Jednolity podatek PO uderzy w emerytów. Co na to Ministerstwo Finansów?

Gdyby pomysł jednolitego podatku forsowany przez PO wszedł w życie, oznaczałoby to pogorszenie sytuacji seniorów. Dlatego rozliczaliby się oni dalej na starych zasadach – zapewnia Ministerstwo Finansów.

wróć do artykułu
  • ~julka
    (2015-11-14 17:31)
    emerytom w polsce latwo nie jest i nie bedzie, wiec kazdy kto pracuje powinien oszczedzac pieniadze regularnie, fajna opcje maja w getin banku, lokaty z dobrym oprocentowaniem
  • ~b.
    (2015-10-17 13:48)
    Tusk ZŁODZIEJU, PO ZŁODZIEJE oddajcie moją połowę emerytury !!!
  • ~Cygaństwo.
    (2015-10-17 09:32)
    W piątek 20 listopada propaganda POmatołów mówiono w wiadomościach że przeciętna emerytura wynosi 2500 złotych, a z tego co wiadomo to tylko 1400 złotych. Z tego można wniosek wyciągnąć tylko jeden że oszukuje się nadal i nawet w kampanii wyborczej.
  • ~POdatki a Podatki.
    (2015-10-16 16:02)
    W PRL - BIS POdatki są wielokrotnością tego samego przedmiotu i towaru. W Niemczech, Francji Emeryci nie płacą POdatków od swoich emerytur, bo te pieniądze były opodatkowane jak pracowali. A w PRL - BIS Emeryci płacą POdatek od swoich dochodów 9 % procentowy. To samo dotyczy od sprzedaży domów, mieszkań, samochodów, w Polsce kolejni będą płacić POdatki.
  • ~Barwit
    (2015-10-05 20:46)
    Pani pielęgniarka 400 co miesiąc a emeryt z 52 letnim starzem pracy 160 zł za rok.I kto tu dba o emeryta.
  • ~mela
    (2015-10-05 18:37)
    Podatek PO byłby bardzo niekorzystny dla emeryta , który ma komornika. Obciążenia komornicze liczone są bowiem od świadczenia brutto.
  • ~Mela
    (2015-10-05 18:31)
    Zlikwidować przywileje a nie wprowadzać dziwne podatki.
  • ~SRU
    (2015-10-05 10:28)
    Nie martwcie się o głupotę PO.Ona w okradaniu nie jest głupia.Najpierw100%,A POTEM tylko 30%-co za ulga.I to jej najprostszy chwyt,pod hasłem naród głupi wszystko kupi.
  • ~joga
    (2015-10-02 17:46)
    już niedługo i pelo pojdzie na dno, dość kłamstwa i pogardy dla zwykłych obywateli! 8lat to o8 za dużo!
  • ~agata
    (2015-10-02 09:31)
    w emerytów A kiedy oni uderzą w siebie i uszczuplą troch tych swoich przywilejów co najlepiej to skubać tych najsłabszych bo nie ma się kto za nimi ująć da im się cztery złote i będą zadowoleni CO tylko przyjdzie taki czas że WAM się to czkawką odbije
  • ~marian
    (2015-10-02 00:56)
    te hieny tylko zeruja na biednych.25-X-zobacza gdzie ma ich spoczenstwo.to juz koniec PO.
  • ~ozon
    (2015-10-01 14:34)
    Generalnie jest to tak skomplikowanie, że widać jak nas chcą drapnąć na podatkach. Wiele osób będzie płacić więcej.
  • ~Janusz Normalny
    (2015-09-30 07:55)
    Nie przejmujmy się. To już konwulsje platfonsów.
  • ~FF
    (2015-09-29 16:58)
    Tak wyglądają podatki w Polsce!
    http://freshfun.pl/img/1168/tak-wygladaja-podatki-w-polsce/
  • ~Solidaruch
    (2015-09-29 15:37)
    W panstwie PO zwanym POlska emeryci sa ludzmi drugiej kategorii, bo juz nie sa w stanie zastrajkowac. Prowincjonalna lekarka z Radomia ma teraz bol glowy, bo juz niedlugo polscy gornicy odwiedza ja w W-wie. A wiec tnie PO emerytach.
  • ~Zdzierstwo.
    (2015-09-29 14:35)
    Al,ale w Unii Europejskiej tylko Emeryci nie płacą podatku, to tylko w Polsce emeryci płacą podatek w wysokości 9% od swojego dochodu. A w krajach Unii emeryci nie płaca podatku, bo ich pieniądze były opodatkowane jak pracowali. Z tego by wynikało że platforma coraz głębiej zagląda do kieszeni emerytów, POmijając waloryzację. To na pewno emeryci nie pójdą głosować na POmatołów.
  • ~Logi
    (2015-09-29 13:00)
    Dziura budżetowa powstała po powstaniu długu publicznego? czy odwrotnie?
    Jedno jest pewne ze emeryci nie mogą dostawać więcej niż pracujący uczciwie więc logika musi zdążać do normalności ekonomicznej .Dzisiaj Platformiści postawili wszystko do góry nogami. Młodzi emeryci po 40 stce mają emerytury po 2000 zł i się śmieją. Mogą pracować dalej. Chowają się za starymi emerytami i chcą protestować bo maja na to czas.To barbarzyństwo.
  • ~ekonomista cd.
    (2015-09-29 12:40)
    o najpoważniejszy temat dla Polski od kilku lat. Emeryci mają bardzo różne emerytury. Są tacy emeryci co dostają 4000 zł emerytury i jest ich całkiem sporo .Szacuje się że jest to grupa ok 2miliona osób -byłych policjantów i wojskowych oraz innych służb uprzywilejowanych.Grupa ta rośnie najszybciej.Po 20 latach pracy i 40 latek jest emerytem.. Zgrozą jest przerost tych emerytur oraz łączenie jej z dalej wykonywaną pracą starym stanowisku i pełnym etacie.. Rząd chwali się że zna ten problem ale dlaczego teraz o tym mówi? bo się obawiają peowcy sprawiedliwości która nadchodzi.Chcą coś powiedzieć na koniec i mieć co mówić po zmianie rządu. Nie dajcie wiary temu pustemu gadaniu. Problem jest bardzo wielki bo to miliardy złotych rozgrabiane przez nadmierne wydatki na te ubeckie emerytury. Emeryt pracujący to patologia społeczna i należy z tym walczyć. Podatek na te emerytury powinien być procentowy i tak jak do tej pory w PIT-ach rozliczany. A kryteria równe nie tak jak jest teraz-kanibalizm społeczny..Emeryt na etacie to zbrodnia bo zabiera chleb dzieciom z ubogich rodzin.A sam zwiedza świat i obżera swój naród.Dajcie pracę młodym emerytom zabronić pracy bo nie jest im potrzebna do przeżycia.!!! Potrzebna jest jeszcze reforma w systemie godzinowym za wykonywana pracę tzn .uwolnienie ludzi z ram 8 godzinnych.
  • ~lusi
    (2015-09-29 12:39)
    A może emeryci powinni spotkać się pod sejmem i ttrochę pohalasowac może w koncu ktoś by ich zauwazyl
  • ~Nocna Zmiana