• Dom z cegły
  1 września 2015 r. zmieniły się zasady obowiązywania programu Mieszkanie dla Młodych. Największą zmianą jest to, że teraz także osoby kupujące nieruchomość na rynku wtórnym mogą skorzystać z rządowych dopłat. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, który bank zaproponuje w listopadzie najkorzystniejsze warunki osobom kupującym mieszkanie z drugiej ręki.
 • Różnice w całkowitym koszcie kredytu samochodowego w poszczególnych bankach potrafią sięgać kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, który bank w listopadzie zaoferuje kredyt samochodowy na najkorzystniejszych warunkach.
 • Zakupy online
  Kupując produkt w serwisie internetowym, np. na Allegro, możemy zrobić to w dwojaki sposób: korzystając z opcji "kup teraz" lub z opcji "licytuj". Ten pierwszy sposób do złudzenia przypomina zakupy w typowym sklepie internetowym, tzn. wybieramy produkt, płacimy za niego wymaganą kwotę i mamy prawo do odstąpienia od umowy, tak jak każdy kupujący na odległość. Niestety, do końca grudnia prawo to nie obejmowało kupujących w drodze licytacji, dlatego po zakupie nie mogli oni już zwrócić towaru.
 • Jeśli wzięliście kredyt wspólnie, a teraz się rozwodzicie, to dla banku nadal w takim samym stopniu jesteście zobowiązania do jego spłaty. Co zrobić, by rozstać się nie tylko z małżonkiem, lecz także ze wspólnym kredytem? Koniecznie przeczytaj tekst.
 • Pieniądze
  Słyszałeś już o BIK-u, ale nie sprawdzałeś jeszcze swojej historii kredytowej? Zrób to jak najszybciej, będziesz miał wtedy pewność, że nie ma tam żadnych nieścisłości i że jesteś wiarygodnym klientem w oczach banku.
 • Elżbieta Rafalska
  1
  Prace nad programem "Rodzina 500+" powinny zakończyć się w I kw. 2016 r., zaś pierwsze wypłaty powinny nastąpić 1 kwietnia, zapowiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
 • Beata Szydło w Sejmie
  53
  45
  Premier nie wyklucza zwiększenia tegorocznego deficytu budżetowego i przekonuje, że nie stać nas na przyjęcie imigrantów. W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Beata Szydło przyznaje, że są trudności z realizacją budżetu na ten rok.
 • Koszyk sklep dyskont zakupy
  5
  Handlowcy boją się, że nowy podatek od powierzchni sklepu zaszkodzi także małym sprzedawcom. Dlatego proponują, by władze zmieniły swe plany i wprowadziły daninę, której wysokość będzie zależała od obrotów placówki handlowej.
 • Lokomotywy PKP Cargo
  5
  28
  Znamy szczegóły personalnej układanki w gąszczu spółek PKP. Poprzedni rząd zostawił kolej po części zrestrukturyzowaną, ale z wyzwaniami na przyszłość.
 • ZUS
  14
  Takie rozwiązanie może się znaleźć w ustawie obniżającej wiek emerytalny.
 • Beata Szydło w Sejmie
  20
  5
  Zgodnie z projektem, którego pierwsze czytanie odbyło się w środę w Sejmie, 65-proc. stawką podatku obłożone będą, po przekroczeniu określonych limitów, odprawy i odszkodowania z tytułu zakazu konkurencji prezesów i członków zarządów spółek z udziałem m.in. Skarbu Państwa.
 • Andrzej Duda i Xi Jinping
  27
  1470
  "Mam nadzieję, że strategiczne partnerstwo Polski i Chin będzie kontynuowane" - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z przewodniczącym Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpingiem. W Wielkiej Hali Ludowej w Pekinie odbyła się uroczysta ceremonia powitania prezydenta Andrzeja Dudy oraz rozmowy dwustronne.