• ~dno
    2014-12-12 11:47
    nie dość ,że odkładam w składkach na emeryturę, utrzymuję hordy 40 letnich emerytów mundurowych, górniczych i innych nie płacących w ogóle składek, to jeszcze muszę dodatkowo sobie odłożyć bo okazuje się ,że emerytura będzie teoretyczna ? Co to za kraj , gdzie jednym starczy 15 lat pracy i otrzymują wysokie emerytury (bez opłacania składek) a ja po 50 latach pracy otrzymam 1/3 tego co młode byki mundurowe,
  • ~pol
    2014-12-12 11:25
    Następne złodzieje marzą o głupim narodzie ,żeby dodatkowo odkładać na emeryturę .A OFE złodzieje już zdążyli rozdzielić między sobą.Przez 15 lat odkładałam na złodziei odchodząc na emeryturę kazali w ZUS podpisać zrzeczenie na skarb państwa.Nigdy w życiu nie dam grosza na żadne cele charytatywne dosyć okradania.To PAŃSTWO powinno opiekować się narodem od rządzących zależy dobro narodu widocznie w rządzie mamy samych złodziei.
  • ~elektryk
    2014-12-12 12:30
    Jak weźmiemy sprawy we WŁASNE RĘCE to się niektórym nawet skarpetki nie ostaną…
  • ~wujek dobra rada
    2015-01-09 10:56
    na własną rękę ? niestety nie potrafię tak sprawnie kraść jak polscy politycy i kler katolicki ...
  • ~agatka0411
    2014-12-12 12:12
    oooczyyywiście...mam przepracowane 43 lata w przyszłym idę na "zasłużoną" emeryturę i mam zadbać sobie sama o nią...chyba się zeżygam
  • ~klasa bardzo bogatych
    2014-12-13 09:49
    POlski "KIEŁ" uczył się za nasze podatki , ma posadkę za +80tyś. Taki to sobie POżyje i bez emerytury.
  • ~sznyt
    2015-01-24 18:20
    Biedni to mogą jedynie ponarzekać, a bogaci korzystają z życia i tak już jest. Tylko
    dlaczego tak bardzo biednie jest w Polsce, a no dlatego, że taki mamy rząd.
    Rządu zmienić nie można, gdyż brak opozycji, ta która istnieje jest rozbita
    i bardzo słaba, i bądż tu mądry i pisz wiersze. Może znajdzie się w Polsce
    jakiś mędrzec i rozsupła tą plątaninę.
  • ~mar
    2014-12-12 09:48
    No i mamy cały absurd obecnej sytuacji . 219 zł daje nam już ok 1000 zł a wpłacając do ZUS-500-600 dostaniemy na starość grosze ok 800 zł A Gdzie reszta . Poszła na zapracowanych urzędników
  • ~hansi
    2014-12-12 12:16
    epokowo wygrani sa Polacy z tzw.pochodzeniem po ojcu - w Niemczech - niektory niemcy naliczaja prace w prl na specjalnych warunkach - jak opozycja, bycie w wermachcie dziadka i takie tam.

    dzisiejsza niemiecka renta to ok.3000 eu a ile u nas ?
  • ~Leszek
    2015-01-25 17:52
    Już dawno przestałem liczyć na państwo od przeszło roku odkładam w getinie na lokatach, widać już pierwsze efekty, takie czasy że trzeba liczyć tylko na siebie.