Platforma Obywatelska skasuje ulgi. Co w zamian? Oto SZCZEGÓŁY

| Aktualizacja:

Nowy jednolity podatek proponowany przez Platformę Obywatelską miałby znieść dotychczasowe odliczenia. Ale jednocześnie specjalny sposób wyliczania jego stawki rekompensowałby ich brak.

wróć do artykułu
  • ~E.T.
    (2015-10-27 11:51)
    Możecie już zdjąć ten artykuł. Nieaktualne (te i wiele innych obietnic).
  • ~doradca
    (2015-10-03 08:56)
    Jestem doradcą podatkowym,na podstawie zalożen podanych przez M.F przeliczyłam
    w różnych wariantach te podatki.Emeryci nie stracą.proszę ludzi nie straszyć.Osoby samotne wyżej uposażone.nie przekroczą wraz ze składkami 39,5% /tak jest obecnie/
    Zyskają najwięcej ci,którzy są najgorzej sytuowani.A tak na marginesie ,gdyby to był projekt Pis to zachwyt we wszystkich mediach byłby od rana do wieczora/
  • ~sam
    (2015-09-24 06:48)
    Platforma skasowala prawie wszystko. Zosaly lasy I kilka spolek. Mam nadzioeja , ze juz nie zdaza skasowac ryszty
  • ~knk
    (2015-09-23 15:27)
    precz PO PEŁO PO
  • ~DYMISJA.
    (2015-09-23 08:13)
    Co ona może dobrego zrobić to jak najszybciej podać się do dymisji, bo tyle złego przez te 8 - lat zrobiła.
  • ~emigrant zarobkowy
    (2015-09-21 21:13)
    Co w zamian? NIC.
    Nie po to zabierają żeby od razu rozdać.
    Platforma się pogubiła, jednak ten Tusk trzymał ja w kupie.
  • ~gugcia
    (2015-09-21 20:39)
    moi drodzy,rozwazania na temat tych propozycji PO sa juz zupelnie niepotrzebne,na 4 tygodnie przed wyborami widac jak bedzie wygladal wynik wyborow (szczegolnie po decyzji rzadu PO,ze jednak przyjmiemy kilkanascie tysiecy islamskich imigrantow)-bedzie to ok.40% na PiS,ok 15 do 20% na PO,jakies 6 do 8 % dla lewicy i po 4 czy 5 % dla PSL czy Petru.PiS przejmie wladze,bez potrzeby koalicji,i to jego zasady beda realizowane,prawdziwe reformy dla szarego czlowieka-nizszy wiek emerytalny,pomoc dla rodzin na dzieci,likwidacja smieciowek,podatki na banki i wielkie firmy,kwota wolna od podatku -8 tys zl.Za 4 tygodnie rzady PO i ich "pomysly" beda sie dobrze nadawac do rozpalki w piecu,bo zima ma byc podobno ostra.
  • ~nickto
    (2015-09-21 19:40)
    Ten artykuł potwierdza, że rząd jest sztabem wyborczym dla PO. Wyliczenie przygotowało MF.
  • ~agent
    (2015-09-21 17:08)
    nie odblokowuje zadnych reklam nie wyswietlac !!!
  • ~To my skasujemy im ulgi...
    (2015-09-21 17:01)
    25 pazdziernika ulżymy im w rządzeniu .
  • ~karol
    (2015-09-21 16:58)
    kiedy ta Partia Oszustów to przeprowadzi ?? zostało jej trzydzieści parę dni ! po ośmiu latach niszczenia Polski teraz będą przeprowadzać reformy !! obciach i żenada jak słucha się takich poronionych pomysłów !!
  • ~Dziadek
    (2015-09-21 16:29)
    Panowie redaktorzy trzeba pokazać sumaryczny bilans przychodów i rozchodów z budżetu w tym zakresie. Wciąż mamy deficyt budżetowy, to co będzie się działo jak wszyscy skorzystają? Czy panowie redaktorzy nazywają daniną swoje ubezpieczenie mieszkania, domu, samochodu, wyjazdu w góry? To po co nazywają daniną ubezpieczenia emerytalne, rentowe, wypadkowe,chorobowe i zdrowotne? Ubezpieczenia te są w większości płacone po połowie przez pracownika i pracodawcę a w sumie stanowią ok. 41% pensji pracownika (emerytalne 19,52 %, rentowe, 8%, chorobowe 2,45% wypadkowe o,4-3,6 %-średnio. 2%, zdrowotne 9%). W programie PO pracodawcy będą zwolnieni z płacenia swojej połowy. Realną kwotę podatku ze względu na ulgi i odliczenia trudno jest mi określić. Jeżeli przyjmiemy, że średnio wynosi ok. 10% to łącznny % składek wynosi powyżej 50%. Skąd w budżecie wezmą się kwoty potrzebne do pokrycia różnicy między 51% a obiecanym średnim podatkiem 20%. Jedynym wytłumaczeniem jest wprowadzenie b. niskiej emerytury socjalnej. Ale co z oszczędnościami dotychczas zgromadzonymi na kontach indywidualnych?To jest program robiany na kolanie pod wybory i jest tyle warty co referendum przygotowane w ciągu jednej nocy przez byłego prezydenta Komorowskiego.
  • ~bicz na pełowską picz
    (2015-09-21 15:37)
    peło ścierwa skasują ulgi a my skasujemy ich do noworodków włącznie
  • ~dew
    (2015-09-21 14:14)
    W odniesieniu do: "Uzyskiwanie takiego dochodu (3091 zł) umożliwia jedynie przeżycie".
    Znajdźcie mi chodź jedną osobę, która będzie w stanie przeżyć przez rok za 3091 zł (nie kradnąc, nie żebrząc, itp. - bo o tym tutaj nie ma mowy).
  • ~Ryszard
    (2015-09-21 14:09)
    Nikt nic nie wspomina o nowym naliczeniu podatków dla emerytów .Najczęściej są to rodziny bez dzieci,które już opuściły dom. Jakie więc będą podatki dla tej grupy społecznej?
  • ~jowek
    (2015-09-21 13:36)
    Platforma Obywatelska skasuje ulgi. Co w zamian? wczesniejsze emerytury dla słuzb celnych
    onet .pl dzisiejszy artykuł
  • ~Pytlik
    (2015-09-21 13:27)
    A gdzie w tych mętnych dywagacjach są osoby, teraz pobierające emeryturę, które składek emerytalnych obecnie nie płacą, bo już swoje zapłacili wcześniej?
    Nowy PIT zmusi ich do płacenia od nowa,
    Dostaną drugą emeryturę?
  • ~wojas
    (2015-09-21 12:52)
    A co z tymi co już mają dorosłe dzieci,kiedy mąż zarabia dobrze a żona mało lub wcale.
    Ewidentnie takie rodziny stracą,bo już się nie będą mogły razem rozliczać skoro tylko z dziećmi!!!A co z rodzinami które nie mogą mieć dzieci???
  • ~obserwator
    (2015-09-21 12:51)
    Został jeszcze miesiąc tego kręcenia
  • ~robotnik
    (2015-09-21 12:27)
    KOŃCZ już oszustko! Wstydu oszczędź!!!

Może zainteresować Cię też: