Kwota wolna od podatku powinna wynosić minimum 7608 zł. Zobacz, ile zostałoby ci w kieszeni

| Aktualizacja:

Gdyby po wyroku Trybunału Konstytucyjnego została podniesiona do takiego poziomu, w portfelach zostałoby nam dodatkowo ponad 800 zł. Ale niemały problem miałby budżet państwa.

wróć do artykułu
  • ~acton
    (2015-10-29 07:37)
    Ciekawe, ze nie wpadli na to przez 8 lat rzadow PO-PSL
  • ~Matylda
    (2015-10-29 07:39)
    Ciekawe dlaczego Trybunał dopiero teraz się zorientował??? Cos ich obudziło, czy nauczyli sie liczyć??
  • ~.i..
    (2015-10-29 07:36)
    Patrz, tyle lat sie nie zorientowali ,że ta kwota jest niezgodna a teraz bach .Jeszcze nie ma nowego rządu a już wszyscy chcą 8 tys kwoty wolnej od podatku,500 zł na dziecko i 3 mln mieszkań .
  • ~fafa
    (2015-10-29 07:39)
    Przez 8 lat trybunałowi , nie przeszkadzała wysokość kwoty wolnej od podatku. Dwa dni po wyborach nakazuje w ciągu roku to zmienić.
    (przypominam sędziów do trybunału, wybierają partie w sejmie-swego czasu zasiadał tam mec Dzido z Samoobrony)
  • ~Loki
    (2015-10-29 06:55)
    Rocznie..
    8 tyś miesięcznie to kryterium ubóstwa dla Bieńkowskiej ;)
  • ~Proton
    (2015-10-29 07:34)
    Nie powinno zabierać się pieniędzy (w postaci podatku dochodowego) najbiedniejszym. Dość, że im nie starcza do pierwszego na życie, to jeszcze zabiera im się ciężko zarobione pieniądze. Do budżetu powinni się dołożyć głównie Ci, którym państwo daje horrendalne wynagrodzenia, nagrody i odprawy w spółkach skarbu państwa oraz organach administracji centralnej. Co zabrali w nadmiarze z budżetu państwa, niech teraz tam oddadzą.
  • ~autor
    (2015-10-29 07:41)
    Nie jestem jakimś wybitnym ekonomistom, ale myślę że pieniądze wrócą do budżetu z nawiązką w postaci 23% VAT.
  • ~Obserwatorka
    (2015-10-29 08:09)
    Mnie zastanawia jeszcze jedna kwestia. Mianowicie - jeżeli stwierdzona została niezgodność z konstytucją, to wszyscy, którzy ponieśli z tego tytułu stratę, a to są wszyscy płacący PIT, mogą się starać o wyrównanie tej straty i to chyba bez limitu czasowego. To niestety oznacza, że PIS może zostać zmuszony do zwrotu nadpłaconego PIT wraz z odsetkami. Dla Tuska, Kopacz, marszałka sejmu i senatu powinien być z tego tytułu Trybunał Stanu i sprawa karna z tytułu narażenia budżetu państwa na ogromne straty i świadomego wprowadzenia społeczeństwa w błąd, poprzez ustawę, która została uznana za niekonstytucyjną. Aha i jeszcze rządowe i sejmowe biuro legislacji - ich szefowie też pod odpowiedzialność karną.
  • ~ekonom
    (2015-10-29 07:16)
    czyli te zaoszczedzone pieniadze z podatku wg dziennika wyparują i ludzie nie beda za nie nic kupować
    (50% wroci w podatkach posrednich a reszta pobudzi gospodarke, firmy zaczna wiecej produkowac -> zatrudnia wiecej pracownikow -> zwieksza sie wplywy do budżetu)
  • ~Zamyślony nad konsekwencjami
    (2015-10-29 07:05)
    Sędziowie też mają obowiązek, jeśli nie rozumienia, to przynajmniej myślenia o konsekwencjach swoich działań... Rozumiem, że chcieli coś załatwić obywatelom, a nie nowe władze...
  • ~Kajetan
    (2015-10-29 08:49)
    Za komuny było 100 tys. urzędników. Teraz jest ponad 500 tysięcy.
    Nie można zwolnić chociaż połowy ? Oszczędności byłby by kolosalne.
    A urzędnicy przesli by do sektora prywatnego - wreszcie robiąc coś konkretnego podnieśliby PKB.
  • ~gość
    (2015-10-29 11:48)
    Wreszcie coś drgnęło do przodu z kwotą wolną od podatku. Lata rządów PO zrobiły z milionów ludzi nędzarzy. Bogaci stali się o wiele bogatsi, a biedni biedniejsi.
  • ~Interpretatorka
    (2015-10-29 08:02)
    No i co było heitować PIS w zakresie kwoty wolnej od podatku??? Jeszcze zanim zaczęli rządzić TK potwierdził stanowisko PIS. Zapewne potwierdzi jeszcze nie jeden ich postulat.
  • ~Cicero.
    (2015-10-29 09:50)
    Generalnie, chodziło o podrzucenie zgniłego jaja następcom.Niech się martwią bo na tym stracą, taka to obrzydła polityka.Widać zmowę.
  • ~a.k.
    (2015-10-29 07:52)
    a co z podatkiem za smieci od osoby a nie od ilosci.ILE SMIECI WYTWRZY OSOBA O DOCHODACH 7208 ZL.ROCZNIE???.czy te oplaty kture sa aktualne nie sa podatkiem???, trybunale tonstytucyjny...
  • ~rebol
    (2015-10-29 09:55)
    Gdzie byli sędziowie przez 8 lat rządów koalicji PO-PSL, Lewicy?. Skoro popełnili Tusk i kopacz przestępstwo to czy nie powinni być pociągnięci do odpowiedzialności?. Sędziowie również za akceptowanie łamania konstytucji przez 8 lat nie reagowali i powinni być teraz w ZK. Wyrok typowo polityczny aby zaszkodzić nowej władzy poprzez zmniejszenie wpływów z podatków. To jest obrzydliwe.
  • ~POLAK
    (2015-10-30 06:09)
    PANIE MYSZ TO JUŻ NIE PAŃSKI BIZNES !!! RENTA
  • ~gość
    (2015-10-29 07:59)
    Budżet nie będzie miał problemów, jeśli NATYCHMIAST ZAPRZESTANIE FINANSOWAĆ DARMOZJADÓW: KLER, CHŁOPÓW, MUNDURKI i inne 'święte krowy'! Co to za jakieś dziwne ROZDAWNICTWO! KLER niech także zacznie wreszcie płacić PODATKI od tych LATYFUNDIÓW, które na UKRADŁ ostatnimi laty!
  • ~antyPO
    (2015-10-29 08:58)
    A kwota wolna od podatku dla posłów jest zgodna z konstytucją? może by tak orzec za jednym posiedzeniem.
  • ~gość
    (2015-10-30 11:54)
    Dla PO zależało by miliony ludzi było biedakami, żyjącymi poniżej minimum socjalnego. A dla władzy co roku milionowe nagrody i przywileje.

Może zainteresować Cię też: