Dziennik.plNews

Niedziela, 27 maja 2012

Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

Pogoda: Warszawa Dziś

temp. 21°C

Od listopada wzrosną zasiłki rodzinne

2009-08-30 | Ostatnia aktualizacja: 19:54 | Komentarze: 0 | skomentuj
Od listopada wzrosną zasiłki rodzinne

Od listopada wzrosną zasiłki rodzinne Fot. AdiaszShutterstock.com / Inne

Już można składac wnioski o zasiłki rodzinne. Okazuje się, że w tym roku wzrosną one o 40 procent. Niestety, wyższe wypłaty oznaczają, że nie będzie rozszerzenia kryteriów, tak więc zasiłki dostaną jedynie 3,26 miliona dzieci.

Pogoda

POLSKA

Niedziela 2012-05-27

temp. min 3°C max. 22°C
opady: śladowe opady

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

Można już składać wnioski o wyższe zasiłki rodzinnePonad 3,26 mln dzieci otrzyma od listopada wyższe o 40 proc zasiłki rodzinne. Nie wzrośnie natomiast liczba dzieci, które uzyskają prawo do świadczeń, bo kryterium zostanie na niezmienionym poziomie.

W tym tygodniu będzie można składać w gminach wnioski o przyznanie zasiłku rodzinnego i dodatków do niego na nowy okres zasiłkowy. Rozpocznie się on 1 listopada. Osoby, które złożą wymagane dokumenty jeszcze we wrześniu będą miały pewność, że świadczenia zostaną wypłacone do końca listopada. Jeżeli wniosek wpłynie w październiku zasiłek za listopad otrzymają dopiero we grudniu. Większość gmin umieszcza na swoich stronach druki wniosków i listę wymaganych dokumentów.

Więcej informacji: Można juz składać wnioski o wyższe zasiłki rodzinne

p

Michalina Topolewska
Źródło: dziennik.pl

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Wiadomości Gospodarcze

    Najczęściej komentowane

    «