa - abyśmy w żadnym razie nie byli zaskoczeni a zawsze przygotowani gdy np. Putin zamknie kurki z gazem czy wyśle do nas, lub do zaprzyjaźnionych z nami sąsiednich państw, swoich przebranych, w nieoznakowane ciuchy, uzbrojonych po zęby bandytów, dywersantów czy terrorystów ... emokracja nie jest w Polsce, w żaden sposób zagrożona - POLSKA POLICJA OCHRANIA PROTESTUJĄCYCH GDY W TYM SAMYM CZASIE POLICJA NIEMIECKA NIEMIŁOSIERNIE TŁUCZE PAŁAMI PROTESTUJĄCYCH PRZECIW GŁUPOCIE I NIEUDOLNOŚCI NIEMIECKIEGO RZĄDU. Polska ma prawo do suwerennych decyzji. NIE BĘDZIEMY SIĘ PRZEJMOWAĆ JAZGOTEM SFRUSTOWANYCH NIEUDOLNOŚCIĄ I GŁUPOTĄ SWOICH RZĄDÓW, ZACHODNICH KOMUNOLEWAKÓW CZY NEOFSZYSTÓW ... . PETRU TO NIC INNEO TYLKO DLA NIEPOZNAKI POMALOWANY I LANSOWANY NA CZARNEGO KONIA ICH WNUCEK BO PRZECIE UCZEŃ, KUKUŁCZE JAJO I KOŃ TROJAŃSKI LESZKA BALCEOWICZA I WŁAŚNIE TEJ przegranej koalicji rządzącej POWSI-PSL, "Zjednoczonej" Lewicy oraz "komuchów i złodziei" (którzy uwłaszczyli się na majątku narodowym w okresie przekształceń własnościowych) a teraz boją się utraty wpływów,władzy i dostępu do "koryta". - Demokracja, nie jest w Polsce, w żaden sposób zagrożona - uważa większość Polaków a tysiące z nich w swoich listach i mailach uświadamia o tym niemieckich i zachodnioeuropejskich polityków oraz urzędników UE, w tym KE co jak widać dało niektórym do myślenia bo nawet Szef Komisji Europejskiej broni Polski: Jest zbyt ważna. Zjednoczyła Europę. - Pewne grupy tak miejscowe jak i wywodzące się z zagranicy, tracąc wpływy w Polsce celowo, z rozmysłem, sztucznie podgrzewają atmosferę w krajach Europy zachodniej. - Należy wszak podkreślić, że cała ta antypolska wrzawa na Zachodzie, rozpętana w zachodnich mediach w Polsce i zagranicą (bo przecie większość mediów w Polsce jest polska tylko z nazwy!) była i jest inspirowana przez liderów przegranej koalicji rządzącej POWSI-PSL, "Zjednoczonej" Lewicy oraz "komuchów i złodziei" (którzy uwłaszczyli się na majątku narodowym w okresie przekształceń własnościowych) a teraz boją się utraty wpływów,władzy i dostępu do "koryta". - "Polska nie potrzebuje od nikogo z zagranicy lekcji demokracji. (..) Niemcy są nam winni bardzo dużo, w każdym wymiarze, począwszy od moralnego, a skończywszy na ekonomicznym. (..) Rachunek krzywd jest ogromny. "Żadne pohukiwania, (..) nie zawrócą nas z drogi" - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. - "Wolność słowa w Polsce nie jest zagrożona" - stwierdził szef czeskiej dyplomacji Lubomir Zaoralek. - "Stosunki niemiecko-polskie są skarbem, którego trzeba strzec"- rzekł niemiecki ambasador Rolf Nikel w Warszawie, u ministra Waszczykowskiego w polskim MSZ. - "Niemcy atakują Polskę, by ukryć własny problem" - powiedziała Elżbieta Witek, szefowa gabinetu politycznego premier Beaty Szydło. - Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda stwierdził, że nasze stosunki z Niemcami można porównać do małżeństwa, w którym zasadniczo panuje miłość, lecz ciągle dochodzi też do sporów". Ja, autor tego komentarza (I WIELU LISTÓW UŚWIADAMIAJĄCYCH DLA ZACHODNICH POLITYKÓW I URZĘDNIKÓW INSTYTUCJI UE)) twierdzę, że Niemcy, zamiast nas pouczać i wtrącać się do naszych wewnętrznych, polskich spraw - niech lepiej pilnują swoich kobiet bo póki co nie potrafią zapewnić im bezpieczeństwa nawet we własnym kraju ... i niech zadbają aby niemiecka policja nie pałowała tak okrutnie protestujących, gdy w Polsce, polska policja ochrania antyrządowe demonstracje .... !
  • ~bbb
    (2016-01-15 11:29)
    Ci co mieszają do tego Petru , nie mają pojęcia o niczym, bije z nich nienawiść do wszystkiego i do wszystkich.
  • ~Rabin Ibn Josek
    (2016-01-15 10:53)
    Najpierw było NIE a teraz TAK. Gra polityczna chodzi o upieprzenie PISiorów. Wyraźnie widać że Polacy gówno obchodzą PO i Nowoczesną, chodzi jedynie o zemste za przegrane wybory
  • ~podatnik
    (2016-01-15 12:58)
    Platforma łamała konstytucję przez 8 lat nie podnosząc kwoty wolnej od podatku ,Polacy powinni żądać od członków platformy i psl zwrotu nadpłaconych przez 8 lat podatków
  • ~obserwator
    (2016-01-15 12:24)
    Jakim trzeba być hipokrytą!!!!!!!!!. P Oszuści!!!!!!!!,osiem lat rządziliście, to dlaczego wtedy nie podnieśliście kwoty wolnej od podatku???????. Nie mieliście kasy?????. Zabraliście fundusze emerytalne, podnieśliście WAT,zmniejszyliście zasiłki pogrzebowe,może nie prawda????. A na ośmiorniczki kasa była!!!!!!!.
  • ~nj
    (2016-01-15 11:26)
    Platformie 8-iu lat rządów nie wystarczyło, aby to zrobić, a teraz ożyła?
  • ~marek pytek
    (2016-01-15 12:24)
    A dlaczego PO/PSL nie podnosili przez 8 lat rządów kwoty wolnej od podatku co jest niezgodne z konstytucją co orzekł ostatni TK.
  • ~i tyle
    (2016-01-15 14:25)
    To jest bardziej kłopotliwa sytuacja dla platformy bo to przecież oni w ubiegłym roku odrzucili razem z psl-em ustawę o podniesieniu kwoty wolnej od podatku.Jak oni teraz wyglądają proponując podniesienie ,jak nieodpowiedzialni gówniarze i tyle
  • ~Won PO!
    (2016-01-15 10:59)
    Wszystko co chce zrobić PO, działa na szkodę Polski! Nie pracować nad ich projektami tylko robić swoje.
  • ~edix
    (2016-01-15 12:40)
    Tak trzymać niech się wywiążą z obietnic.

Może zainteresować Cię też: