Telewizja to źródło informacji i rozrywki dla wielu współczesnych Polaków. W coraz większym stopniu zostaje zastępowane przez Internet jednak ciągle gospodarstwa domowe bez telewizora to rzadkość.

Platformy cyfrowe prześcigają się w tworzeniu udogodnień i nowatorskich rozwiązań w celu przyciągnięcia jak największej liczby klientów. Tworzą liczne pakiety tematyczne, programy w jakości HD, wypożyczalnie filmów czy możliwość zatrzymywania i przewijania oglądanego na żywo programu, w dowolnej chwili. Jednak w dalszym ciągu są telewidzowie, którzy nie mają wystarczająco dużo czasu, albo nie chcą korzystać z tych wszystkich atrakcyjnych nowości.

>>>Zobacz wszystkie oferty telewizji satelitarnych w jednym miejscu

To właśnie dla takich klientów, działające na polskim rynku platformy cyfrowe, utrzymują niedrogie pakiety zawierające podstawowe, polskie kanały takie jak TVP1, TVP2, TVP Info, TV4 czy TVN. Oczywiście poza podstawowymi kanałami, telewidzowie mają dostęp do kanałów FTA (Free-to-air) czyli niezliczonej ilości programów niekodowanych polskich (TVPuls, TVP Polonia, TVP Kultura, iTV, VIVA i inne) jak i zagranicznych.

Cyfrowy Polsat

Najtańszą ofertę posiada Cyfrowy Polsat, gdyż kilka podstawowych kanałów kosztuje zaledwie 9,90 zł. miesięcznie. Jest to optymalne rozwiązanie dla osób, którym zależy na dostępie do podstawowych kanałów telewizyjnych i ewentualnie programów FTA. Co więcej jedynie za pośrednictwem tej platformy, możliwy jest odbiór kanału Polsat, gdyż jak na razie nie obejrzymy go poprzez telewizję n lub Cyfrę+.

Telewizja na Kartę

Kolejną ofertą atrakcyjną dla niewymagających użytkowników, jest coraz popularniejsza oferta Telewizji na kartę. Unikalność oferty na kartę, polega na tym, iż użytkownik nie podpisuje żadnej wiążącej umowy z platformą. Aby mieć dostęp do kodowanych kanałów (TVN24, nSPORT, TVN Turbo, TVN Style, TVN CNBC Biznes, TVN Meteo, Discovery Channel, TVP Info, TVP Sport, Disney Channel) TNK wystarczy doładować konto na okres 1- 12 miesięcy (od 10 do 16 zł / miesięcznie).

CYFRA+

Najtańszy oferta dostępna na platformie CYFRY+ to pakiet Powitalny+. Koszt miesięczny to 19,90zł, jednak zawsze warto prześledzić aktualne promocje. Cyfra+ oferuje nowym abonentom obniżkę miesięcznych płatności o 50%, przez okres zależny od długości okresu na jaki podpisuje się umowę. Decydując się na pakiet Powitalny+ na 7 miesięcy, przez pierwszy miesiąc zapłacimy 9,95zł, wydłużając umowę do 15 miesięcy okres promocyjny to 5 miesięcy, przy 18 miesięcznej umowie to 7 miesięcy a najdłuższy okres promocyjny bo aż 10 miesięcy otrzymają osoby decydując się na 24-miesięczną umowę. Co więcej, podpisując umowę między drugim a ostatnim dniem miesiąca, przez pierwszy miesiąc można korzystać z bogatszej oferty programowej niż przewiduje umowa.

Telewizja N

Oferta Telewizji N cenowo wypada marnie na tle konkurencji. Najtańsza oferta to 38 zł miesięcznie. Przewagą nad innymi platformami jest atrakcyjność oferty. Zawiera ona zdecydowanie więcej programów niż opisane powyżej oferty, dotego w cenie 38 zł abonamentu dostaniemy także dostęp do kanałów HD. Telewizja N przedstawia kilka tematycznych pakietów, z których każdy kosztuję 16zł, plus pakiety dodatkowe o niższych opłatach. Najtańszym rozwiązaniem jest wybór pakietu Informacja i rozrywka, który kosztuje 6zł i dobranie do niego dwóch dowolnych pakietów za 16zł każdy. Abonenci mogą wybrać najbardziej interesującą ich ofertę spośród: hity filmowe; kultura nauka świat; sport i motoryzacja; dzieci; style moda muzyka.

Prestiż za niską cenę

Na godną uwagi jest także oferta CYFRY+ Multipakiet. Za 39 zł miesięcznie ( w promocji przez 6 miesięcy 19,50 zł miesięcznie), możemy cieszyć się z dostępu do płatnych kanałów CANAL+, CANAL+ Film, CANAL+ Sport, CANAL+ Sport2. Oferta Multipakiet jest samodzielnym pakietem, i nie wymaga posiadania, innych pakietów z oferty CYFRY+.

Operator

Nazwa pakietu

Ceny ( w PLN)

Cyfrowy Polsat

Mini

9,90

Telewizja na kartę

Opłacenie 12 miesięcy z góry

10

Cyfra+

Podstawowy

19,90

n

Informacja i rozrywka, hity filmowe, sport i motoryzacja

38

Multipakiet CANAL+

39