Jak wynika z raportu przygotowanego przez Royal Insitutation of Chartered Surveyors (RICS), ceny nieruchomości w wyniku załamania na światowych rynkach drastycznie spadły - czytamy na wp.pl. Poza tym, raport pokazuje, w których krajach nieruchomości straciły najwięcej na wartości.

>>> Chcesz zarobić? Zainwestuj w dom za granicą

Największe straty odnotowano w Estonii, gdzie ceny mieszkań i domów spadły aż o 23 proc. Na drugim miejscu znalazła się Wielka Brytania. Na Wyspach nieruchomości potaniały średnio o 16 proc. Na ostatnim miejscu podium uplasowała się zaś Francja, gdzie zanotowano 10-proc. obniżkę. W pierwszej piątce znalazły się także Irlandia (9,1 proc.) i Norwegia (7,5 proc.)

Drugą piątkę otwiera natomiast Polska. Nad Wisłą wartość nieruchomości spadła o średnio 7 proc. Mniejsze obniżki odnotowano w Danii (4,9 proc.), Finlandii i Hiszpanii (po 3,3 proc.). Na ostatnim miejscu uplasowała się zaś Islandia. Tu spadek wyniósł niespełna 3 proc. - to niewiele, biorąc pod uwagę poważne kłopoty ekonomiczne, z którymi boryka się ten kraj.