4 mln Polaków nie zapłaci podatku PIT, jeśli ziści się zapowiedź Andrzeja Dudy

| Aktualizacja:

Dziś osób, które mają za niski dochód, by go opodatkować, jest 1,8 mln. Po podwyżce kwoty wolnej od PIT do 8 tys. zł będzie ich o ponad 2 mln więcej - takie wnioski płyną z danych Ministerstwa Finansów.

wróć do artykułu
  • ~mix
    (2015-07-15 06:46)
    A po ew. wygranych wyborach na jesieni, jak już otumaniony lud to kupi, powiedzą łojojłojoj, przez to PO nie da sie niczego wprowadzić, przeciez po nich zostały ruiny i zgliszcza, starczy jedynie na pomniki i dotacje dla toruńskiej szczujni. i tak wykiwaja ten prosty, polski ludek kościelno-wiejski.
  • ~moher.i
    (2015-07-15 07:30)
    To jest nie do przyjęcia, równowaga budżetu musi być zachowana, wszyscy maja równe prawa, w dostępie do raju pozwalającego uniknąć podatków też, a głodne dzieci i emeryci bez lekarstw nawet do tego lepszego - prawdziwego.
  • ~POdatki
    (2015-07-15 07:54)
    peło i ich sponsory i kumple z korporacji i tefalenów chcą aby banki i korporacje DALEJ nie płaciły POdatków . A za nich DALEJ mają płacić POdatki ich pracownicy smieciowi i emeryci
  • ~xxx
    (2015-07-15 08:01)
    Rządy platfusów doprowadziły POlskę do ruiny! Zadłużenie pond bilion zł!!! Teraz żadna siła nie wyciągnie POlski z tego szajsu w który wpakowało PO Polskę w ciągu ośmiu lat swoich rządów!! Konkrety głuPOty platfusów 1 wypłata międzynarodowemu oszustowi Eureco 15 miliardów odszkodowania!!! 2. budowa pustostanów, czyli stadionów i innych obiektów, które nie zarabiają na siebie i trzeba je utrzymywać z dotacji budżetowych!!3 idiotyczne zakupy PENDOLINO , śmigłowce Airbusa!! Rządy PO to " h..doopa i kamieni kupa"
  • ~jasiek
    (2015-07-15 08:41)
    PIT jest podatkiem najbardziej szkodliwym, bo jest nałożony na pracę. Im więcej ludzi będzie z niego zwolnionych, tym lepiej. Najlepiej go zlikwidować.
  • ~z
    (2015-07-15 08:45)
    chcecie nie wierzcie ale ja jedno z obiecywanych 3 mln mieszkań mam - jak zamknę oczy .
  • ~gość
    (2015-07-15 08:51)
    Zastanawia mnie ciągle, dlaczego u nas jest ciągle utrzymywany ten bezsensowny podatek od biedy tak dużej grupy społeczeństwa, a chłopi w dalszym ciągu go NIE PŁACĄ?! Co na to KONSTYTUCJA?!
  • ~And192
    (2015-07-15 08:53)
    No i co? Mamy się oburzyć, że państwo zbierze mniej szmalu na ośmiorniczki u Sowy dla urzędasów w porze pracy?
  • ~gościu
    (2015-07-15 09:01)
    Z tego wynika,że około 4 mln Polaków ma miesięczny dochód w wysokości 666,67 zł.Ludzie żyjący za kwotę dwukrotnie mniejszą niż minimum socjalne płacą podatki-wstyd i zgroza.
  • ~batman
    (2015-07-15 09:10)
    z tych wyliczen wynika ze około 4 mil Polaków zarabia brutto około 800 zl na miesiąc narwszcie przez przypadek wychodzi szydlo z worka a propaganda trabi zupełnie co innego ,ze przeciętne wynagrodzenie to ponad 4 tys zl.
  • ~Tusku, gdzie jest nasze 200mld z OFE?
    (2015-07-15 09:17)
    Oderwać PO od władzy,to jedyny ratunek dla Polaków.
  • ~hellhammer
    (2015-07-15 09:19)
    cóż może "bogobojna" skrajna lewica wymyślić poza tym, żeby zabrać pracowity i zaradnym i dać leniwym i głupim ...

    szkoda Polski ..
  • ~Bulba
    (2015-07-15 09:21)
    I dobrze, o tyle żyje w nędzy.
  • ~Ela
    (2015-07-15 09:58)
    Jarek nie jest wiarygodny bez względu na to pod jaką postacią się ujawnia. Ja dziękuję za narodowy socjalizm, znam go z historii..!!!
  • ~Co za głupota!
    (2015-07-15 10:06)
    Ci co maja niskie emerytury czy wręcz rety to nie odprowadzali składek ponieważ tego unikali i byli krętaczami. Teraz milionerki np.: Rodowicz, Tyszkiewicz nie będą płacić podatków od swoich emerytur.
    To taki sam pomysł (PIS) jak wykup mieszkań za symboliczną złotówkę które wykupili przede wszystkim swoje służbowe darmowe mieszkania wszyscy parszywi sbecy, MO, sędziowie, prokuratorzy etc. na wypasionych emeryturach żyjący jak pączki w maśle!!!
    Jak się za coś nie zapłaci to się tego nie szanuje.
  • ~dojrzały
    (2015-07-15 10:17)
    Dla POpaprańców wszystko co moze im uszczuplić w portfelu jest niekonstytucyjne. Podwyższoną kwotę wolną od podatku powinni uzyskać ci których dochód na osobę nie przekracza średniej krajowej, pozostali stosownie do zasobności portfela. Ale któż będzie się ci3eszył jak ogranicza sie mu dostęp do koryta???
  • ~dorota
    (2015-07-15 10:33)
    jak bardzo przegrzewac sie musza obwody w tych mozdzkach,szukajacych slow z PO-nie meczcie sie i tak PIS przegra
  • ~Drakkar
    (2015-07-15 10:34)
    Dlaczego już nigdy nie zagłosuję na PO? Bo boję się tego co mówią moi znajomi ze struktur wojewódzkich PO - najdalej w 2017 będzie wprowadzony podatek katastralny.
    Gminy mają już wszystko oszacowane (kto ma kogoś z rodziny w UG ten wie, że nie łgam). Rząd PO-PSL powstrzymywał się przed trudnym 2015 rokiem (2x wybory) z wprowadzeniem katastralnego, ale od 2016 do 2019 mają 3 lata spokoju od wyborów. Samorządowe im nie straszne bo już w 2014 PO miała swoje struktury po zmienionymi szyldami, więc tam nie obawiają się porażki. Ludzie dają się nabrać na rzekomo lokalne komitety wyborców.
    Zagłosuję na PiS. Nie stać mnie na 1% katastralnego, od majątku odziedziczonego po rodzicach. Jeśli wygra PO będę musiał go sprzedać i emigrować do Kanady, bo tam mam szanse na pracę i bycie człowiekiem, a nie 4-tą kategorią polskiego Brytyjczyka czy Niemca.
  • ~wyborca
    (2015-07-15 10:38)
    Głosuję na PIS . Partia Oszustów z kopaczową na czele nie zrobi mi już wody z mózgu - mogą mówić na PIS co im się żywnie POdoba - i tak tego już nie kupię ! POLACY - nie dakcie się już nabrać tej oszustce i aferzystom z Partii Oszustów - to są znowu obietnice bez POkrycia ! Zauważyliście, że wszelkie inwestycje gospodarcze i socjalne są odsunięte w czasie 2016 -2020 ? Wiecie dlaczego ? To proste - obiecują wszystko bo boją się utraty władzy - a kopara szczególnie . Z czego spłaci te wszystkie swoje kredyciki - kiedy znajdzie się POza POlityką ! Lepiej się ośmieszać i łudzić się, że POlacy to kupią ! Wolne żarty pani lekarko z Szydłowca!
  • ~bob
    (2015-07-15 11:06)
    Ale przecież wklepanie 2 000 000 zgłoszeń podatkowych do systemu da pracę wieeeeelu urzędnikom i będą czuli się potrzebni... a jeszcze nieścisłości i wyjaśnianie ich... hoho...

Może zainteresować Cię też: