Fiskus uderza w rodziny. Nowy pomysł na podatek

| Aktualizacja:

Rodzinom wielodzietnym grozi podatek za korzystanie z kart uprawniających do zniżek. – To ich dodatkowy przychodów – jak twierdzi skarbówka.

wróć do artykułu
  • ~Marek
    (2013-03-20 06:47)
    To jest nie dopomyślenia z jednej strony polityka prorodzinna a uderza się w rodziny duże,i tak mieć dzieci bo to przyszłość narodu a kto pomaga rodziną zwłasza nalezy zobaczyć ile dokumentów trzeba złożyuć i z lu lat o rodzinne to się nie da powiedzieć tak jest w Warszawie w Opiece Społecznej ,to jest zniechęcanie rodzin do ubiegania się i to jest pomoc
  • ~zalek
    (2013-02-25 04:04)
    podatkowac ostro dzieciorobow
  • ~Nieaktualne
    (2013-02-14 12:45)
    Dziennik spóźnia się z informacja,i... Opodatkowanie odpada, bo jest niezgodne z konstytucją ... Stwierdził to nawet Mnister finansów.
  • ~inga
    (2013-02-14 00:22)
    skarbowka w Polsce to bardzo debilny urzad Czy oni dostaja specjalna premie za wymyslanie roznych idiotyzmow?
  • ~grazyna
    (2013-02-13 21:56)
    macie co chcielisci ,przeciez mlodzi glosuja na tuska i podobno wyksztalceni ,a tak daja sie ograc przez historyka. wiadomo kto konczyl wtedy historie -cepy i cwaniaki. brawo.grazyna
  • ~senior
    (2013-02-13 16:40)
    raz na sto lat potrzebne sa rewolucje wyciac wszystko i zaczac odnowa
    panowie na stolkach traca poczucie rzeczywistosci
  • ~Wacek
    (2013-02-13 13:17)
    PLATFOEMA zawsze była anty rodzinna i anty rozwojowa.
  • ~Wittorio
    (2013-02-13 12:50)
    @
    Hanka...a co to jest "przedczkole"?Czy masz może na myśli PRZEDSZKOLE?Jeśli chodzi o te karty,to są one potrzebne,bo ktoś z nich korzysta,a że nasze państwo jest pazerne na każdy grosz to wiemy nie od dziś.Sami nie pomagają i są bez litości ofiarodawców np.swego czasu zniszczyli piekarza,ktory przekazał za darmo chleb.
  • ~syzyf
    (2013-02-13 12:41)
    Politycy Platformy zgłupieli do reszty. Przed paroma minutami prof. Rybiński pokazał efekty polityki demograficznej PO i tragiczne perspektywy na przyszłość. Polska rodzina wymaga pomocy i to wyraźnej nie jutro, za miesiąc ale już dzisiaj. Stąd forsa na te cele. Oto przykład: gabinet urologiczny, 10 pacjentów a 150 zł od łebka razy 4 dni w tygodniu= 6000 zł . W miesiącu 24000 zł. Kasy fiskalnej brak. Inne źródło - 16 tys. katechetów - ile to milionów na dojazdy do szkól, stypendia, wyprawki.Przyznacie - pomarzyć można.
  • ~ich rodziny dobrze się mają
    (2013-02-13 11:26)
    Bo to jest ich POlityka rodzinna, ich .
  • ~POjeXXny
    (2013-02-13 11:17)
    I brdzo dobrze!!! POlacy sa dumni i szczesliwi, ze sa pompowani przez POlskie panstwo i Slonce Peru - oby zyl wiecznie!!!
  • ~BABCIA SWEGO WNUCZKA
    (2013-02-13 11:14)
    HANKA- JESTEŚ TAKĄ ZAZDROSNĄ ZŁOŚLIWĄ POLKĄ, DAJESZ ZE SWEGO? WYCHOWYWANIE DZIECI TO OGROMNE CIĘŻKA I KOSZTOWNA HARÓWA A TY IM JESZCZE ZAZDROŚCISZ? JEDNO DZIECKO TO WIELKIE WYRZECZENIE A CO DOPIERO KILKORO.
  • ~Tonino
    (2013-02-13 11:09)
    Czy nami rządzą paranoicy ? Z jednej strony płaczą,że jest bardzo słaby przyrost naturalny.Społeczeństwo się starzeje itp. A równocześnie robią wszystko żeby utrudniać życie rodzinom wielodzietnym. Dla tych paru srebrników potrzebnych im na aktualne fanaberie rujnują cały system polityki prorodzinnej . I jeszcze się cieszą,że młodzież gremialnie ucieka z tego "chorego" kraju . Bo tym samym nie rośnie im bezrobocie . Jak długo jeszcze Polska wytrzyma rządy takich pazernych dyletantów ?
  • ~2sksyn
    (2013-02-13 10:57)
    vivat 2sk !
  • ~kamerdyner
    (2013-02-13 10:52)
    Izbą Skarbową kieruje - jako po dyrektora Grażyna Adaszkiewicz, może warto się przyjrzeć tej osobie

    warto też poczytać na temat jakości pracy Izby - wystąpienie pokontrolne Najwyższej Izby Kontroli nr KBF-4101-06-03/2010 P/10/024 ze stycznia 2011 roku
    wymienione tam zastrzeżenia dotyczą
    - narastania ilości odwołań oczekujących na rozpatrzenie,
    - rozpatrzenia prawie połowy odwołań po upływie dwumiesięcznego terminu,
    - niskiej jakości postępowań kontrolnych i podatkowych w podległych urzędach
    skarbowych, pomimo wykonanych przedsięwzięć nadzorczych,
  • ~Tofik
    (2013-02-13 10:50)
    A PZPO znowu słupki POdskoczą.
  • ~HANKA
    (2013-02-13 10:47)
    PO CO JAKIEŚ KARTY. TO FALSZERSTWO. ZNAM KILKA RODZIN WIELODZIETNYCH I MAJA SI E SUPER UDZIELIĆ POMOCY POTRZEBUJACYM. DO PRZEDCZKOLI NIE POTRZEBNE SA ZAROBKI RODZICOW I DOSTAJA SIE DO NICH BOGACI . NATOMIAST BIEDNI MUSZA PRACOWAC I NIE MAJA WYJSCIA MUSZA ODDAC DZIECKO DO PRZEDCZKOLA PRYWATNEGO.
  • ~Zabierz babci dowód.
    (2013-02-13 10:34)
    Obiecywał wam Tusk,że gdy wygra wybory to będzie się wam wszystkim żyło cudownie,uwierzyliście w jego cuda to teraz macie.
  • ~vhs
    (2013-02-13 10:31)
    Tak właśnie wygląda POlityka prorodzinna w wykonaniu Tuska i jego głównego windykatora Rostowskiego
  • ~Emeryt kolejowy
    (2013-02-13 10:29)
    Komentatorzy ! Cierpienie zbliża do Chrystusa. Zamiast się pieklić i psioczyć na Rząd, to bądżcie mu wdięczni że Was do tego musi przymuszać. Co tam mamona ? ważniejsze jest zbawienie wieczne.

Może zainteresować Cię też: