4 mln Polaków nie zapłaci podatku PIT, jeśli ziści się zapowiedź Andrzeja Dudy

| Aktualizacja:

Dziś osób, które mają za niski dochód, by go opodatkować, jest 1,8 mln. Po podwyżce kwoty wolnej od PIT do 8 tys. zł będzie ich o ponad 2 mln więcej - takie wnioski płyną z danych Ministerstwa Finansów.

wróć do artykułu
  • ~-ogier
    (2015-09-14 23:21)
    Gdzie są pieniądze Gdzie są pieniądze ze składek emerytalnych? Trochę dużo czytania, ale to są fakty! Warto czasem myśleć samodzielnie. Rządowe statystyki mówią, że średnia pensja w Polsce to ok. 3600. To znaczy, że średnie składki emerytalne to 703,08 zł miesięcznie – procent składki emerytalnej do ZUS jest stały, określony ustawowo. Liczba pracujących na koniec II kw. 2011 to 16,163 mln. Możecie te dane sami zweryfikować przeglądając oficjalne strony rządowe, sięgając do oficjalnych statystyk GUS. Miłej zabawy. Ale co z tego wynika?? BARDZO WIELE, a właściwie BARDZO DUŻO. Dużo czego?? PIENIĘDZY, oczywiście. Pomnóżcie urzędową i oficjalną liczbę zatrudnionych i oficjalną i bardzo urzędową średnią składkę emerytalną do ZUS. Powinno Wam wyjść miesięcznie 11 375 519 400 zł, czyli ponad jedenaście miliardów trzysta siedemdziesiąt pięć milionów. To gigantyczne pieniądze, a jest to tylko składka emerytalna. Bawmy się dalej: pomnóżcie to razy 12 miesięcy, a wyjdzie na to, że w skali roku jest to 136 506 232 800 zł. Kończą się Wam okienka w kalkulatorze? Mnie też. Zatem powiem, że jest to słownie ponad 136 miliardów 506 milionów zł w roku. Mamy w Polsce około 5 mln emerytów, dokładnie – w marcu 2011 było ich 4,979 mln. To znowu wg. oficjalnych, rządowych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk. Rencistów nie liczę, bo już na pewno nie zmieszczą mi się w kalkulatorze, a poza tym – na nich jest OSOBNA składka!!!. Wychodzi mi zatem na to, że rocznie jest to średnio 27301 zł na emeryta, czyli miesięczna emerytura średnio powinna wynosić 2275,00 zł. Tymczasem średnia emerytura – znowu wg rządowych, oficjalnych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk wynosiła w tymże marcu 2011 zaledwie 1721,00 zł. Czyli o 554 mniej niż wynika ze składek wyliczonych na podstawie danych statystycznych rządu RP, GUS, ZUS, KRUS i każdy inny SRUS. Jak policzycie dalej, to wyjdzie Wam NADWYŻKA rzędu 32% w stosunku do wydatków na emerytury (czyli średnio ZUS jest na plusie około 2,5 miliarda zł miesięcznie, czyli 30 miliardów rocznie!!!). Tymczasem, rząd ubolewa, że budżet dopłaca ponoć do emerytur dziesiątki miliardów rocznie. Jesteście zdumieni?? To przeliczcie jeszcze raz. Też liczyłem, bo nie wierzyłem. Wniosek jest taki: ktoś z trójki: GUS, ZUS, Rząd RP łże. ŁŻE W BEZCZELNY SPOSÓB. Gorzej: dopuszczam możliwość, że łże więcej niż jeden, a nawet że łżą wszystkie wymienione instytucje. Taki jest mój wniosek. Ale jest też PYTANIE: co dzieje się z nadwyżką??? I takie są wnioski wynikające z oficjalnych danych statystycznych. Chyba, że Rostowski przesłał sfałszowane dane do GUS, wszak to, używając eufemizmu, mistrz kreatywnej księgowości. Załóżmy jednak, że dane oficjalne są prawdziwe, a więc wnioski zeń wynikające także. Proszę sobie wyobrazić, jaka gigantyczna nadwyżka powstanie przy wydłużeniu czasu pracy potrzebnego do osiągnięcia wieku emerytalnego. Oczywiście, pracy tej i tak nie ma, a bezrobocie zamiast maleć wciąż rośnie, co również potwierdzają dane oficjalne. Na co ma pojść taka nadwyżka?? Na zrzutkę na Greków?? Włochów?? By żyło im się jeszcze lepiej?? Gdzie jest kasa!!! Jeśli tak jak ja, jesteś przeciw kłamstwom rządzących, to proszę skopiuj to na inne fora, aby jak najwięcej osób mogło to przeczytać, zanim zostanie usunięte. Ludzie kiedy w końcu wyjdziemy na ulice i zaczniemy walczyć o swoje? pieniądze???” zwiń zwiń
  • ~obserwatoir
    (2015-07-17 13:24)
    zwracam sie do rzadzacych w tym krakju moim kraju najewyzszy czas pomyslec o ludziach ktorych tamten systemrowniez wykiwal pracowali za glodoqwe pensje teraz maja glodowe emerytury uwazam ze nalezy podwyzszyc najnizsze emerytury do kwoty 15oo mzlotych nawet kosztem tefo aby nie podwyzszac tych ewyzszych emerytur jezeli chcecie dalej rzadzic zrobcie ten gest
  • ~mówisz PIS - myślisz Lenin Stalin Putin
    (2015-07-17 08:50)
    oj tam, oj tam - Bwana Kubwa daje wszystko, bo to nie jego, bo jego to nic nie kosztuje. Może jedną mszę.
  • ~gregrex
    (2015-07-17 06:57)
    Kilka mln rolników tez nie placi PIT i zyje. Czas by wszyscy mieli tak samo dobrze.
  • ~bem1
    (2015-07-16 16:31)
    Raj to podstawa w takim kraju po wyborach ile będziecie chcieli to możecie dbać na Kościół ale nie miej niż i tu jest stawką do uzgodnienia przez Kyrie książę Jarosław będzie wszystkiego pilnował aby było zgodne z prawem kościelnym nie mylić czasami z konstytucją bo takowa będzie dostępna w muzeum amen
  • ~Wikiii
    (2015-07-16 00:02)
    hu hu PEŁO straszy wszyscy się boimy PISU ,ja się bardziej boję upośledzonej psychicznie Kopacz .
  • ~Antek
    (2015-07-15 22:06)
    Otumaniony lud to był do tej pory, bo w wszystko wierzył co rudy i mściwy POwiedział, a tylko mówił i sitwa się bogaciła kosztem wszystkich Polaków.
  • ~aussie1inc
    (2015-07-15 21:53)
    Pan Duda podobno jest prawnikiem, wiec powinien umiec czytac. Jesli umie, to musi koniecznie zapoznac sie z polska Konstytucja, gdzie jest dokladnie napisane jaka jest rola prezydenta. Zdecydowana wiekszosc obietnic pana Dudy nijak sie ma do mozliwosci wprowadzenia tych obietnic w zycie, nawet jesli Pis utworzy rzad, co nie jest takie pewne, bo pan Kaczynski nie wytrzymal i juz mowi co mysli a wypowiedzi pana Kaczynskiego zdecydowanie zmniejszaja liczbe zwolennikow tej partii.
  • ~janka
    (2015-07-15 21:28)
    jestem bardzo za tą ustawą, obecnie mam 693 zł emerytury, netto, gdy wejdzie ta ustawa będę miała około 90 zł więcej , to jest bardzo dobry pomysł PIS i P.Dudy , brawo Prezydent Duda, porządny z Pana facet!!
    Pomyslał Pan O LUDZIACH NAJBIEDNIEJSZYCH A TYM SAMYM WYKLUCZONYCH
  • ~Paweł
    (2015-07-15 20:59)
    Czyli 4 000 000 Polaków ma roczne dochody poniżej 8tys zł.
    Zielona Wyspa
  • ~qaduq
    (2015-07-15 19:25)
    To tylko ilustracja obszaru nędzy polskiego społeczeństwa po ośmiu latach dryfowania na zielonej wyspie. Zielone tuskoludki nadal dojrzałe inaczej. Warszawiacy, a jakże, jak zwykle w czołówce wspierających władzę. Stolica. I nie ma co martwić się o równowagę budżetową. Te wszyskie pieniądze natychmiast trafia na rynek, z ktorego rząd ściągnie sobie nie zadne 19%, tylko 23 VAT, albo ile zechce. Czy nikt tego nie moze pojąć, że najpierw z emerytury odciągają PIT, a resztę, czyli 81% należności okładają podatkiem VAT< czyli ponad jedną czwartą. Zatem tak naprawdę tylko niecale 60% ma czlowiek do dyspozycji, a ponad 40% zabiera państwo. No tak, ale złota ministerialna karta na kawior i koniak musi miec pełne pokrycie, a piłkarz z Trójmiasta musiał mieć w budżecie rządu co tydzień na benzynę do samolotu.
  • ~sprawiedliwosc
    (2015-07-15 19:17)
    Najpierw trzeba w Polsce zniszczyc pasorzytnicza i bezproduktywna biurokracje bo to ana ciagnie na dno caly kraj ta banda nierobow
  • ~ewa koby
    (2015-07-15 18:56)
    nie ma opcji dla luksemburskich zlodzieji podatkow i brukselskiego bezprawia ala oznajmianie prawa ps wszyscy politycy i miliarderzy czytaj pracodawcy grupa siedza w mona co tam maja 0 podatku ewa koby tez tak chce i kazdy z nas
  • ~misia
    (2015-07-15 17:58)
    A po ile teraz ośmiorniczki. Czy mogę zapłacić służbową kartą?
  • ~Dama Pik
    (2015-07-15 15:37)
    jednym słowem wszyscy nie będą placili podatku od 8 tysięcy.
    I ci bAAAArdzo bogaci

    GŁUPOTA!

    jak zwykle jedni będą mieli na chleb a drudzy na kawior
  • ~Mark
    (2015-07-15 15:00)
    Hej Polacy złote ptacy wy nie bójcie się.
    Ma miliardy dla was Duduś podzielcie się .
  • ~gugcia
    (2015-07-15 14:02)
    8 tys zl,czyli 2 tys euro,to i tak jedna z najslabszych propozycji w UE,sa kraje,ktore maja 10 razy wyzsze kwoty wolne,nasza obecna kwota,ok. 750 euro,moze tylko przyprawic o smiech przez lzy,sa to chyba stawki afrykanskie,o ile tam jest kwota wolna.Biedni Polacy i tak wydadza te pieniadze na zwykle zakupy i dadza zarobic panstwu 23% VATu albo w paliwach,alkoholach i tytoniu zaplaca jeszcze wyzsze daniny.Panstwu zwroci sie ok.50% tych kwot,tak wiec nie ma co plakac.Polska to jeszcze b.biedny kraj z wyspami dobrobytu w duzych miastach,marne pensje,wysokie ceny,wysokie podatki,70% aut ma ponad 10 lat,65% ludzi nie stac na zadne wakacje,zasilek na dziecko 25 euro gdy rodzina ma ponizej 150 euro dochodu na osobe,na Zachodzie zasilki na biednych sa od 600 euro w gore,nawet w upadajacej Grecji sa dochody 3 razy wyzsze niz w Polsce!!!
  • ~Kecaj
    (2015-07-15 14:01)
    Czy ja dobrze czytam - w Polsce jest nie mniej niż 3,8 mln podatników, których dochód miesięczny nie przekracza 666,67 zł ? To ca 10 % populacji.
  • ~dudszydłow
    (2015-07-15 12:37)
    Ja za jedna szopkę krakowska mam tyle ?
  • ~Socjolog
    (2015-07-15 12:05)
    Czytając komentarze gospodatczo - polityczne, w gazetach,radiiu i tv,zastanawiam się co za bałwany zabrali się za publicystykę medialna.Od ponad 20 lat,publicystyka to kloaka wiadomości i głupawa propaganda.Społeczeństwo w wolnej Polsce ,zostało zepchnięte do roli ciemnego ludu,mającego wykonywać to co media im wtłaczają do głów.Autor artykułu z zachwytem pisze,że gdy duda zacznie rządzić to ziści się sen Polaków,którzy nie zapłacą podatku przy dochodach poniżej kwoty 8 tyś zł. Amnezja autora jest tak wielka,że słowem nie wspomni,z czego duda pokryje te i inne obietnice,liczone na kwote setek miliardów zł.Autor nie opiera się na faktach lecz na wypowiedzi jakiegoś nowaka z pis.Takich Nowaków w Polsce którzy maja włase zdanie,są setki tysięcy,i prawie każdy ma na dany temat swoje,odrębne zdanie.Przedstawiony fakt,dowodzi że media polskie,w tym i dziennik,pl,nie przestrzegają prawa prasowego i uprawiają ogłupiającą propagandę.

Może zainteresować Cię też: