Platforma stawia PiS w kłopotliwej sytuacji. Projekt podwyższenia i waloryzacji kwoty wolnej

| Aktualizacja:

Platforma Obywatelska ma złożyć do laski marszałkowskiej projekt ustawy o kwocie wolnej na poziomie 8 tys. zł, z mechanizmem jej waloryzacji, rekompensujący samorządom utracone dochody z tytułu PIT.

wróć do artykułu
  • ~sum
    (2016-02-13 19:18)
    W demokratycznym państwie przegrani uznają wynik wyborów, a tu PO i ich przybudówka petru z nowozłodziejską, usiłują podpalić Polskę byle się dorwać z powrotem do koryta i uniknąć spotkania z prokuratorem. Nie dajcie sobą manipulować. W ostatnich wyborach odebraliście Polskę tym co ją dla siebie zawłaszczyli i rozkradali. Nie dajcie jej sobie znowu ukraść. Banksterzy i kolesie już dość się na Was napaśli.To ważne, by wszyscy poznali prawdę!!! Przyczyna jest jedna - Niedopuszczenie do pozytywnych reform i obalenie rządu!!!
  • ~heliot
    (2016-01-28 11:38)
    PO i PSL przez 8 lat nie dało narodowi złotówki,teraz chcą jak najszybciej wprowadzić ulgi żeby PiS nie mógł zrealizować tych bredni!!!!!! A ja wam powiadam wszystko będzie dobrze ,spokojnie PiS będzie wprowadzał ulgi ,ale nie pod dyktando tyc co nas przez 8 lat okradali,bo naraz wszystkiego się nie da zrobić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~rex
    (2016-01-21 07:53)
    KLAMSTWO TO NAJLEPSZA BRON PISu...DZIEKI KLAMSTWU WYGRALI WYBORY..SZYDLO KLAMALA W BRUKSELI CALY PROGRAM PISu OPARTY JEST NA KLAMSTWIE..TYLKO ZE KLAMSTWO MA KROTKIE NOGI...
  • ~bicz na pełowską picz
    (2016-01-17 14:43)
    platforma to może swoim członkom laskę postawić
  • ~harry
    (2016-01-17 09:36)
    Czemu tylko 500 zl ? lepiej obiecac co najmniej 1000zl
  • ~Aniołek
    (2016-01-16 17:23)
    żenujący krok zdychającej ostrygi. Już osiem lat dawali, więc im POdziękowano...
  • ~bertsi
    (2016-01-16 12:24)
    PO powinno domagać się, żeby ich ustawa obowiązywała od roku 2007, czyli od czasu gdy PO doszło do władzy.
  • ~Obserwator
    (2016-01-16 11:00)
    Proszę o wyrównanie kwoty wolnej od podatku do wartości jaką mają posłowie , czyli 27 360 zł w skali roku. Pan Kowalski ma w tej chwili kwotę wolną od podatku w wys. 3091 zł w skali roku. Alternatywą może być zrównanie kwoty posłów do kwoty Pana Kowalskiego czyli redukcja z 27360 zł do 3091 i obciążenie ich odsetkami za niczym nieuzasadnioną asymetrię w polityce obciążania podatkowego społeczeństwa.
  • ~fafuła
    (2016-01-16 10:14)
    Odrzucić w pierwszym czytaniu - brak wyliczeń i zbilansowania budżetu.
  • ~PO chce rządzić PIS-em
    (2016-01-16 09:55)
    PO miało możliwość przez 8 lat podwyższyć tę kwote i co nic, nie bło pieniędzy w budżecie. Pieniądze były na nagrody dla Kopacz i jej kolesi, afery pożarły miliardy i nic z tym nie robili bo sami byli w tym umoczeni po pas. Teraz zaczynają rządzić PIS-em. Kpina, kpina. PO pomyśl o poparciu ,bo z dzisiejszych 13% jutro będziesz mieć 5%.
  • ~kelner
    (2016-01-15 22:21)
    Nie podniosą kwoty wolnej od podatku bo zabrakłoby dla grubej Pawłowicz na żarcie.
  • ~To tylko
    (2016-01-15 20:54)
    Żałosne POdrygi zdychającej ostrygi... A co na to Ewa K.???
  • ~kjk
    (2016-01-15 19:11)
    odezwal sie trup z szafy pelo a co robili 8 lat ? dziad
  • ~kok
    (2016-01-15 18:44)
    Jacy mądrzy ci z PO MIELI 8 LAT a ile naobiecywał Tusk i co zrobil-- nałożył podatki zabierał emerytom--- ten rząd rządzi dopiero 2 miesiące---cierpliwości----
  • ~olo
    (2016-01-15 17:26)
    Czy nie czas, by Platforma powróciła do swego żądania i złożyła projekt ustawy, zakazu finansowania partii z budżetu? Tusk pomysł ten bardzo popierał, P.Bronek też.
  • ~ gosc
    (2016-01-15 16:57)
    zlodzieje z poprzedniej ekipy rzadzacej nie maja Honoru ani glosu po wyborach powszechnych przez 4 lata,AMEN.
  • ~pic
    (2016-01-15 16:35)
    przecież mieli na to 8 lat i nic nie zrobili,widocznie nie mieli czasu pochłonięci dyskusjami u sowy
  • ~Emeryt nie emeryt
    (2016-01-15 15:56)
    Kończę w czerwcu 65 lat,idę na emeryturę czy nie???!!! głosoawałem na PIS.
  • ~~el-a
    (2016-01-15 15:23)
    złodzieje i faryzeusze z PO-PSL.Przez osiem lat okradali obywateli poprzez świadome utrzymywanie zaniżonej kwoty wolnej od podatku.Teraz ,dla rozpieprzenia finansów publicznych gotowi są gardłować za podniesieniem kwoty nawet do 20 tys.i wypłaceniu jeszcze odsetek z zajumanych przez siebie funduszy. Każdym ruchem potwierdzają że zawsze gotowi są na podpalenie,na rozwalenie Polski dla swoich złodziejskich interesów.Gorsi zdrajcy od komuchów z PRLu.
  • ~Ja
    (2016-01-15 15:00)
    To sie nazywa demagogia. PO w czasie 8 lat swoich rzadow ani razu nie zwaloryzowalo kwoty wolnej, tlumaczac, ze w budzecie nie ma na to srodkow. Oprocz tego podnioslo VAT. A teraz udaje dobrego wujka...

Może zainteresować Cię też: